Jump to content
Българският форум за музиканти

Флойд Роуз Въпрос


maringtr

Recommended Posts

Значи преди доста време си настройвах китарата, и минавах от по-дебели към по-тънки струни, при което естествено си коригирах разположението на седълцата при бриджа... Сега забелязвам, че например като натисна 8мо прагче на 1ва струна, и реша да свалям надолу с тремолото, трябва да натисна наистина много силно, и то за да свали 1-1 1/2 тона... Това заради разположението на седълцата ли е, или винаги си е било така, но просто чак сега съм му обърнал внимание??? (говорим за по-долните прагчета на 1ва и 2ра струна).

 

П.С. Аз съм бездарник, да не очаквахте някой умен въпрос? :dance:

Редактирано от dark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При смяна на струните от един размер към друг, по-скоро се прави корекция на пружините (отпускане или натягане) с цел да запазиш успоредността на бриджа спрямо корпуса. Не разбрах обаче какво имаш впредвид, като казваш, че си пипал седълцата. Да не би да си настройвал мензурата, т.е. интонацията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
винаги си е било така не се притеснявай :bravo:

колкото по нови са пружините толкова е по трудно,като се поутпуснат ще е по лесно. ВЕРВАЙТЕ МИ! :dance:

Редактирано от sinergy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

От друга страна не е много умно да въртиш често винтовете на пружините отзад, защото се ебава мамата на дървото и в един момент просто ще се разрони и винтовете ще излязат. Мисля, че е по-добра идея да играеш с допълнителни пружини, или сваляне на такива, както и смяна на видове пружини с различна твърдост така, че да се избегне максимално въртенето на винтовете. Освен това е доста трудно един път като ги развъртиш после да ги изравниш толкова точно, колкото са фабрично, защото ако ти е крива пластината с пружините, това води до трайни неприятности с флойд роуза и разстройването.

Редактирано от iBobz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Бе пружините отделно съм ги оправял, макар че единия ми болт е дефектен (наядена глава) и е супер трудно да ги отпускам/натягам, а най-тъпото е че никой не внася такъв болт - дори и xxxx! :wow: :wow: :wow:

 

Да интонацията съм оправял, както знаете, или поне така съм чел в Mr. Gearhead, при смяна на дебелината на струните, интонацията се променя, и трябва да се направят някои малки корекции по седълцата... Те са незначителни де... :(

 

Ето и линк за интересуващите се -> http://www.fender.com/support/setup/stratsetup.php (има секция в която пише специално за Флойд Роуз, не само на Стратокастерите)

Редактирано от dark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

не съм чул още на някой да сда му изскочили болтовете от РАЗРОНВАНЕ на дървото. и това за фабричната настройка....моля те :(

 

знам какъв е проблема. имах същия. свалил си прекаленно ниско самия флойд в стремежа ти да е по-мека китарата и той е опрял отдолу в тялото. пробвай да го вдигнеш малко - оборот и половина на стъд-а. това е болта с когото регулираш височината от съответната страна :( да пукна ако не съм прав :(

 

и не напъвай много ръчката че може да стане резил :(

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да пукна ако не съм прав :-(

Еми не си прав :green: Явно си е нормално, ама просто сега му обръщам по-голямо внимание.. Аз не съм добър с флойда... Тъй че B) Просто вчера импровизирахме некви сола, и имаше едно дето го свирех по ниско, примерно 5-7-8 на 1ва струна, и на последния тон трябваше да сваля, ама нещо не стана като хората...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
не съм чул още на някой да сда му изскочили болтовете от РАЗРОНВАНЕ на дървото. и това за фабричната настройка....моля те  :-(

 

знам какъв е проблема. имах същия. свалил си прекаленно ниско самия флойд в стремежа ти да е по-мека китарата и той е опрял отдолу в тялото. пробвай да го вдигнеш малко - оборот и половина на стъд-а. това е болта с когото регулираш височината от съответната страна B) да пукна ако не съм прав :D

 

и не напъвай много ръчката че може да стане резил  :P

Теаи неща за флой роуза ги говоря не защото съм ги прочел някъде или някой ми ги е казал, ами защото повече от 12 години се занимавам с китари с флойд роуз и просто опита ми е показал че някои работи трябва да се правят по определен начин. Не се заяждам, но нещата, които съм написал имат значение, колкото и малко да е то.

Rock On!

 

П.П. Болта за който говориш се регулира САМО при свален флойд роуз (имам предвид махнат), защото при няколко такива регулирания самия флойд променя сечението на болта и така флойда се разбалансира и понякога като го натиснеш или дръпнеш не се връща в начално положение.

Редактирано от iBobz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм чул още на някой да сда му изскочили болтовете от РАЗРОНВАНЕ на дървото. и това за фабричната настройка....моля те  :-(

 

знам какъв е проблема. имах същия. свалил си прекаленно ниско самия флойд в стремежа ти да е по-мека китарата и той е опрял отдолу в тялото. пробвай да го вдигнеш малко - оборот и половина на стъд-а. това е болта с когото регулираш височината от съответната страна B) да пукна ако не съм прав :D

 

и не напъвай много ръчката че може да стане резил  :P

Теаи неща за флой роуза ги говоря не защото съм ги прочел някъде или някой ми ги е казал, ами защото повече от 12 години се занимавам с китари с флойд роуз и просто опита ми е показал че някои работи трябва да се правят по определен начин. Не се заяждам, но нещата, които съм написал имат значение, колкото и малко да е то.

