Jump to content
Българският форум за музиканти

Help


borisd

Recommended Posts

моля ви за помощ , хора , имам ибанец бтб 205 бас китара , още в гаранция , проблема е че като се включи към стъпало започва да припуква и не може да се свири , удряш струната и се чува само пукане от стъпалото , а странното е че понякога това не се случва и на нея може да се свири без проблем , пробвал съм я на 3 различни усилвателя и го прави същото :recourse::(:recourse: , това се получава от известно време и нямам логично обяснение защо се случва , моля ако някой знае защо се получава така да пише , незнам дали не е най-добре направо да я нося в магазина откъдето я взех но дали там ще може да се оправи този проблем ? благодаря на всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Носи я в магазина , ако имаш понятие от техника , отвори жака и виж дали не е разпоена някоя жица , но магазина си е най - добре , щом си в гаранция.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ти препоръчвам да я върнеш в магазина или сервиза, докато все още е в гаранция.

А колкото до отварянето и ровенето из потенциометрите и прочие не ти го препоръчвам. От магазина могат да се заядът нещо за гаранцията ако разберът по някакъв начин, че си я отварял!!!

Действай разумно и логично.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах такъв проблем. Беше от входа на буксата на бас китарата ми. Оказа се, че просто китайския народ не знае, че буксите трябва да не са дефектни, за да работят... Смених я и всичко е ОК ;) При теб гледам, че се наблюдават същите симптоми. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... а може и стъпалото да е на път да сдаде багажа, както и кабела който ползваш може да са злес или да прекъсват някъде. Не е задължително проблема да е в китарата, трябва да повериш цялата верига - едно по едно всяка една джаджа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвал съм я на 3 различни усилвателя и го прави същото

а кабела същият ли ти е или с пробвал и с други кабели ... не е от усилвателя или останалата част от веригата - не съм дочел/разбрал като хората. кабелите също правят мизерии - кофти запоени жакове, самият кабел може да се пречупи и тн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хора, бях в Камертон /магазина от който си взех инструмента/ и с китарата нямаше абсолютно никакъв проблем , свирих, правих , струвах пипах потенциометрите ,усилвах , намалявах , сменях кабели - проблем нямаше , за което съм много щастлив , незнам защо се получава така на Hi-Fi усилватели , но със сигурност проблема не е в китарата , пък си харесах и кубе :thumbs_up: благодаря на всички за отговорите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

слушал съм изпълнения на китари на Hi-Fi без никакви проблеми от този род ... вярно , не е професионално ...но , все пак сега започвам :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а я пробвай да я намалиш почти до дупка и я включи тогава в HI FI!

убеден, съм, че нивото ти е силно за такъв тип усилватели.

И да- трябваше да почнеш, че си със HI Fi

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.