Jump to content
Българският форум за музиканти

Пращене от Hi-fi усливател Аkai


Recommended Posts

Здравейте!

 

Имам един усилвател Акай, със две колони към него, който винаги супер много ме е кефел и е бил основна движеща сила на доста партита у нас. Сега като се прибрах нещо ми прави проблеми. Като го включа и постоянно се сменя силата на звука, ту пада, ту скача. По-дразнещото е, че пращи. Просто нещо изпуква от време на време много здраво, дори когато звука е на 0.

 

Предполагам не е нещо много сериозно или сложно и търся човек който би се заел да го погледне. Ако има навитаци да пишат, и ако имат идея колко парички биха взели също да кажат :thumbs_up:

 

За да имате по-ясна представа ето един линк със пукането, който записах вчера за целта и малко картинки, поне да видите за какво става дума.

 

 

Пукане - просто сложих микрофончето пред колоната, volumeто е на 0, намалих нивата след това, че пукането е доста силно

 

а ето как изглежда самия на външен вид (само за идеята)

 

DSC01986.JPG

 

DSC01987.JPG

 

и още малко

http://www.cmusicforum.com/fenix/Pictures/AKAI/

 

Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж си кабелите и понтенциометра за волумето . Аз имам един немски Шнайдер ХайФи Концепт и ми ги прави тея мизерии - при него ги има две в едно - единия канал рядко бачка поради скапан кабел от компа към него . А за пръщенето е виновен дъртия потенциометър . Надали е нещо по-сериозно и при теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Lord of Darkness

Не е нищо сериозно и аз така мисля.

Отворих го ама там няма и един кабел вътре, всичко е с некви платки и нищичко не разбирам.

Интересното е, че копчето на което пише Tone (което няма никаква връзка с волюма, пада се горе вляво на снимката, по между двете) като го натисна и нивото скача за секунда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи може би тона се е скапал . Най-добре да го закараш някой да го смени и ако реши че има още - да сменя .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А поне да ме насочите някъде да го занеса? Електротехник ще има ли идея за какво става дума?

 

^Lord of Darkness Аз с тая идея пуснах темата, да намеря някой ама...

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааааа, забравих да спомена, става дума за София, България :thumbs_up:

 

може би заради това, че не уточних няма никакви желаещи... :thumbs_up:;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.