Jump to content
Българският форум за музиканти

Солото


npace

Recommended Posts

здрасти първи пост n' stuff:)

какво приемате под "соло"? защото за лично като чуя въпросните 100 ноти в секунда хех и чувам само една какфония. много уважавам китаристи които могат да покажат а и дори предадат някакво чувство и настроение в музиката си. докато доказаните виртузи могат да свирят с главозамайваща скорост и да изпълнят перфектно всяка техника но просто изглежда сякаш се насилват да изсвирят нещо. а и мисля че само китаристите смятат че това е музика :P

(аз тея тъпи 100 ноти ще ги използвам до края на поста пфу)

а и кой може да си "представя" музиката толкова бързо. също и едно соло след като се разтегли около 30 минути вече му липсва нещо. демек - ярко изразена емоция. аз никога няма да мога сигурно да свиря толкова добре главно защото се уча да свиря сам (започнах и да ходя на уроци за да се науча да свиря на класическа китара с пръсти и така нататък, спийд метъл-а е крайно лесен за усвояване след като ръката ти свикне :) ) и сега се опасявам че ще ме изядете защото тези които могат да свирят така са положили много труд :guitar:

ъ да ако има такава тема тая я изтрийте ама поне ме цитирайте в другата че ме мързи да пиша наново :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

аз никога няма да мога сигурно да свиря толкова добре главно защото се уча да свиря сам

Значи всичко е в твоите ръце :D:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми не е особено сложно но хубавите песни стават като си добавиш и други елементи може и други стилове хаха

иначе е power chord power chord (mushroom mushroom хехе за тези които са чували за badgerbadger)няколко интервали за аромат може и апергио ако се чувстваш гъзар(все пак е въпрос на експериментиране особено ако си новак като мен, това с апергиото не си подхожда много ама с воля всичко се постига :D ) и ЕВЕНТУАЛНО соло...ама не бързо и дълго :P

а има групи които използват изяцло въпросните power chords (как по дяволите се наричат на български?) и получават нечестно много пари слава фенове и т.н.

айде достатъчно офтопик :) (мда чел съм правилата това е първото нещо което направих като влязох във форума)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей;)

Който може да свири бързо - свири. Тоз, който може да свири бързо - може и бавно. Има бързи "сола" има и бавни. Има бързи китаристи и такива, които никога не са свирили "сола":metalist: Това за възприемането не си прав, хехе:metalist: "Полета на бръмбъра" много добре си го възприемам :). Не му мисли толкова, а се забавлявай както казаха по-горе -> от тебе зависи дали ще звукне китарката или не:D

 

ай наздрай :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ща да се правя на умен, но ще споделя мнението си!

 

Аз лично като свиря "соло" на китара, клавир (дано се науча по-скоро да свиря добре на клавир)... или къвто и да е инструмент ако щеш, си представям че го пея тва "соло".

 

Сега ще кажеш, че "Полета на Бртмбара" няма да можеш да си го пееш... щото ше издъхнеш! Е, да, ама я накарай някой дето го е свирил, било на пиано, китара и т.н. да видиш че дори и малък пасаж да ти затананика (макар и да не спазва на 100% хроматичните последования), веднага ще си речеш:

 

-А-а, да бе... тва е онова дето жужи кат бръмбар!

 

Е, сигурен съм, че и Римски-Корсаков СА ИСКАЛИ това. (множественото число го сложих за тa6ак).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е да полета на бръмбъра е изключение за мен :D . но е само то

знам ли може да съм просто капризен :P. и все пак по-бавните мелодии са ми любимите

 

НО всеки си има предпочитания така че не мога да кажа просто че бързото соло е боклук. само ми се струват в повечето случаи изсмукани от пръстите.

гледам е модерно затова ще завърша поста със НАЗДРАВЕ :)

а най-срамния момент беше когато си съчиних нещо и после не можех да го изсвиря достатъчно бързо. е сега го няма тоя проблем, има го другия - не си записвам "музиката" и я забравям до няколко дни ;). то си е до моментното настроение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично като свиря "соло" на китара, клавир (дано се науча по-скоро да свиря добре на клавир)... или къвто и да е инструмент ако щеш, си представям че го пея тва "соло".

Е, да, така се прави основата на хубавите сола, но после се добавят и "украшения", някои от които са доста бързи и не стават за пеене :D:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Хубавото соло е това, което го харесват някакви (поне :D ) хора. Който иска после си го доизтълкува - някои искат да е бързо, други - да допълва песента, трети - да контрастира... За всеки влак си има пътници.

 

А за спийд метъла - като е толкова лесен, защо ли няма много, добри спийд метъл групи? А в БГ - хич почти :)

Редактирано от Glacierise
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубавото соло е това, което го харесват някакви (поне :) ) хора.

Начи всички мои сола са гениални, щото супер много им се кефя :cheers::happy::happy:

 

Базик де!!! ЕЕЕЕЕ изядохте ма! :happy::D:P;):metalist::metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прасчо :happy: кой колкут можи дя

но и аз съм фен на бавни и запомнящи се сола дету както ти викаш можеш да си изтананикаш.

п.с.Няма лесни стилове,това че някои неща са гениални в простотата си не ги прави нито маловажни нито безинтересни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да съм казал че не са хубави? точно обратното...една любима мелодийка която си съчиних един вид в движение докато си загрявах дясната ръка включва само и единствено power chord на Фа редуван със заглушен и абе...трябва да го запиша някъде. жалко че микрофона ми е от 3лв. за разговори по Скайп

баси прецака ми се латиницата :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.