Jump to content
Българският форум за музиканти

две книги със схеми за ефекти


Recommended Posts

http://www.scribd.com/doc/2154143/Electron...g-Anderton-1989

http://www.scribd.com/doc/2154081/Craig-An...s-for-Musicians

 

И двете са за хора, които сега започват да се занимават с електроника.

В едната има схеми на прости ефекти, другата е ориентирана повече за китарните връзки и тн

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер - готино е че имат и готови лейаути за печатане върху платката, което спестява досадното оформяне на лейаута с векторни програмки.

 

:greenangel::blink::thumbup:

 

Между другото тези дни източих една компилацийка на братушките - "Гитарная электроника" - коллекция схем на компакт-диске!

 

Дискът съдържа схеми на едни от най-популярните китарни ефекти и усилватели, както схеми за свързване на адаптерите на повечето известни марки китари и адаптери.

 

Готов съм да я предоставя на всички начинаещи, напреднали и кандидат-жичкаджии. Хубаво е обаче ако някой има възможност да ъплоудне въпросното нещо в някой тракер.

 

П.С. Абе дали не трябваше да го пусна в друга тема тва?! :unsure:

Редактирано от patient
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nikifena Тенкю :greenangel:

Айде ако някой успее да ги свали да ми ги прати на имейла.Ще съм му много благодарен!

bratmito@gmail.com

 

patient твоята находка също звучи интересна.Ако успееш да я качиш някъде,съобщи къде е качена и как се казва,без линкове,понеже правилата го забраняват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее, при мен не искат да почнат да се свалят :blink::thumbup::unsure::(

 

Сваляй ги с Flashget или друг даунлоуд мениджър, а не директно от Модзила/Експлорър или какъвто там браузър ползваш, щот дифолт даунлоуд мениджъра на браузъра нещо се сдухва от джава линковете... май...

 

 

твоята находка също звучи интересна.Ако успееш да я качиш някъде,съобщи къде е качена и как се казва,без линкове,понеже правилата го забраняват.

 

Вече се работи по въпроса. :greenangel:

Редактирано от patient
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готово, двете книги от Никифена и диска от patient са качени в the pirate bay.

Линк - от мен, или търсете за "Guitar Effects Schematics" :greenangel:

Редактирано от _-BlackDragon-_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макар, че ще се повторя, вижте този линк: http://www.ebookee.com/

Сайт в който има много книги. Има и търсачка :greenangel:

 

 

Смятам, че там ще ги има тези 2 книги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крейг Андертън е нарицателно в областта на ефектите и звукозаписа. Тези книги са задължително четиво за всеки, който смята да се занимава с тези неща. Има още една книга от него в тази категория, която е нещо като продължение на EPFM - Do-it-yourself Projects for Guitarists.

 

http://www.amazon.com/Guitar-Presents-Your...6050&sr=8-1

 

Някои схеми съдържат части, които повече не се произвеждат, така че на места може да се наложи замяна им с по-съвременни, както и корекции по платките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Някой може ли да ми даде линк, към място, където се обясняват символите, които се използват в ел. схеми. Кое какво е, демек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.