Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

днес за мое голямо нещастие си пукнах единият креш 16" Zildjian ZXT Medium Thin crash, моделът не е много скъп но не е и евтин, а адски много ме кефи звукът от него, знам че може би повече никога няма да звучи така все едно чупиш витрината на магазина отсреща , но има ли някакъв шанс да се оправи ? кой във софия или изобщо в БГ се занимава с поправка на пукнати чинели ? мислих си да го поотрежа само около пукнатото,но така няма ли да се разруши баланса при вибрирането

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм... изобщо не разбирам от чинели (и от барабани по принцип), но не би ли могло да му се намали радиусът?. В смисъл да се даде примерно на стругар, които да изреже външните 1-2 см (колкото е дълга пукнатината)?? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Хммм... изобщо не разбирам от чинели (и от барабани по принцип), но не би ли могло да му се намали радиусът?. В смисъл да се даде примерно на стругар, които да изреже външните 1-2 см (колкото е дълга пукнатината)??  :)

там е работата че по този начин ще му замине целият саунд на чинела, а аз търся възможно най-безболезненият начин да си запазя всичката красота от него.. едвали става да се завари с електрожен все пак това не е желязо, незнам за други видове заварки или подобни интервенции на цветни и благородни метали , преди доста време когато не ме влечеше свиренето един барабанист от местният цигански оркестър си беше резнал чинела и след това звучеше като изрязана тенекия ..

Редактирано от AccesS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

аз преди като се занимавах с барабани имах подобен проблем. общо взето нищо не може да се направи по въпроса - откъдето и да го отрежеш взука заминава на кино. има някакъв вариант да се запои, но няма да издържи дълго.........

каквото и да правиш вече се загубва баланса и вибрациите ще се прецакат.

 

бих пробвал следното:

вземи една медна пластина - колкото да покрие пукнатината и я залепи отдолу на чинела. може да използваш едно лепило Бизон - има такова което лепи метални повърхности доста успешно......

 

междудругото баси перверзния аватар :godbless: тва ти ли си или някое момиченце :)

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
аз преди като се занимавах с барабани имах подобен проблем. общо взето нищо не може да се направи по въпроса - откъдето и да го отрежеш взука заминава на кино. има някакъв вариант да се запои, но няма да издържи дълго.........

каквото и да правиш вече се загубва баланса и вибрациите ще се прецакат.

 

бих пробвал следното:

вземи една медна пластина - колкото да покрие пукнатината и я залепи отдолу на чинела. може да използваш едно лепило Бизон - има такова което лепи метални повърхности доста успешно......

 

междудругото баси перверзния аватар :) тва ти ли си или някое момиченце :godbless:

ще го потърся това лепило и ще опитам всичко, тази пластина мисля също ще доведе до коренно различен звук.определено в негативен аспект,но поне няма да се налага да го срязвам. уфф май трябва да го отпиша вече този чинел и да помисля за негов заместник.. :metalist::bravo:

 

на аватара съм аз си ,какво и е перверзното на снимката ? от преди около 2 години е снимката не забелязвам абсолютно нищо "перверзно" :headbang: халюционираш, развинтена фантазия или нз.. това в кръга на шегата :happy:

Редактирано от AccesS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нема оправяне твоя пролем,смисъл нема начин да си го завариш,запоиш и т.н. може наистина да си го отрежеш само около пукнатото или да му намалиш диаметъра но при всяко положение звука се прецаква и няма да е същия -опредлено ще е по зле , а и няма гаранция че отново няма да се пукне, все пак се нарушава хармонията във вибрирането

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз преди като се занимавах с барабани имах подобен проблем. общо взето нищо не може да се направи по въпроса - откъдето и да го отрежеш взука заминава на кино. има някакъв вариант да се запои, но няма да издържи дълго.........

каквото и да правиш вече се загубва баланса и вибрациите ще се прецакат.

 

бих пробвал следното:

вземи една медна пластина - колкото да покрие пукнатината и я залепи отдолу на чинела. може да използваш едно лепило Бизон - има такова което лепи метални повърхности доста успешно......

 

междудругото баси перверзния аватар ;) тва ти ли си или някое момиченце ;)

ще го потърся това лепило и ще опитам всичко, тази пластина мисля също ще доведе до коренно различен звук.определено в негативен аспект,но поне няма да се налага да го срязвам. уфф май трябва да го отпиша вече този чинел и да помисля за негов заместник.. :ph34r::D

 

на аватара съм аз си ,какво и е перверзното на снимката ? от преди около 2 години е снимката не забелязвам абсолютно нищо "перверзно" :P халюционираш, развинтена фантазия или нз.. това в кръга на шегата ;)

става дума за много тънка пластина - ако щете се смейте но може и от тенекия за сирене да отрежеш. те не са медни ама карай, да става купон.

 

а за аватара - еми понякога и аз не знам защо казвам нещо.....просто ми заприлича на малко момиченце.......сори ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто ми заприлича на малко момиченце.......сори :D

не се извинявай, това е наистина малко(15г.) момиченце на снимката..

сори за офтопика ама ти момиче ли си? :) :wow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бате Страте докато загрее :D

:D еми......щото жена барабанист не е много често срещано явление и затова :)

отново сори за офтопика....мале ще ме бият вече модераторите..... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си го отписала чинела можеш да намалиш инчовете и да го направиш някакво сплашче или купичка въпреки ,че те са по дебели .Абе общо взето трябва да инпоровизираш с чинела си ако имаш желание разбирасе , поне няма да заебеш чинела .Ама не разбрах къде е пукнат

? :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Access,

щом като е малка и къса пукнатината не е възможно да не може да се запои с калай или сребърен припой ,нали е от месингова сплав .

От долна страна може да се подложи месингов латун .

Говори с добър златар да ти го запои!!! струва си опита ,защото нокога не е късно да го подрежеш.

Не ползвай лепила!!!

 

П.П. Снимката си е много готина ,просто може да сложиш нещо по-актуално че да ни се пълни душата :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за мненията , чинела беше лекинко и внимателно поотрязан около спуканото и мисля че не се загуби почти нищо от звукът, дразни ме единствено че е отрязан,затова го сложих най в дясно да не го гледам много много ,така или иначе скоро съвсем ще се потроши или ако не дочакам дотогава ще гледам да го продам на някой

 

п.п. bluesman мерси че ме подсети да си обновя аватара, тази снимка е по отскоро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. Снимката си е много готина ,просто може да сложиш нещо по-актуално че да ни се пълни душата 

Мда, душа пълна, ама после ACCESS DENIED...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.