Jump to content
Българският форум за музиканти

рекламата във форума


Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Понеже прочетох някъде за рекламата във форума и останах с впечатлението, че тук може да се публикува реклама без пари (не говоря за обявите за продажби от съфорумците, които се водят малки обяви и трябва да са без пари, а за големите фирми, които трябва да си плащат)

Ако позволявате да се прави безплатна реклама във форума Ви сте живи умрели :blink:

Въведете сурови правила, това е зобре за форума, защото парите получени чрез реклама ще може да се реинвестират.

Ще Ви дам следния пример:

Във www.photo-forum.net се трият опитите за реклама на тези, които не си плащат (това не е само при тях) Отделно се правят маса конкурси, на които спонсори са и едни от големите фирми продаващи фото техника. Собтвениците на форума направиха и фото студио, които може да бъде наето за определен брой часове срещу заплащане, като мисля че има преференции за съфорумците.

Ако последвате техния пример ще гарантирате живота и развитието на този чудесен форум :cheers:

Редактирано от solo5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 39
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Оф, соло5, стига с фото-форум.

Много е различан ситуацията.

Фото форум е много по-популярен.

А за да привлечеш рекламодатели трябва да покажеш, че си попуярен... Става Параграф 22.

В музикалния бизнес в българия всичко е ПЪЛНА СКРЪБ.

За вниманието на фотографите се борят най-големите български магазини за техника. Потребленито на апарати в пъти надвишава това на музикални инструменти, ОСОБЕНО ако не говорим за втора ръка. Много по-апетитна хапка е.

Тук кой ще рекламира!? :cheers: xxxx :blink: Стига бе.

Че в големите магазини продават музикални инструменти, продават, ама... Я направи едно сравнение между броя на музикалните интсрументи и на предлаганите апарати...

 

А и във фото форум админите са големи връзкари в това отношение (не го казвам в негативен смисъл).

Няма лошо да се искат пари за реклама, ама изобщо, обаче фото форум просто е друга категория.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

JoiNT_NaTuRe ми няма кой да рекламира като се давате без бой :cheers:

да не би пък никой от музикалния бизнес да не рекламира никъде в БГ

Пък и защо да рекламира тук като не се вземате насериозно.

Аз мога за кажа, че когато вземете първия клиент и другите ще им стане тъпо и искат не искат ще трябва да порекламират и те

... а лошо ли ще ви е да обзаведете едно малко студио след известен период от време (със спечелените пари)

... ами конкурс на който да може да се спечели някакъв музикален инструмент предоставен от известен музикален магазин.

Още ли има някой който да не знае, че този форум е най-сериозния музикантски форум в БГ (или поне на мен така ми се струва, щото незнам друг)

 

P.S. И аз в началото си мислех, че фотографите отделят повече пари от музикантите за техника, ама не е точно така.

Колко струва едно цифрово любитерско апаратче, с което стават читави снимки? (400-600лв)

............. а сега си помислете колко струва една читава китера с ефект (поне на мен ми костваше 280лв за китарката и 250лв за ефекта, ама смятам че имах късмет да се обзаведа на толкова тънка цена)

Така, че това не е загубена кауза :cheers:

Редактирано от solo5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фото форум е много по-популярен.

Фото форум не е бил винаги по популярен

той просто стана по-популярен. Защото стана комерсиален и не се ограничи само с профисионалистите :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Защото стана комерсиален и не се ограничи само с профисионалистите

Ако трябва да избирам между този форум в сегашния му вид и в един комерсиализиран вид като ФФ, благодаря.

Аз се изнасям.

Фото-форум ми е антипод за добър форум, най-малкото пък относно някакво изкуство, каквото е фотографията.

 

Така че преди да се заловят за реклама не е зле админите да си поставят приоритети.

 

ПП: соло5, а колко хора купуват музикални интсрументи? Само хора, коитосе занимават с музика.

Колко кувупат цофрови апаратчета?

Ами всяко 10-то семейство има.

А и пазара 2-ра ръка при музикалните интсрументи е мнооого по-голям отколкото при цифровите апарати (говоря спрямо пазара на нови инструменти/апарати). А ти да си чул голям рекламодател да продава на старо!?

Редактирано от JoiNT_NaTuRe
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яко! :cheers: Ми дай да помислим като как може да се вдигне интереса към форума, имайки предвид огромната разлика с фото-форума (щото за да снимаш, поне на първо време ти трябва един пръст за копчето и едно око за визьора, пък за да свириш, всичко трябва да си имаш, плюс няколко месеца търпение...)

 

Бая са различни музиката и фотографията, въпреки, че и двете като цяло минават в графа "скъпо хоби"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

... абе аз дадох идейка :cheers: - навсякъде е така

пък ако форума се издържа добре сега и не им се мисли да хванат част от парите дето минават наоколо (и викат ела Кумчо изяж ме :D ) е друг въпрос

А колкото до комерсализацията, аз си мисля че и сега в http://forum.muzikant.org има повече хора, които свирят за кеф а не си вадят хляба с музика (което го прави достатъчно комерсиален) :cheers:

Редактирано от solo5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(щото за да снимаш, поне на първо време ти трябва един пръст за копчето и едно око за визьора, пък за да свириш, всичко трябва да си имаш, плюс няколко месеца търпение...)

:cheers: ми ти може и така да си мислиш, ама фотографията е доста сериозно нещо.

Не е по-лесна отколкото да свириш на някой инструмент например

Не напразно и тя се учи дълги години в елетните университети по света :cheers:

Един вид фотоапарата е инструмент в ръцете на фотографа както например китарата в ръцете на китариста

Не е достатъчно да натиснеш копчето, а трябва да разбираш от много неща (да знаеш всичко за светлината, да разбираш от оптика, да можеш да определиш най-точния ъгъл и т.н. )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ааааааааа, не!

Това не го прави комерсиален в никакъв случай!

Защото тук темите относно музика са градивни и в 90% сериозни!

Оставям настрана нон-стоп майтапите, без тях няма дае същото.

Докато във ФФ кича и простотията (ама оная си простотия, не нашшшшта си тука :cheers: ) се толерира във висша степен само с мисълта да има още рекламодатели.

Това е комерс.

Редактирано от JoiNT_NaTuRe
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но фотографията изглежда достъпна - дори и да си гола вода фотограф, щракваш и резултата е пред очите ти. А ако не си музикант, ако ще Лес Пол за 5000 долара да си купиш, пак имаш дълъг период на учене... Заради което хората се отказват (колко хора познаваш, които са се отказали от уроците по китара, и колко - от снимането с дигиталка?)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш право, ама музикантите... как би ги описал като таргет? Малко разноглед ставам, като се опитам... :cheers:

между тях има различни таргет групи

представи си че това са една маса хора, с различен социален статус

не можеш да им теглиш чертата в една таргет група МУЗИКАНТИ :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щракваш и резултата е пред очите ти.

Така е ама в повечето случаи се е получила снимка за семейния албум. :cheers:

Истината е, че след време, когато има от кой да погледаш и като си отвориш очите за по-сериозната фотография няма начин да не напреднеш.

... но това се отнася и за музиката :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.