Rock On!

 

П.П. Болта за който говориш се регулира САМО при свален флойд роуз (имам предвид махнат), защото при няколко такива регулирания самия флойд променя сечението на болта и така флойда се разбалансира и понякога като го натиснеш или дръпнеш не се връща в начално положение.

:D и аз не се заяждам. просто идеята беше че не може от въртене да се преебе дървото

или ако да - то доста ще трябва да повъртиш докато се прецака :D

естествено че при свален флойд или пир отпуснати струни се въртят

както каза - болтовете се прорязват от ножа на флойда и има опасност от неправилен return to pitch :D

айде отивам да пукна някъде :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм чул още на някой да сда му изскочили болтовете от РАЗРОНВАНЕ на дървото. и това за фабричната настройка....моля те  B)

 

знам какъв е проблема. имах същия. свалил си прекаленно ниско самия флойд в стремежа ти да е по-мека китарата и той е опрял отдолу в тялото. пробвай да го вдигнеш малко - оборот и половина на стъд-а. това е болта с когото регулираш височината от съответната страна :D да пукна ако не съм прав :D

 

и не напъвай много ръчката че може да стане резил  :P

Теаи неща за флой роуза ги говоря не защото съм ги прочел някъде или някой ми ги е казал, ами защото повече от 12 години се занимавам с китари с флойд роуз и просто опита ми е показал че някои работи трябва да се правят по определен начин. Не се заяждам, но нещата, които съм написал имат значение, колкото и малко да е то.

Rock On!

 

П.П. Болта за който говориш се регулира САМО при свален флойд роуз (имам предвид махнат), защото при няколко такива регулирания самия флойд променя сечението на болта и така флойда се разбалансира и понякога като го натиснеш или дръпнеш не се връща в начално положение.

:D и аз не се заяждам. просто идеята беше че не може от въртене да се преебе дървото

или ако да - то доста ще трябва да повъртиш докато се прецака :D

естествено че при свален флойд или пир отпуснати струни се въртят

както каза - болтовете се прорязват от ножа на флойда и има опасност от неправилен return to pitch :D

айде отивам да пукна някъде :D

Сори, ама съм свикнал по форумите да се заяждат с мене и затова се лютим понекога.

Айде наздраве! :-(

 

 

П.П. Готино е, че има хора дето си разбират, а не дрънкат самохвални глупости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е а не съм кой знае колко голям разбирач, просто толкова съм си дрънчал мозъка с тия флойдове че съм бил в състояния на лудост :-( и накрая се ядосах и си купих китара с фиксиран мост.......айде стига офтопик :D

 

а за проблема на пича - няма да е от пружините защото колкото и да са натегнати....което няма как да стане защото ако са 3 примерно както е стандарта ако ги натегнеш повече флойда много ще легне назад

по скоро виж да не опира както и казах. то не си личи когато опира. просто доста затруднява работата с флойда. препоръчвам ти да извадиш стъдовете, да ги уплътниш с малко калчища. после като слагаш флойда да ги намажеш с графит или с малко масло и проблема няма да го има повече

другия вариант е стъдовете нещо да не са в час.....поразгледай хубаво и ще откриеш проблема B) то става с гледане а не с питане по форумите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. Болта за който говориш се регулира САМО при свален флойд роуз (имам предвид махнат), защото при няколко такива регулирания самия флойд променя сечението на болта и така флойда се разбалансира и понякога като го натиснеш или дръпнеш не се връща в начално положение.

Да знаех по-рано... Вече свърших белята... :-( И то доста отдавна... Принципно има ли някъв начин да се оправи? Пак си се връща на мястото де, ама има леко разстройване...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. Болта за който говориш се регулира САМО при свален флойд роуз (имам предвид махнат), защото при няколко такива регулирания самия флойд променя сечението на болта и така флойда се разбалансира и понякога като го натиснеш или дръпнеш не се връща в начално положение.

Да знаех по-рано... Вече свърших белята... :-( И то доста отдавна... Принципно има ли някъв начин да се оправи? Пак си се връща на мястото де, ама има леко разстройване...

принципно от един път трудно може да се повреди

сигурен съм че неправилното връщане го е имало преди

направи следното: свали флойда и виж дали двата болта се клатят. почти съм обеден че да. ако се клатят правиш това което казах по-горе - уплътняваш резбата със съвсем малко калчища или от онази бялата тефлонова лента. ама малко иначе няма да може да се завият хич. смазваш ръба и рок он

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вземи си китарка без флойд и си мирна главица :)

макар, че и на ме н ми се приисква да си поиграя с флойд някой път :)

иначе на един клип на Winger Reb Beach държи китарата си само

за Флойда докато тона си звучи :lol::headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.