Jump to content
Българският форум за музиканти

Help ?!


Ashandarey

Recommended Posts

Ся за другите работи-то си е индивидуално.

 

Обаче за тоноизвличането...Добре де, какво значение имат процесори, кубета и т.н.? Или слушаш с ушите си и мислиш с главата, или не. Няма значение дали си с ел. или акустична. Има само един правилен път.

 

Като говорим за тоноизвличане...не, че има значение. Така или иначе, като си правиш нещата както трябва, след време всичко ще си дойде всичко на мястото.

 

Но ако трябва да избера по тоя признак-определено бих избрал електрическа. Има много по-голямо разнообразие на изразните средства. Невероятно голямо. И акустичната има голямо разнообразие, разбира се, но, ако трябва да сравняваме по това, електрическата е бая напред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

E-e-e айде сега. Може би всеки от нас помни поне едно 2-3 години губене на време с мега-хай-гейн изцепки, в които не се различава нищо. Не казвам, че с електрическа китара не може да се свири с умерено количество драйв - може. Проблема е, че почти всеки, който добара китара с дисторшън, първите 2 годинки обикновено не се сеща, че копчето за гейн може и да се намалява. А повярвай - в това НЯМА никакви изразни средства или динамика.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, че има-има. Ако можеш да ги изкараш :greenangel: Една от причините толкова да се възхищавам на Даймбег-просто е велик!

 

Иначе си напълно прав, обаче тва си е индивидуално. Аз как не съм започнал така. Тва ми е било само за кеф, странична радост просто(и все още си ми е).

 

Мдаам, напоследък все бия темите яко у офтопик

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, че има-има. Ако можеш да ги изкараш :help: Една от причините толкова да се възхищавам на Даймбег-просто е велик!

 

Даймбег далеч не свири с толкова драйв, колкото повечето тийнове. В звук с толкова много драйв е ТЕХНИЧЕСКИ невъзможно да имаш динамика - разликата максимално удряне по струните/шум от самия ефект е не-повече от 10 dB.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко в офтопик отиде темата... ;):P

 

Моите 2 ст'инки :

Ако ще свириш неща, които се свирят на електрическа китара - купи електрическа.

Ако ще свириш неща, които се свирят на акустична китара - купи акустична.

Ако ще свириш по купони - познаването на акустичната е задължително.

Ако ще свириш основно с група - електрическа.

Реши с какво ще се занимаваш, какво искаш, другото ще дойде от само себе си.

 

Най-добре е да имаш и двете за да можеш да се тренираш и на двете.

Но понеже, предполагам нямаш такава възможност - купи си тази, с която ще свириш повече.

Важно е също - каквато и китара да избереш - купи си такава, каквато ще те вдъхновява да свириш. :help:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mерси на всички писали в темата :thumbs_up:

реших за начало да взема една кухарка от един приятел и да почна уроци (ако познавате добри учители съм отворен към предложения)

пък като почна да вдявам малко повече и хвана някаква ориентация ще му мисля дали да си купя електрическа или акустична :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.