Jump to content
Българският форум за музиканти

първите барабани


Recommended Posts

Стругарско-шлосерските умения, придобити при дългогодишно притежание на комбинацията 2 в 1, никога не се загубват! И трябва д се гордеем с това. :D

 

Между другото, всеки път изпадам в потрес, когато някой нарече старите Кинг Бийтове на Тама "маслени". Толкова ли не си разглобявате с познавателна цел, бе хора? :headbang: Вътре в затворения цилиндър няма никакви масла, а просто пружина. :D

За справка:

http://tama.com/history/full_size/20-PDL.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Между другото, всеки път изпадам в потрес, когато някой нарече старите Кинг Бийтове на Тама "маслени".

Просто беше ужасно готино,да имаш нещо което другите го нямат.Виж как звучи:"маслен",горе-долу като газови,двойно-действащи амортесъори!Що трябва да си разваляме удоволсвието с уточнения! :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз свиря на Марк 5 и все още не съм си ги сменил с нещо по-добро за сега ми вършат работа пък за нататък да се надяваме нещо по-добро.Иначе както всички вас и аз си ги ъпгрейдвам от време на време ,а за чуството когато си ги купих просто беше невероятно нямах думи просто :ph34r:

Барабаните са ти супер, но трябва да смениш някои работи по тях!

офф: Е Дидо мерси за хубавите думи :)<_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

off:аз не съм я замазал заради тебе просто така реших щото барабаните така изпъкват на снимката и викам да се поспреме с тоя оффтопик ,защото много стана :):):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ето и продължението - ами моите първи барабани бяха Тама - един батко имаше, дето все му досаждах. Ходеха да репетират във една сграда която е била стрелбище и можете да си представите каква звукоизолация имаше, така че със шума нямаше проблем - на никого не се пречеше и аз отвреме на време сядах там да се упражнявам. След едно извесно време вече ми даваха ключа и сам ходех там.

 

После пък заминаха за Норвегия, и аз уж да пазя старата Тама докато се върнат. После си ги прибрах у нас, щот залата я заеха за други работи почнах да се въртя по разни групички. Баща му уж идваше у нас да ги прибира - аз се правех на ударен малко...и така

 

Нещо като полу-открадване или неформален подарък - както искате го наречете. После дойде един период, дето си купувах постоянно разни части..том-томи, кожи, правех си разни експерименти две каси... Бях си направил един голям комплект, ама то куча марка, кой от къде давал... купувал съм, даже по едно време се опитвах да си правя сам чинели от ламарина... :) Естествено без особен успех

 

Първият комплект, който си купих беше Сонор и постоянно ме бъзикаха, че те тия комплекти на Сонор били за по-леки неща, а не за rock, което мен много ме дразнеше, понеже аз смятам че не могат така де се делят инструментите.

 

Сега свиря с Ямаха.

 

Ако не ме домързи, ще сложа снимка да ги видите :cheers::greenball::greenball::greenball:

 

Кирилизирано от Armaggideon. Моля пишете на кирилица!

 

Правила

 

Armaggideon: Български език - слаб (2)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

/офтопик/

 

Пич, не излагай така себе си и барабанистите...

Пиши на кирилица и слагай по малко препинателни знаци, така, на око...

Виждал ли си мадамата, дето ти оправя писанията всеки път? Не мисля, че искаш да й докарваш допълнително работа и да я тормозиш... Не го заслужава

 

Така че, моля те, поне в този форум бъди малко по-културен.

Благодаря, в случай че ме послушаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много офф:

Beio човече не се тормози , остави го пича да си свири на въображаемата ТАМА, дето и той не знае каква е , ямаха или квато и да е.. марка.. споко той само марките ги знае, за различните модели едвали е чувал. само прочетрете това

Aми моите първи барабани бяха Тaма
еми падаш от смях бате, или това
първия комплект, който си купих беше Сонор

и постоянно ме бъзикаха че те тия комплекти на Сонор били за по леки неща, а не за rock, което мен много ме дразнеше понеже аз смятам че немогат така де се делят инструментите

еми.. колко смисъл има.. поучително е даже, как не трябва да се пише във форума, ама айде всеки си е индивудуалист може и така да му харесва

ако му направиш един сърч на всичките 80 поста ще забележиш че са писани едвали не от дете в предучилищна възраст. несвързани и безсмислени думи и изречения + съчетани с маймуницата на която пише = айде иди разбери кво е написал !!! най разбраните който той е написал са нещо от рода на :" :greenball: " айде да го оставя горкият човечец че никой не е идеален, най малкото аз. ама акъл не му давайте, синбат_торнадото ни приема , ни предава..

айде че много оффтопик стана и ще си изпрося няокй бан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

евалата пичове. ще бъда кратък. сичките парчета на suffer h са измислени на комплект от фирмите- amati,takton и никому неизвестните 'cuba'. а отделно направих един аут от едно тъничко барабанче.махнах му резонансната кожа и го прикрепих с болтове към некъв цилиндър от доста жилав шперплат.всички чинели издадоха багажа рано-рано ,но фуса и райда амати още са живи. а барабаните 'cuba' немат нищо общо с инчовете и кожите по магазините,та ги закрепвах с допълнително направени обръчи. :headbang:

Редактирано от Armaggideon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.