Jump to content
Българският форум за музиканти

пружини за флойд


Recommended Posts

ами значи искам да си купя още една пружина за флойда, обаче незнам каква, дали са стандартни или са различни за всяка китара, та ако може някой да ме светне :greenball:

имам 7-струнна Ibanez и има 3 пружини

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бе не е тъпа темата, ама хората които имат 7струнни китари с флойд не са особено много :greenball:

та за да не е напълно безсмислен поста ми ще ти препоръчам да свалиш една от пружините и да отидеш с нея в магазина, така ще можех да я съпоставиш с тези които ти предлагат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата между 6 и 7 струнния флойд в долната част е никаква, има дупки за 5 пружини както при 6 струнният флойд !!! Alexi_Laiho е прав вземи една пружина от китарата си и отиди в някой музикален магазан и си купи пружина, но хубаво я виж дали се разтяга като твоята, защото ако е по силна или по слаба ще имаш ядове с флойда!!! ... за какво ти е 4-та пружина? Аз едно време исках да си сложа 4-та пружина (и аз съм със 7 струнна китара така че проблема е еднакъв :greenball: ) защото флойда правеше номера и мислех че му трябва още една пружина, но се оказа че просто всичко е до настройка!!! Ако искаш ще потърся в нас пружината и ако я намеря ще ти я дам, на мен не ми трябва!!!

 

Поздрави!!!

 

 

:twisted: Марио :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хем са стандартни, хем тая дето ще я купиш ще е различна :greenball:

Общо взето разликата е в дължината, която може да се различава с около 5мм - не е болка за умиране. Проблема идва по-скоро от това, че пружината няма да се разтяга по същия начин, като останалите (друга сплав, различно каляване...), затова направи нещата симетрични - сложи 2 нови пружини (може да махнеш тая в средата, ако 5 пружини идват много).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.