Jump to content
Българският форум за музиканти

Фретлес китара...


Recommended Posts

Здравейте уважаеми лютиери..

От известно време ми се върти в главата следната идея/желание..

Преправяна на стара китара ( правена от БГ майстор) тип фендер, която да бъде направена на фретлес и ако може да бъдат нарисувани на грифа прагчета( или знаци?) с кома подобно на саз,баглама ( тука сигурно бъркам терминологията )...кой би се съгласил на подобен експеримент , склонен съм да финансирам проекта :hysterical:))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех да пускам тема по въпроса, но в последно време все се събира много работа и няма как. Нещо подобно ми изработи Аурелиано пак преобразяване (но не съвсем) на стара БГ талпа и резултата не е зле, ако искаш пиши ми ЛС за още инфо, а обещавам до няколко дни да пусна тема с подробности.

Все пак да не е без никакви доказателства, ето една снимка:

PIC_0199.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си правил фретлес китара, обаче според мен такова чудо с метални струни не става, освен ако не се свири с лък, щото няма никакъв състейн.

Види ми се доста по-разумно да е с найлонови струни, за да има смисъл цялото занимание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Chrysalid

Абсолютно си прав за състейна, все още не съм пробвал с flatwound струни да видя каква промяна ще има. Но все пак и така с обикновени струни има своя чар, а с много лек драйв се изкарва много Морфински саунд.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тази китара която Аурелиано ти е преправил изглежда интересно...можеш ли да сложиш някакви семпли...благодаря

Пламен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време и аз имах такава идея, но Dikata@ ме накара да се замисля - как ще хващам барета, как ще правя повдигания и глажолети... идеята, която ми пусна, за да пробвам и видя какво е : да си купя няква евтина китара (20-30 лв.) и да и истръгна позицийте, да пробвам, а след това ако пак съм на същия акъл да си поръчвам!!!

 

 

vurbito@, то цигулка добре, ами и лъкче и смола ли трябва да си купуваме ( 45лв :) )

Редактирано от KingdomX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.