Jump to content
Българският форум за музиканти

малко ала Deftones?


Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Гледам че няма много нови теми в този подфорум, затова пускам тази идейка

<click>

Въпросното няма нищо общо с групата, в която свиря и е просто любителско записче. Ако има Чино-Мореновци тука може и групе да сформираме :lol:. Записа е без бас китара (поради липса на такава :greenball: ) и без претенции за професионален звук. Сега ще го пратя и на gmail.

 

Edit:

Our system indicates unusual usage of your account. In order to protect Gmail users from potentially harmful use of Gmail, this account has been disabled for up to 24 hours.
Редактирано от sw1tched
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

приятно е, идеиката е хубава. само трябва да я доразвиеш и като сложиш бас ще стане муцка :greenball: имам една забележка към дистнатата китара - ами като че ли ниски изобщо не се усещат, високите и са малко в множко май ама аз не разбирам от звук така че не ме слушаи много много :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

приятно е, идеиката е хубава. само трябва да я доразвиеш и като сложиш бас ще стане муцка :godbless: имам една забележка към дистнатата китара - ами като че ли ниски изобщо не се усещат, високите и са малко в множко май ама аз не разбирам от звук така че не ме слушаи много много :godbless:

За високите вероятно си прав, но за ниските така и трябва да бъде, тъй като в противен случай би пречила на бас китарата и касата. Баса трябва да идва от Бас китарата, не от китарата. Мерси за мнението :godbless: , бих я доразвил ама примерно ако има хора, с които да я мислим - я бас, я вокал. Ако може и време да имам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

убаво, ама китарката много у десно май :think: , барабанките са добре, фусчето малко съ кара с високите на китарата, касата малко тъничка, ама не се знае кат вкараш бас ко ша стание

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
убаво, ама китарката много у десно май  :think: , барабанките са добре, фусчето малко съ кара с високите на китарата, касата малко тъничка, ама не се знае кат вкараш бас ко ша стание

И ти си прав, не съм си давал много зор, набързо цапнах 2 записа разделени на по 2 трак-а с хард панинг и няколко мс между 2-та трака. Ще резна някои високи на китарата (или предлагаш да намаля на фуса ? :think: )и ще намаля разстоянието между тракове-те да чуем кво ще стане...ама утре.

 

Edit: кои високи на китарката предлагате да резна и с колко ?

Редактирано от sw1tched
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ааааа фуса според мен не трябва да се реже, даже може уекинко да се усили или да му се дадат височки, недей. По-скоро китарката може да се даде по-навътре със стерео имиджър и да и се махнат леко височките

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ааааа фуса според мен не трябва да се реже, даже може уекинко да се усили или да му се дадат височки, недей. По-скоро китарката може да се даде по-навътре със стерео имиджър и да и се махнат леко височките

И аз така знам за фуса ама не мога да съм сигурен, пък от форума мога да науча разни неща, веднага щом ми остане време ще пробвам да го побъзикам записчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Качих в gmail-а нова версия 4 минути :blink: звука не съм го оправял.

 

Може да ви се стори малко еднообразно като няма вокал (и бас btw)..знам ли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре си го замислил :P тъй като не слушам Дефтоунс по принцип не правя асоциации :P

верно че леко рехаво звучи с диста,може и да не е от липсата на бас.Искам да кажа че тък като мелодията не е с бясно стъргане може би, баса няма да оправи работа.Ти си решаваш и с няклолко опита ще го усетиш но, ако запишеш двете китари с панорама 50 и запишеш още една в центъра но да свири по ниско, на терца или квинта..ако ти се занимава пробвай ,би трябвало да стане по добре.Пък и малко ниски на китарата не вярвам да и дойдат в повече.:P

:arrow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата е 2 записа всеки от които с максимален pan и няколко ms разстояние между траковете. Пак казвам, че не съм се старал за звука (не че за другото много съм се старал), просто ми се свиреше по едно време нещо такова и след това реших да го довърша :( Ниски на китарата...тс предпочитам да сложа един миди бас, ама така и така няма ентусиасти за такива песни, че да се занимавам :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.