Jump to content
Българският форум за музиканти

Q: Как мога да си зередя таблатури за Gp5?


HidePower

Recommended Posts

Здравейте, моля да ми обясните как мога да си пусна таблатури на някаи песни в Guitar Pro 5 (аз го инсталирах обаче на знам как да заредя песен в нея). Напримeр таблатура на песента Don`t Cry на Guns N Roses да я вкарам в GP5 и да ми излезе на грифа на китарата къде да натискам (там със червените точки върху грифа в програмата) Моля кажете че съм се запалил много ама незнам КАК??? :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да ти показва самият гриф с точките, това се прави от меню view. Имаше опция да ти показва клавир и гриф :) Иначе самити позиции си ги пише под нотите както си забелязал. Това е! Дерзай :punk_guitar::hysterical: :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да ти показва самият гриф с точките, това се прави от меню view. Имаше опция да ти показва клавир и гриф :) Иначе самити позиции си ги пише под нотите както си забелязал. Това е! Дерзай :punk_guitar::hysterical: :hysterical:

Аха да стана и клавира, но как да си пусна песен в програмата? Тоест да пусна някоя песен (или да я зареда в програмата де да знам) и да започнат да ми излизат точките на грифа според песента! С една дума да си я изкарам????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоест да пусна някоя песен (или да я зареда в програмата де да знам) и да започнат да ми излизат точките на грифа според песента! С една дума да си я изкарам????

 

:):D Искаш да вкараш някоя mp3-ка ли?! Не става, няма такива извънземни технологии и изкуствен интелект все още, които да са способни да го правят.

 

Иначе...намираш си таблатура (примерно от ТУК и пишеш името на песента в бялото поленце), специално писана за Guitar Pro (файл с разширение .gp3, .gp4 или gp5) и цъкаш два на файла с левия бутон, ако решиш да си запазиш таблатурата някъде по компютъра.

 

 

Боже, кви неща се налага да обяснявам... :D

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.