Jump to content
Българският форум за музиканти

Schecter срещу Esp


swifter

Recommended Posts

На мен пък ми е адски чудно защо се спря именно на тези марки китари ? Не, че има нещо, просто съм любопитен. Изказвал съм и преди мнението си, че не е редно да се робува на имена, когато става дума за музика, но знам, че на практика няма как да стане. Помисли сериозно над думите на колегите по-горе и прецени не е ли по-планомерно да избираш между конкретни китари, които присъстват физически в местните магазини и които можеш да барнеш. Но ако твърдо си решил да поръчваш - няма кой да те спре.

 

 

Да, разбира се, съгласен съм, че е най- добре две отделни китари да се сравняват, защото дори да са от една серия и един и същ модел имат разлики в производството. Работата е там, че чувам много добри неща за Schecter и понеже няма представител за България се чудех дали си струва риска да се поръча без да бъде пробвана. Иначе се спрях на тези две марки, защото лично за мен китарити от този ценови клас на Ibanez съвсем малко падат в сравнение с ESP, Jackson имам и мога да си дам оценка лично за мен, пробвал съм още доста китари и наистина аз лично предпочитам ESP (пак да кажа- за този ценови клас :thumbup:).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, сега имам абсолютно конкретен въпрос :yes: харесах си 2 китари. Едната е ESP MH-250

Agathis Body, Quilted Maple Top, Set-Thru 3-piece Maple Neck, White Binding on Neck & Headstock, Natural binding on Body, Rosewood Fingerboard, Offset Block, Inlays w/Model Name at 12th Fret, Scale: 25.5Ë, 24 XJ Frets, EMG-ESP LH-300 Humbucker Set, Controls: Volume & tone, 3-way Slotted Switch, Black Nickel Hardware, ESP LTD Tuners, Floyd Rose Licensed Tremolo, Finish: See-Thru Black. В Musicstore.de струва 500 евро => тук трябва да е към малко над 1000 лв.

В същото време има един Schecter Damien Fr, Bolt-on / 25.5”, Basswood body, NECK/FINGERBOARD: Maple/Rosewood, FRETS: 24 X-Jumbo, INLAYS: Black Pearl ‘Bats’, PICKUPS: EMGhz FH4/H4 set, ELECTRONICS: Vol/Tone/3-Way, BRIDGE: Floyd Rose Licensed Tremolo, BINDING: None, TUNERS: Grover, HARDWARE: Black, COLOR: Satin Black (SBK) който с доставката ще ми излезе около 650 лв.

Мисля, че вече говорим за сравнително еднакви модели, така че сравнението е по- лесно :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

никак ама никак не са еднакви :thumbs_up:

едната е нек тру или сет нек или нещо такова :)

 

Упс.. исках да кажа в един ценови клас :}

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Имам ESP Horizon и Schecter Omen 7 Extreme. И двете китари са страхотни, дори и Schecter да не са толкова популярни, тъй като сравнително от скоро произвеждат серийни модели, но все пак да не забравяме, че едната от китарите, които ползва Марк Нопфлър е именно Schecter. Мисля, че изобщо не може да става дума за Schecter vs. ESP.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.