Jump to content
Българският форум за музиканти

найлон


peshoy2k

Recommended Posts

какви и къде. Разлика между черен и прозрачен.

 

кажете какво ползвате и какви разлики намирате.

 

Д'Дарио про арте ми се струват добри. Не съм пробвал композитните обаче, струва ли си :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

черните струни са като черните презервативи :godbless:

направени са по стилни иначе според мен са еднакво добри като белите

(зависи от коя марка де)

Редактирано от solo5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах и едни La'Bella червени! :D

и те най-много ми харесаха!

доста звънлив звук имаха и се задържа дълго време читав!

има ли ги в БГ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах и едни La'Bella червени! :D

и те най-много ми харесаха!

доста звънлив звук имаха и се задържа дълго време читав!

има ли ги в БГ

М да! Аз ги взех от малкия ЦУМ ама не съм ги виждал скоро!

А. ето намерих им опаковката

пише:

LaBella red nylon, silver plated

820 flamenco strings

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз веднъж исках да пробвам да свиря с няйлонови и ей така за пробата реших да си взема най-евтините, не се сещам колко струваха, ама бяха в една найлонова торбичка без никакви надписи, просто прозрачна. И един ден свалих си старите и викам да сложа тея, и да ви кажа (проблема може и в мен да е бил де) ама не можах да преценя коя от трите най тънки е 1ва, коя 2ра, коя 3та. сложих си ги, както прецених, ама то стана еднааа 1ва опъната другите като ластички, сменях настройвах, все нещо от род се получаваше, много се изнервих и ги махнах. Така, че не си взимйте струни в найлонова торбичка без марка и тн. (сигурно някакви български са били).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

La Bella са страхотни и аз гласувам за тях. по принцип черните са концертни струни а белите - за упражнения. предполагам знаете каква е разликата. а това, че черните са по-стилни и са еднакви като качества с белите е малко научна фантастика. Ла Бела има откъде да се намерят също така :bravo:

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

черните струни мисля вадят някак си малко по тих, но мек и приятен звук. някак си топъл.. не може да се изкара нещо прекалено агресивно на тях. мен лично май те по ме кефят повече, въпреки че съм пробвал от черен найлон само фендерските. аз принципно свиря на евтини струни (queen, по разбираеми причини.. <_< ) и разликата с тези беше осезаема :) иначе струните дето са просто в пликче и намотани като мЪстии са много яки :bravo::bravo::greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз веднъж исках да пробвам да свиря с няйлонови и ей така за пробата реших да си взема най-евтините, не се сещам колко струваха, ама бяха в една найлонова торбичка без никакви надписи, просто прозрачна. И един ден свалих си старите и викам да сложа тея, и да ви кажа (проблема може и в мен да е бил де) ама не можах да преценя коя от трите най тънки е 1ва, коя 2ра, коя 3та. сложих си ги, както прецених, ама то стана еднааа 1ва опъната другите като ластички, сменях настройвах, все нещо от род се получаваше, много се изнервих и ги махнах. Така, че не си взимйте струни в найлонова торбичка без марка и тн. (сигурно някакви български са били).

:bravo:

сложил си найлонови струни на акустична китара?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сложил си найлонови струни на акустична китара?

 

Че аз доколкото знам найлонови струни за ел.няма! :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.