Jump to content
Българският форум за музиканти

как всъщност се свири на тоа инструмент


sa6tiat

Recommended Posts

Приликите са, че и двамата ползват доста тапинг. Разликите са един милион.

 

Колкото и да ме радва Stanley Jordan и колкото и невероятно да е техничен, композицийките на Andy McKee ми действат много по - приятно на слушане.

 

И изобщо защо да сядаме ние, да мерим чужди... мхм... китарни умения ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Приликите са, че и двамата ползват доста тапинг. Разликите са един милион.

 

Колкото и да ме радва Stanley Jordan и колкото и невероятно да е техничен, композицийките на Andy McKee ми действат много по - приятно на слушане.

 

И изобщо защо да сядаме ние, да мерим чужди... мхм... китарни умения ?

 

...предавам се,осбено след горния пост...това ми изглежда като БГ рок VS чалга...бъдете ми живи и здрави и дано(искрено ви го пожелавам!) някога да можете да различите истинското от комерсиалното...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
П.П.:@sa6tiat...кви са тия думички,ве човече, :):dance:

Кои, рожбе?

 

Ами аз не си меря, щото си му знам дименсиите на моя, Кала.

 

Има други любители на "Бързи, смели, сръчни".

 

...предавам се,осбено след горния пост...това ми изглежда като БГ рок VS чалга...бъдете ми живи и здрави и дано(искрено ви го пожелавам!) някога да можете да различите истинското от комерсиалното...

Осветлявай ни. Все пак ще присъствам с удоволствие на урока ти, на който ще покажеш "клоунската" техника.

 

Ако си толкова добър и на други струнни, все още търся басист, поради отплуването на последният такъв.

 

Убеден съм, че ще се справиш, мистър Дистинктив.

И айде на лични, да не ни затворят хубавата тема. :girl_witch:

Редактирано от sa6tiat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^това означава,че отвръщам с мълчание на .....(сещайте се...).А,и не се надявайте да продължите да гъделичкате егото си на разбирачи за сметка на моите постове-аз бях до тук...

Редактирано от soundcraft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П.:@sa6tiat...кви са тия думички,ве човече, :dance::lol:

Кои, рожбе?

 

 

Тва за кибизмът даже бате Гугъл не го знаеше... :D (мислеше си че имам предвид "кубизъм" :girl_witch: )

 

Иначе..не можем ли да се кефим на хубавата музика без да гледаме, на кой какво му е по-голямо ;)

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи .. тоя човек свири приятно ... музиката също е добра .. 99% от хората в тази тема са на 1 мнение ...

незнам как при толкова положителна енергия пак се намират хора да оплюват

няма да казвам кои са .. то се знае

ПС и верно някой има ли линк или някакви уроци за този тип свирня(tapping)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много УФ стана. Ами някои сме впечатлителни. Разбирачите сами се издават.

 

Рожбе, ами разбира се. Затова си мерим вчепатленията, а за другите неща ще говорим другаде.

Аре с тва да затворим тая каверна, дето се отвори от просветителите.

 

Ама пичът си го бива, а?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама пичът си го бива, а?

:girl_witch:

ПС и верно някой има ли линк или някакви уроци за този тип свирня(tapping)
Редактирано от villy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз благодаря на автора на темата за линка - не бях го чувал и виждал този досега, а стилът и парчето са изключтелно приятни!

 

Как на фона на тази хубава музика се намери място за такива селски спорове ... не проумявам.

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва за кибизмът даже бате Гугъл не го знаеше... :D (мислеше си че имам предвид "кубизъм" :offtopic-001: )
хехе, не се притеснявай, те неговите постове не са много-много за широки обществени кръгове, ама смисълът им е за точно за тях.

 

Иначе..не можем ли да се кефим на хубавата музика без да гледаме, на кой какво му е по-голямо ;)

:metalist:

ее най-после дойде прозрението :cheers2:

на никой, освен на китаристите(които имат възможност да гледат), не му пука дали свири с крака или с нос. пука му само как и какво свири.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

китаристи има всякакви /буквално, не само като израз/. Малки, големи, богати и тн....но все тая де, не съм тук да изказвам мнение ^^

 

Това го видях преди малко:

http://www.vbox7.com/play:82a901a3

 

Симпатично е, а най-ме изкефи вибратото!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пука му само как и какво свири.

 

Даже важно е не какво свириш, а как го свириш :thumbdown:

Мене много ме изкефи този пич.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо не разбирам, как тука веднага се появиха някакви крайни специалисти с нечовешки компетентни мнения...Значи направо ще се наложи да ме цензорират, ако тръгна да обяснявам колко ме дразнят мнения, като тези на soundcraft например...

 

Най-напред ще кажа, че Анди (позволявам си да го наричам така, защото съм комуникирал с него известно време), е роден 1979 година (Стенли Джордан е роден 1959).

Искам само да попитам има ли тук такъв професор с три китарни албума зад гърба си на тази възраст и достатъчно пари от това, че да си позволи правата за два кавъра на Toto, които да издаде в албумите си, и освен това да го спрягат наляво и надясно по форуми из цял свят и да му се гледат клиповете в YouTube непрекъснато?

 

Още повече, че тия сравнения са крайно пуберски според мен...това е все едно да каже човек че Steve Vai е по-добър от Al DiMeola...айде стига сравнявахте тролей със зелка...ебаси

 

Спирам да пиша, че се ядосах!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ехх, да пак се изселихме

 

яко свири тоя пич, също се изкефих и на Стенли Джордан, не го знаех.

Тука преди време някой беше пускал един чичко, който свиреше с такава постановка много яко...беше някаква братушка, ако не се лъжа..

да припомни някой, ако се сеща

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.