Jump to content
Българският форум за музиканти

Dibox


Slacoth

Recommended Posts

Привет,

на спецификацията на моят "Фендер 15R" пише за буксата на слушалките,

че става също и за небалансиран линеен изход,като може да се мушне и моно жак.

Някой пробвал ли е при запис да взима звукът оттам вместо с микрофон.

Че се губи качеството на сигнала е ушебийно,но дали би се "позамазала"

работата ако сигналът от слушалки-буксата мине през активен DI BOX и

се ръчне в Line in входът на саунд картата?

 

Ами ако това решава въпросът,как стоят нещата като Line in входът е стерео,

а доколкото знам сигналът от DI BOX идва моно.

 

П.С. Извинявам се за своята некомпетентност по въпросът обаче всичко което знам

за Дайрект инджекшън кутишките съм го чел само в нета и нямам лични впечатления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DI боксът няма да ти оправи звука, той съгласува импедансите на изхода на китарата и входа на компютър/миксер и др. А изходът за слушалки би трябвало така или иначе да е с нисък импеданс, т.е. в твоя случай няма смисъл от DI Box.

По-добре, ако ще си вземаш DI Box, да вържеш направо китарата през него в компа и да слагаш софтуерни ефекти при запис. Това кубенце адва ли може да изкара по-добър звук от софтуерните, дори и с микрофон.

 

Другият вариант е да сложиш спийкър симулатор (хардуерен или софтуерен), като в този случай, по добре изкарай сигнала от кубето през Line Out (ако има).

 

А това, че сигнала е моно не е проблем - просто ще записваш само единия канал, т.е. ще записваш моно.

 

Сега видях, че изхода за слушалки ставал за линеен изход - просто внимавай с усилването, преди да го включиш към компа намали волумето до Мин. и полека усилвай до необходимото ниво. Щом е изход за слушалки, би трябвало да се влияе от потенциометъра за усилване.

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за бързият отговор,най-вероятно ще се пренасоча в случая към хардуерен спиикър симулатор,за да го ползвам и при репетиции в пулта и за компа.

А кво ще се случи с Ди Ай Бокса ако няма монитор?

Може ли вместо монитор да му се ръчнат по-големи слушалки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти разбрах въпроса, къде искаш да включиш слушалки?

 

М/у другото може вместо кубе направо да ползваш някой от вариантите на SansAmp (оригинален, на N-audio (Nikifena) или V-Tone GDI21 на Behringer), тъй като те си имат вградени спийкър-симулации и звучат добре и през кубе и директно в пулта.

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти разбрах въпроса, къде искаш да включиш слушалки?

 

Имах предвид това че за да не изгори ди ай бокса има втори изход който захранва монитор колона за "отпушване" на сигнала.

Иначе незнам какво не им се харесва на тия фендери.

Купувам си 15 вата за да мога да ги издуя вкъщи,а не да го намала и да си мисла че това му е звученето.Освен това буустера вкарва много як състейн,който съчетан с реверба става

великолепен тежък рок звук подходящ за всичко от Мейдън до Батори (особено Батори).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продавам Ibanez/Rocktron parrot box - спийкър симулатор + нойз гейт в едно - според доста съфорумници много качествена машина. 50лв - просто не ми трябва ... Нека хората си кажат мнението - ако ще ти свърши работа - пиши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид това че за да не изгори ди ай бокса има втори изход който захранва монитор колона за "отпушване" на сигнала.

Хм, има изход, да, ама за пръв път чувам, че е за да не изгори DI бокса... Това е байпас-изход, към който може да вържеш друг усилвател или кабинет.

Иначе незнам какво не им се харесва на тия фендери.

Купувам си 15 вата за да мога да ги издуя вкъщи,а не да го намала и да си мисла че това му е звученето.Освен това буустера вкарва много як състейн,който съчетан с реверба става

великолепен тежък рок звук подходящ за всичко от Мейдън до Батори (особено Батори).

Еми щом ти харесва, супер! Просто предложих варианти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...това за опасност от горенето си го провери ако решиш,

аз не го твърдя само така съм чул,а иначе мерси за съветите

те наистина са близки вариянти до моят звук...

чао и успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..на тези Ди Ай боксове май им гори фантомното захранване, ако имат такова...или самия Ди Ай бокс гори ако се сварже неправилно чрез фантомното захранване към пулта?..не съм сигурен...някои да каже...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.