Jump to content
Българският форум за музиканти

Пружините на тремолото резонират гадно?


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Да си направим или да си купим? Аз лично не бях се замислял за стоманено блокче досега. Стандартно баш Fender-ско шъ ли пасне inside (или ще сака побългаряване)?

Редактирано от Rammkopf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като ви гледам скуаярите със фабричните блокчета от цам се сещам колко скапано звучеше моя с такова и колко разлика даде стоманеното :)

 

Чесно да си призная често мисля за ново блокче... абе цяло ново тремоло...

Но още нямам идея какво и колко ще излезе.

Я дайте съвет за едно ново ЧЕРНО тремоло :)

 

ПС. ограничения в цената няма... колкото по-качествено толкова по-добре! :godbless::hysterical:

Редактирано от cRyStaL_gUiTaR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе те и новите фендерски тремолота с с скапани блокчета - хвани американски страт за 2-3000 и виж колко е тънко

на мен ми направи един фрезист - казах му колко по-голямо да е от оригиналното и ми направи

blok4eyr8.jpg

също добре било за тона да не са на дълбоко струните

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе те и новите фендерски тремолота с с скапани блокчета - хвани американски страт за 2-3000 и виж колко е тънко

на мен ми направи един фрезист - казах му колко по-голямо да е от оригиналното и ми направи....

 

също добре било за тона да не са на дълбоко струните

 

Чудно е станало :punk_guitar:

 

ПС: Айде сериозно дайте акъл какъв бридж и блок да взема... или бриджа да е Wilkinson примерно и поръчков блок?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами не си вземай нов бридж - купи седла за струните фендер от огъната стоманена ламарина (май бяха 80лв)

fender_saddle.jpg

 

поръчай масивно блокче и може да разшириш основите на отворите за винтовете, като на моята снимка - тази част съм я взел от тремоло JHS - това е хитро измислено и позволява доста повече ход на тремолото

може би и по-масивна ръчка да слошиш, примерно за флойд - аз сложих с 1мм по-дебела, защото старата я изкъртих без да искам

 

 

 

мисля че продаваха за 150-200 тремоло фендер от винтидж сериите със стоманено блокче (каквото трябва) и такива седла - ако не ти се занимава

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то хубаво ама, идеята е всичко да стане черно... утре ще ходя до РФ ще видя кво имат момчетата :) мерси за хелп-а  :punk_guitar:

Редактирано от cRyStaL_gUiTaR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...aз пък се вдъхнових и си запълних под пружините на тремолата с дунапрена който вървеше към кубинките ми...мн як дунапрен...не се къса и стои масивен....мисля че би изкарал години без нужда от подмяна...а и досадния пружинен резонанс изчезна...радвам се че в тази тема се повдигна въпроса че откога се канех да я свъреша тази работа не е истина...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Винаги се радвам да помогна! :greenball: И мен ме дразнеше в началото т'ва жужене/пищене, а като подрастващ ЕнДженер, вдъхновен се мъчих с различни дължини на опън на пружините да докарам резонанса до подзвуков, надзвуков и т.н. ... е, не стана. Най-разхлабени, пружините резонираха в E, а най-натегнати - резонираха на G#. :( И им сложих гъбата накрая, па се реши проблемът. И си рекох: "Бреййй ... докъде я докарахме - да побългаряваме китарите тъй просташки. Ам' ако беше китара не за 380, а за 3800 лева?! Пак ли тъй?!" ... така и не си отговорих на въпроса до ден днешен. :lol: Като се сетя за тоя мод, все ми идва на ума репликата на Баш-Майстора от едноименния филм: "Абе ... ше ти сложа шапката аз на тебе ...". ^_^

 

А другарят Претоварване, по-горе, силно ме заинтригува със стоманеното тремоло. :thumbs_up: Обаче аз се замислих тия дни по какъв нативен и елементарен начин пружините да бъдат заглушени, без необходимост от aftermarket "тунинг". Па ми хрумна нещо - гумени шлаухчета в отворите на блокчето, където се натиква правият край на пружината и гумен шлаух на кукичката на обтегача, където се нанизва ухото на пружината от другия й край. Не знам дали това няма да демпфира до някакви по-приемливи нива на шум (далеч съм от мисълта, че тотално ще елиминира писъка).

Редактирано от Rammkopf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми не е баш побългаряване, и "големите" го правят, даже бях гледал едно клипче как техника на Джо Сатриани му натикваше дунапрен и около адаптерите против микрофония.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.