Jump to content
Българският форум за музиканти

Roland Jv-90


Recommended Posts

Имам проблем с изходите на въпросния синт.Когато са включени кабелите съответно в ляв и десен аут,звук се чува само в единия канал.При самостоятелно включване във всеки изход работят нормално.Кабелът е здрав.

Някой изпадал ли е в такава ситуация?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Включва го в миксер с два кабела,перфектни "KLOTZ" e марката(ако ви говори нещо),с тях вкючва и друг синт-проблем няма.Пота на усилването не е прецакан,защото когато използва блендите на икспенжън борда всичко е наред-звука излиза през други изходи,но се коригира от същото място.Предполага,че е нещо от настройките,ама не може да го усети.Пиша от негово име,защото колегата е ангажиран,а работа трябва да вършим.

Редактирано от soundcraft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се замерят двата канала,но наистина може да е и от потенциометъра.Най-добре го занесете на техник-аналоговата част на синтезатора не е голяма философия,така че всеки с по-специални познания по електроника може да ви помогне.Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не е от потенциометъра.Пробвах го по друг начин(със звуците от експенжън борда,които излизат през другите два аута,но се контролират от същия потенциометър) и всичко си е наред.Явно или джак платката не е наред,или съм объркал генералните настройки.Предполагам,че е второто.

Редактирано от sound_forge
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като извадиш двата жака чува ли се че работят и двата канала с два моно жака ли си

 

...човече,трябва ли всеки път да обяснявам,не четеш ли горните постове?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кажа и аз...

 

Когато включиш двата изхода, те си работят като ляв и десен, ако обаче включиш само левия, той работи със сумиран сигнал от ляв и десен (моно). Самите жакове (женските) са такива, че правят превключвания на тези режими.

 

Мисълта ми е да проверят и куплунзите на ляв и десен, особено на ляв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Когато включиш двата изхода, те си работят като ляв и десен, ако обаче включиш само левия, той работи със сумиран сигнал от ляв и десен (моно). Самите жакове (женските) са такива, че правят превключвания на тези режими.

 

Това е ясно,но не е тук грешката.Сега ще обясня отново и по-подробно:ВКЮЧВАМ ДВАТА КАБЕЛА И ЗВУКА СУМИРАН ИЗЛИЗА САМО В ЛЕВИЯ КАНАЛ(С ЛЯВА ПАНОРАМА) НА МИКСА.ВКЛЮЧВАМ ПО ОТДЕЛНО ВСЕКИ КАБЕЛ,НАПРИМЕР КАБЕЛА,КОЙТО ОТИВА В ЛЕВИЯ КАНАЛ НА МИКСА,В ЛЯВ АУТ НА СИНТА-ВСИЧКО Е ОК,ЗАВУЧИ СИ С ЛЯВА ПАНОРАМА.ВКЛЮЧВАМ СЪЩИЯ КАБЕЛ В ДЕСЕН АУТ НА СИНТА-ОТНОВО ЗВУЧИ С ЛЯВА ПАНОРАМА,КОЕТО Е ПРАВИЛНО.ПОВТАРЯМ СЪЩОТО УПРАЖНЕНИЕ С КАБЕЛА ВКЛЮЧЕН В ДЕСНИЯ КАНАЛ НА МИКСА(ДЯСНА ПАНОРАМА)И РЕЗУЛТАТА ОТНОВО Е КОРЕКТЕН,НО КОГАТО ВКЛЮЧА И ДВАТА КАБЕЛА ЕДНОВРЕМЕННО В ЛЯВ И ДЕСЕН АУТ НА СИНТА СЪОТВЕТНО ОТИВАЩИ В ЛЯВ И ДЕСЕН КАНАЛ НА МИКСА,СИГНАЛА ОТ ДВАТА АУТА МИ ИЗЛИЗА САМО В ЛЕВИЯ КАНАЛ.

АЗ ЗАТОВА И ПИТАМ,ЩОТО НЕ МИ СТИГА АКЪЛА КАК СТАВА ТАЯ ТЪПНЯ.

 

Само да допълня-с другия синт включен със същите кабели на същото място нямам никакъв проблем.

Редактирано от sound_forge
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаш ли променяни бленди или си със заводските имаш ли упътването на клавира ако да провери си панорамите

 

стр 33 34 50 62 72 75 85 108 111 или ако си с оригинални бленди върни заводските настройки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаш ли променяни бленди или си със заводските имаш ли упътването на клавира ако да провери си панорамите

 

стр 33 34 50 62 72 75 85 108 111 или ако си с оригинални бленди върни заводските настройки

Пробвам и с мои бленди,и с PRESET,резултата е един и същ.Оригиналните настройки върнах отдавна,панорамите също са проверени... :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.