Jump to content
Българският форум за музиканти

мнение(съвет) за микрофони


Recommended Posts

понеже скоро пак ще съм на линия да свиря и отново се замислих за микрофоните.отказах се да купувам евтино,понеже да не ми излезе скъпо след това. от няколко дни чета отзиви и ревюта и стигнах до желанието да притежавам:

за каса- Shure B52 -2бр

томове - Shure B56 -5 или 6 бр

барабанче - Shure SM57 2бр

 

за чинелите и фус капаците първоначално каквото намеря че иначе излиза скъпо, като посъбера пари повече от Shure PG81 едвали ще ми е нужно

 

очаквам коментари че не остана време :virtuoz: освен това явно ще ми е нужен и миксер. някакви предложения по евтин ?

 

а бате Викторчо ти доволен ли си от твоите, намери ли си миксер и ако си намерил били споделил какъв е :)

Редактирано от AccesS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 39
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Мисля че това е най-доброто решение, от В52 съм много доволен.еееееее и от SM57-ците . За овърхед не бързай с PG серията, не са от добрите .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Микрофоните от нашия приятел uzeb са лекичко малко прекалено надути откъм цена, PGтата - още повече. В София при Капъша има едни пак евтини, пак неизвестни Gatt Audio за 450 кинта комплект 7 бройки, допускам, че качеството е съизмеримо с на другите безмаркови такива.

 

Аз отдавна се интересувам от цялата тази работа, Bobalan ми помага с ценни съвети, но засега нищо не съм измислил като че ли. :dance: Иначе за момента се кефя много на барабанния комплект на JTS (едни много специфично сини на цвят са, веднага се разпознават), ама към 900 кинта излиза май, иначе са осем.

JTS дулго време са работили за SHURE... чувал съм че стават

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

понеже скоро пак ще съм на линия да свиря и отново се замислих за микрофоните.отказах се да купувам евтино,понеже да не ми излезе скъпо след това. от няколко дни чета отзиви и ревюта и стигнах до желанието да притежавам:

за каса- Shure B52 -2бр

томове - Shure B56 -5 или 6 бр

барабанче - Shure SM57 2бр

 

за чинелите и фус капаците първоначално каквото намеря че иначе излиза скъпо, като посъбера пари повече от Shure PG81 едвали ще ми е нужно

 

очаквам коментари че не остана време :beer: освен това явно ще ми е нужен и миксер. някакви предложения по евтин ?

 

а бате Викторчо ти доволен ли си от твоите, намери ли си миксер и ако си намерил били споделил какъв е :beer:

:beer: абе откъде толкова кинти бе :dance: ЛУДНИЦА :beer:

на мен сигурно това :beer: ми е проблема :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

финансовото ми състояние да го коментираме на лично?

 

кондензаторните PG81 ми се видяха добри като характеристика от динамичните от тази серия сравнени с по горни серии и затова се спрях на тях. има шанс микрофоните да ми ги доставят от САЩ и затова ще ми излезе по евтино. :hello:

Редактирано от AccesS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мога да ти препоръчам няколко други добри барабанни микрофони:

KICK: Audio-Technica AE2500 -много добър с два елемента е динамичен и кондензаторен(мисля че имам е ревю в старите си броеве на EQ mag)

AKG D112 - класика , по нищо не отстъпва на В52 , даже е малко по .......

 

Overhead :

Audio-Technica AT4041a

Audio-Technica ATM10a

Audio-Technica AT 4071a - мнооогооо добър

Audio-Technica AE 5100 - този е новите добри неща .

 

Ако доида до Каварна ще ти подаря ДВД с техниките и видовете микрофони които използва Д. Уекъл , ако ти харесва звука на Уекъл де . :ph34r::D:D:D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно си се ориентирала. По-добре вземи няколко истински микрофона, отколкото две торби с евтини боклуци. Винаги можеш да добавиш още някой по-нататък и ще се получи сериозен комплект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако доида до Каварна ще ти подаря ДВД с техниките и видовете микрофони които използва Д. Уекъл , ако ти харесва звука на Уекъл де . :):D:D:D:D:D

с най голямо удоволсвтие ще те почерпя след това :)

 

иначе съм си избрала shure понеже в американско са доста по евтини а и от меннието на хораа до които съм се допитвала. освен това човека който може дами ги купи не е много запознат с марките моикрофони .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са другите яки ламаринни микрофони на AKG

AKGC 451 B, AKGC 430, AKG C 414 B-ULS и AKG C 39

 

ама 414 не тип шотгън а е с голямата мембрана, но пък си е ултрафлат и има големи SPL нива. за ламарини сам ползвал една система с един микрофон с две големи мембрани и кардоида 8-ца.,Проблема е да нямащ много централни ламарини щото бачкаш на кардоида 8-ца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

шотгъна е е с по-малка мембрана и е по-затворен, макар че мойе да е омникардоида или чиста кардоида., това обаче не му пречи да е много флат, щото точно от този тип микрофони за използват за измерване и калиброване. Доколкото си спомням май че Earthworks правеха суперяки измервателни микрофони. примерно ако можеш да си позволи човек 2-3000$ за два такива микрофона, ще си озвучиш барабаните на 6+.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

финансовото ми състояние да го коментираме на лично?

 

кондензаторните PG81 ми се видяха добри като характеристика от динамичните от тази серия сравнени с по горни серии и затова се спрях на тях. има шанс микрофоните да ми ги доставят от САЩ и затова ще ми излезе по евтино. :hello:

Ей не се обиждай :D нямах това за цел :D PEACE PEACE PEACE :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.