Jump to content
Българският форум за музиканти

Арпежи


niki123bg

Recommended Posts

 

Може ли да споделиш повече за тях ;)

Ноти-табс-видео? имена- е-муле?

 

Мерси.

 

:green:

 

 

Пратих едни тапинг арпежи на г-мейла ,дето се водят уж "Michael Romeo Tapping Mechanics" .Много са полезни ,защото има за всеки акорд съответния патърн ,пък ти като научиш всичките пръстовки ,вече мое си правиш вариации .Само кофтито е ,че има само по една позиция на акорд :huh:

Иначе по-късно ще пратя и суийп/тап арпежи с по един ,два или три пръста на дясната ръка ,ама ми ги е давал даскала и са ми в папката и сега ме мързи да ги преписвам на Гитар Про ... ;) утре сигурно

Бтв ,Ръсти Куули има едно жестоко видео с жестоки работи вътре + много яки тапинг и сякви други упражнения .Казва се "Extreme Pentatonics" ,ама верно е много екстремно хаха Май го имаше в е-мулето тва видео :think:

 

П.П. Файловете ,дето ги пратих на мейла се отварят с Power Tab програмка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 52
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ето по един минорен и един мажорен арпеж-много често използвани.Основният тон е на 5-та струна. Свири се със sweep picking.Триоли,осмини ноти.

 

A minor

--------------------8---12---12---8---------------------

---------------10----------------------10----------------

-----------9--------------------------------9-----------

------10---------------------------------------10------

--12------------------------------------------------12-

--------------------------------------------------------

 

A major

 

--------------------9----12---12---9--------------------------

---------------10-----------------------10-------------------

-----------9----------------------------------9--------------

------11------------------------------------------11-------

-12----------------------------------------------------12-

--------------------------------------------------------------

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Дам ,и още по един вариант :

 

 

A minor

 

----------------------------------12---17 p.o.12-----------------------

-----------------------------13---------------------13------------------

------------------------14-------------------------------14-------------

-------------------14-----------------------------------------14--------

----12 h.o.15------------------------------------------------------15--

--------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

A major

 

----------------------------------12---17 p.o.12----------------------

----------------------------14-----------------------14----------------

----------------------14----------------------------------14------------

----------------14--------------------------------------------14--------

---12 h.o.16------------------------------------------------------16--

-------------------------------------------------------------------------

 

 

 

h.o. = hammer on

p.o. = pull off

 

Свири се със суйип техника ,като има барета съответно с трети и втори пръст .Бе по принцип не е точно баре ,защото не се натискат едновременно струните ,а се прави едно въртеливо движение ,като пръста(тоя дет' лови барето) натиска струните една по една за да се постигне по-добър заглушаващ ефект и да не звучат съседни струни . :green:

Редактирано от trendkiller
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..или пък е свирил нещо на Малмстийн . :) Абе има и трети вариант ,ама той е още по-шлякан и ся ме мързи да го пиша .Дееба тоя мързел :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето един вариант със skiping.16-tini noti v 4/4

 

E major

 

--------------12--16-p.o.12---------------------------12--16p.o.12--------------

--------------------------------------------------------------------------------------

-----13--16--------------------16---13-------13--16-----------------16--13------

-14----------------------------------------14------------------------------------14-

--------------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------------

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Яко! А ако се изсвири нормално (alternate)без тоя pull off си става едно добро упражнение за пикинг:)

Редактирано от trendkiller
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което съм дал е стандартния вариант, а още по-яко става,когато изсвириш най-високия тос с тапинг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Btw, на сайта на Малмстийн(www.yngwie.org) има негови статии, публикувани в някакво китарно списание(мисля, че беше Guitar world), в които говори за 3-струнни и 5-струнни арпежи. Има ги и тези, които сте посочили по-горе. Доста са полезни статийките :violin:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добавям сега минорния,че вчера нещо здраво ми се доспа.

 

 

E minor

 

---------------12--15----------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------------

------12--16-----------16--12------------------------------------------------

--14-----------------------------14-------i t.n.--------------------------------

---------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още еин прост начин за свирене на арпежи-основен тон на 6-та струна

 

 

A major

 

--------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------

--------------------------6-----9-----9-----6------------------------------------

---------------------7----------------------------7------------------------------

---------------7----------------------------------------7-------------------------

---5-----9----------------------------------------------------9------5------------

 

 

А minor

-------------------------------------------------------------------------------- ---

-----------------------------------------------------------------------------------

---------------------5----9----9-----5---------------------------------------------

----------------7--------------------------7-----------------------------------------

-----------7------------------------------------7-----------------------------------

---5---8---------------------------------------------8------5--------------------------

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше едно видео на Малмстийн, Arpeggios from Hell. Там човека си свири парчето, което е съставено само от арпежи (или поне по-голямата част). Те това според мен си е един доста добър урок. В смисъл, има какво да се научи оттам. Поне аз имах де, пък аз мнооого зле със свиренето :lol: .А и е интересно да се види. Ляляля :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.