Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара+компютър


aheron

Recommended Posts

Първо да се извиня са нубската тема. ЗНАМ, че има 100 такива теми ЗНАМ че сте големи разбирачи, обаче вече търсих и от тоновете имформация и супер добрата търсачка неуспях да намеря нищо. Такаче всеки който НЕможе или НЕиска да ми помогне нека НЕпише.

Благодаря предварително.

Та така направо към въпросите. След няколко дена ще си купувам китара и искам всичко да ми е готово, затова ще попитам как точно да свържа най-ефтино китарата си към компютъра и да звучи хубаво де. Освен това искам да ви помоля да ми дадете някои програми за:

 

Различни ефекти на китарата

По-качествен и изчистен звук

Запис

Програма с която мога да свиря аз + още инструменти

Програма с която мога да намалявам/спирам китарата на дадена песен ( ако има такава)

 

Благодаря пак :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

aheron , здрасти

 

Наистина има доста писано по темата , дори на страницата на която ти си писал няколко реда има тема : " Кои програми ползваме и защо . " Наистина досадно е човек да чете всичките теми , наистина търсачката трудно хваща точно това което ти е нужно , но все пак човек трабва да чете .

Като купиш китарата , вземи си и кабели , купи си един преходник от голям към малък жак за да можеш да включиш кабела в копютъра. После наистина прочети темите в раздела , уверявам те че ще намериш отговор на доста въпроси .

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=11344

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=31718

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=1613

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=7641

 

Рецепта готова няма всичко е съотношение между компютър , програми , ВСТ плъгини и мерака какво точно искаш да стане . Успех в бъдещите творения .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато не си взел още китарата + кабелите и преходник от голям към малък жак, намери си Steinberg Cubase SX Това ти е хостващата програма. С нея можеш да правиш сичко, което ти скимне, понеже си начинаещ, недей задава въпроси като мога ли да отделя само китарите от дадена песен или мога ли да махна вокала. Такъв филм няма! Всичко става със свирня или миди което пък то е озвучено чрез VST програми, точно тази програма Cubase и още много като нея оправляват тия програми-семпли. А относно за ефектите за китарата, започни с IK Multimedia Amplitube 2 примерно или Guitar Rig 3. После ще имаш проблема "нищо не чувам което свиря, много пръщи. Ще ти пръщи, ако имаш кофти звукова карта, ще ти трябва драйвера ASIO4ALL, той ще намали маничко проблемите, но до някъде. после настройваш хост-програмата ВСТ-плъгин програмата, дали ще е Amplitube ири другата, те също имат настройки, всичко трябва да излиза от ASIO4ALL. после за да чуваш това което свириш, влизаш в миксера ва windows, мутваш line in, после в рекординг опшънс на същия миксер, отметваш да записва през line in. Вече трябва да ти се чува. Сигорно след време ще имаш и друг въпрос, как да запиша това което свиря. Еми през хост-програмата, правиш аудио трак моно, даваш му мониторинг, сендваш му amplitube-то и си готов.

Отговарям ти предварително на въпросите, защото знам, че ще питаш за тях.

Айде успех, но прегледай форума, има много интересни теми в секция софтуер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей такива отговори очаквах. Благодаря ви момчета наистина помогнахте. Очаквам още отговори (:

Мен най-ме инерисува дали има програми за едекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По какъв точно начин да свържа китарата, трябва ли да вземам някакви допълнителни адаптери и такива работи или направо я ръгам в компа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи изникна още един въпрос. Ако си купя слушалки много хубави ( от ония големите) и слушам от тях добре ли ще е?

Защото имам колони ама те са гадни. Пък и освен това ще дразня много съседите :Д и наще.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не наистина нямам възможност. Предпочитам засега на слушалки и да си събера пари за едно хубаво кубенце :) Ама дали ще се чува добре :П?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре според мен е да си вземеш един V amp 2 и да го слушаш на слушалки, аз така направих, може чрез него да записваш и директно в компа, симулация на известните: маршал, вокс, фендер, меса. Хубав звук вади.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Процесор за китара е, хубав е! Което незнаеш какво е само пишеш в гугъл v amp и ще разбереш какво е, много товарим форума за глупави въпроси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.