Jump to content
Българският форум за музиканти

Practise Pads Vs. Muffler Pads


Recommended Posts

Дааа, мислел съм и това (да си направя сам падове). Нещо като при мотористите - да си сглобиш мотора сам :D:hooray::crying: Гледал съм ,как да си ги направя, че и даже как да си измаисторя сам почти цял сет, обачее то това си иска умение.Не кой знае колко ама... Пък аз лично нямам такова ,а и нямам много голяма възможност да си майсторя в къщи.Така че благодаря ти за предложението , но аз май ще оставя това на хората, които могат да правят падове по-добре от мен и ще си потърся нещо от нет-а. :bravo: Благодаря ти още веднъж. Keep on Rockin' P.S Но бих погледнал една снимка на падовете :)

 

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=169273&photo=5

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви падове какви 5 лева колега?

 

Купувай си акустичен сет и това е.

 

Съседите да се оплакват колкоти си искат.

 

Няма по-голямо удоволствие от истинския звук.

 

Просто свири с мярка и спазвай обедната почивка от 14:00 до 16:00 часа ;):thumbdown:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И затова ми счупиха колата и пощата. Защото уж се бях "разбрал" със съседите.... Касата ми беше точно в средата на стаята, над полиелея на съседа. Смятай как му се е клатила лампата. След точно 15 минути свирене от моя страна вече се събираше гневна тълпа с факли и вили пред входа. Та взех си тренажора на Бисер (който скоро ще е със сини гуми, защото скъсах старите от бой :thumbdown:) и ако не беше въпросният тренажор, нямаше изобщо да имам къде да напредвам и да се развивам. ;)

 

Свиренето на пад си има предимствата - свириш когато си искаш, не ти се надува главата, пазиш си слуха и най-важното: чуваш си всеки отделен удар с реалната му сила и динамика, защото не се замазва от волюмето и състейна на още дузина реващи и крещящи барабани и чинели в комплекта. С две думи - работи се за финес и изчистване на техниката. ;) Вярно скучно е, но когато онова трицифрено номерче на метронома започва да расте, пълнее и дебелее на всеки му става кеф. :)

Редактирано от marin_zhelezov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и аз свиря от години на падове...какви ли не...истината е, че колко и да ни се иска акустичния се сет няма заместител все още...още повече свиренето на живо...колко и да си бухам вкъщи като изляза на сцена филма е съвсем друг :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз по скоро ги приемам като начин за упражнение на бързина и техника, но не и като алтернатива на акустичния сет. Имам модул Алесис и определно помага за тренировка или разгрявка. Важното е да си намери човек начина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааа, мислел съм и това (да си направя сам падове). Нещо като при мотористите - да си сглобиш мотора сам :):whistle::) Гледал съм ,как да си ги направя, че и даже как да си измаисторя сам почти цял сет, обачее то това си иска умение.Не кой знае колко ама... Пък аз лично нямам такова ,а и нямам много голяма възможност да си майсторя в къщи.Така че благодаря ти за предложението , но аз май ще оставя това на хората, които могат да правят падове по-добре от мен и ще си потърся нещо от нет-а. :hooray: Благодаря ти още веднъж. Keep on Rockin' P.S Но бих погледнал една снимка на падовете :)

 

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=169273&photo=5

 

Интересно... Много интересено.... :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хей fuzzy_lumpkin ти мазе нямаш ли? Гарашче..таванска стая за какво са ти глухи барабани вземи си истински сет и тва е!

 

вместо да се чудиш кое как да заглушаваш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хей fuzzy_lumpkin ти мазе нямаш ли? Гарашче..таванска стая за какво са ти глухи барабани вземи си истински сет и тва е!

 

вместо да се чудиш кое как да заглушаваш

 

:hysterical: нямам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.