Jump to content
Българският форум за музиканти

Aбе измъчих се!:)


Recommended Posts

абе пичове кво подяволите значи N.H.? :) и как се прави?

щото си дръпнах една песничка на Сатриани и там го има тва и не мога и не мога да го докарам :)

помогнете молим ви се:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Natural Harmonics

предполагам говориш за началото на самър сонг? познах ли :)

значи удряш струната с перото и в същия момент я чукваш с възглавничката на пръста на посоченото прагче, така че да не не утихне ами да остане пищящ тон :)

не се притеснявай - с повечко упражнения се получава :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да значи Natural Harmonic или натурален флажолет. На акустична китара е на 5,7 и 12 прагче или там където обикновенно са точките на грифа.

На електрическа става и на 4-то и въобще пробвай където се получи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Natural Harmonics

предполагам говориш за началото на самър сонг? познах ли :)

значи удряш струната с перото и в същия момент я чукваш с възглавничката на пръста на посоченото прагче, така че да не не утихне ами да остане пищящ тон :)

не се притеснявай - с повечко упражнения се получава :)

така обяснено това е A.H. - "изкуствен" флажолет

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точното място по грифа можеш да го намериш като допреш съвсем леко(с любоФ) струната и без да отделяш пръста даго раздвижиш нагоре надолу като в същото време удряш и с дясната ръка ъф корс:)

на 5 и 12 прагче са най лесните флажолети.Точно върху прагчето са,по принцип е невъзможно да не можеш да ги извадиш.Горедолу като тях трябва да звучат и другите които търсиш.Проби и свободно време . Гуд Лак :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

wolfgang Публикувано на Jun 21 2005, 09:58 PM

  QUOTE (stratocaster @ Jun 21 2005, 08:46 PM)

Natural Harmonics

предполагам говориш за началото на самър сонг? познах ли 

значи удряш струната с перото и в същия момент я чукваш с възглавничката на пръста на посоченото прагче, така че да не не утихне ами да остане пищящ тон 

не се притеснявай - с повечко упражнения се получава 

 

 

така обяснено това е A.H. - "изкуствен" флажолет 

 

стига бе пичове ;)

natural harmonics-DILETANT Публикувано на Jun 21 2005, 08:46 PM

Трябва да значи Natural Harmonic или натурален флажолет. На акустична китара е на 5,7 и 12 прагче или там където обикновенно са точките на грифа.

На електрическа става и на 4-то и въобще пробвай където се получи

artificial harmonics-прави се с перо и "месцето" на палеца

pinch harmonics-

значи удряш струната с перото и в същия момент я чукваш с възглавничката на пръста на посоченото прагче, така че да не не утихне ами да остане пищящ тон
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бе не знам как се казва, ама е супер лесно........ :)

ееееее лесно лесно,ма като има от къде да го видиш или някой да ти го покаже......... :) ина4е ако се мъчиш кат мене -"HOME ALONE" шансовете да го напраиш са къде къде по малки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бе не знам как се казва, ама е супер лесно........ :)

ееееее лесно лесно,ма като има от къде да го видиш или някой да ти го покаже......... :) ина4е ако се мъчиш кат мене -"HOME ALONE" шансовете да го напраиш са къде къде по малки :)

сам е по сладко! :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

wolfgang Публикувано на Jun 21 2005, 09:58 PM

  QUOTE (stratocaster @ Jun 21 2005, 08:46 PM)

Natural Harmonics

предполагам говориш за началото на самър сонг? познах ли 

значи удряш струната с перото и в същия момент я чукваш с възглавничката на пръста на посоченото прагче, така че да не не утихне ами да остане пищящ тон 

не се притеснявай - с повечко упражнения се получава  

 

 

така обяснено това е A.H. - "изкуствен" флажолет 

 

стига бе пичове :)

natural harmonics-DILETANT Публикувано на Jun 21 2005, 08:46 PM

Трябва да значи Natural Harmonic или натурален флажолет. На акустична китара е на 5,7 и 12 прагче или там където обикновенно са точките на грифа.

На електрическа става и на 4-то и въобще пробвай където се получи

artificial harmonics-прави се с перо и "месцето" на палеца

pinch harmonics-

значи удряш струната с перото и в същия момент я чукваш с възглавничката на пръста на посоченото прагче, така че да не не утихне ами да остане пищящ тон

цитираш ме от 2 треда, а аз казвам все едно и също :-)))))

 

естествените са на(д) ключовите позиции, когато само пипаш струната технологично обяснено "цепиш" вибрацията на струната на кратни обертонове, като носещата честота не се променя

не става на всякъде (само на места, където има определена кратност при деленето на струната по дължина)

 

абсолютно същото е при изкуствените флажолети, само дето пипаш струната буквално при удара на перцето и точно до него

става на всякъде (в смисъл без значение кой тон и на коя струна свириш)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Налби е прав - сам е по-сладко! Отдели малко време, помъчи се. Иначе какъв е смисълът да разпитваш това или онова как се прави. Свирене му е майката. И бащата при добро желание :green:

 

Айде успех! :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еееее съгласен съм че сам е по сладко :) и аз дълго време се мъчех сам:)само че си мисля че не е нужно да си губиш толкова време да се опитваш да свириш нещо като може някой да ти го покаже или обясни,да го направиш за двойно по малко време и за останалото време да правиш нещо друго което ти е полезно за китарката и мисля че така ще се напредне значително по бързо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еееее съгласен съм че сам е по сладко :headbang: и аз дълго време се мъчех сам:headbang:само че си мисля че не е нужно да си губиш толкова време да се опитваш да свириш нещо като може някой да ти го покаже или обясни,да го направиш за двойно по малко време и за останалото време да правиш нещо друго което ти е полезно за китарката и мисля че така ще се напредне значително по бързо :P

You're not a Jedi yet или както беше казала Айшето на чужденците, издирващи мъж й, че му дали предплата за плочките в банята - The Master is not here.

Иначе, :think: не става за един ден ;) таз работа. Ти мани флажолетите, после ше видим кое е мъчно като почнеш с арпежите :P:headbang::headbang: :guitar: :headbang::headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.