Jump to content
Българският форум за музиканти

Дремели, мини-фрези или кой както им вика там...


Recommended Posts

Сегаа... Днес скокнах до Габрово и по съвет на pacman обиколих магазините TCM, в търсене на свещения "дремел" (в търновския не са чували за такова нещо) :headbang:

В два от габровските магазини се продават подобни на Дремел машинки, носещи, разбира се, марката TCM.

В първия магазин имаха машинката в наличност и искаха 80 лева за нея. Разгледах я, изглежда солидно, тежко, личи си, че е с метална механика и има еднометров гъвкав накрайник (жило) за достъп до труднодостъпни места! Продава се в кутийка, с набор от 15-20 накрайника. Но цената от 80 кинта ми се стори неприемлива.

Във втория магазин нямаха машинки в наличност, но човекът, който продава и консултира клиентите ми обясни, че при тях "дремелите" със все кутия и гъвкав накрайник струват 25 лева.

Попитах го защо е тази разлика в цените в неговия TCM и в другия, където ми искаха 80 лева и дали става дума за същите "дремели". Човекът ми обясни, че са същите машинки, но цената е друга, защото собствениците на двата магазина са различни и конкуренцията продава на много по-високи цени. За пример ми даде някакъв телескоп, който в неговия магазин струвал 90 лева, а при лошите - 250. :D

Искам да попитам дали някой си е купувал "дремел" от TCM и дали е имал някакви проблеми с него, защото, доколкото знам, TCM продават преоценени и бракувани стоки, които са претърпели ремонт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сегаа... Днес скокнах до Габрово и по съвет на pacman обиколих магазините TCM, в търсене на свещения "дремел" (в търновския не са чували за такова нещо) :blink:

В два от габровските магазини се продават подобни на Дремел машинки, носещи, разбира се, марката TCM.

В първия магазин имаха машинката в наличност и искаха 80 лева за нея. Разгледах я, изглежда солидно, тежко, личи си, че е с метална механика и има еднометров гъвкав накрайник (жило) за достъп до труднодостъпни места! Продава се в кутийка, с набор от 15-20 накрайника. Но цената от 80 кинта ми се стори неприемлива.

Във втория магазин нямаха машинки в наличност, но човекът, който продава и консултира клиентите ми обясни, че при тях "дремелите" със все кутия и гъвкав накрайник струват 25 лева.

Попитах го защо е тази разлика в цените в неговия TCM и в другия, където ми искаха 80 лева и дали става дума за същите "дремели". Човекът ми обясни, че са същите машинки, но цената е друга, защото собствениците на двата магазина са различни и конкуренцията продава на много по-високи цени. За пример ми даде някакъв телескоп, който в неговия магазин струвал 90 лева, а при лошите - 250. :P

Искам да попитам дали някой си е купувал "дремел" от TCM и дали е имал някакви проблеми с него, защото, доколкото знам, TCM продават преоценени и бракувани стоки, които са претърпели ремонт.

дремел не съм купувал. :P и събудил се не съм купувал :ph34r:

 

това за преоценените стоки - вярно е. все пак сме българия > хората в БГ нямат пари > германците пращат камйони евтини боклуци за да задоволят търсенето на стоки с народни цени.

хубавото оставят за тях

:P

да се върнем на темата - в ресторанта дето бачках имахме кафе машина ТСМ - за 5 месеца се разпадна

:think:

един приятел си взе МР3 плейър за колата - и той здаде багажа

:blink:

разбира се това не важи за всичко което се продава с тази марка в България, но като цяло си е рисково да купуваш от тези нещица. :greenball:

 

ако мислиш че няма какво да му се разваля на това чудо - 25 лв не са болка за умиране ;) :twisted: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета ,да си дойдем на думата.

Когато става въпрос за високо-оборотни машини неизбежно се налага да се уточни ,че трябва да са конструирани технически грамотно и солидно .

Съмнявам се че един уред с цената на евтин миксер може да покрива тези критерии........... :greenball:

Мисля че Дрелел имат три разновидности на тези високо-оборотни машинки.

За какво точно мослите да ги ползвате? Ако е за един ,два пъти в годината по-добре си намерете някой познат с такова нещо вместо да го купувате и да ви седи в къщи.За гравюра може да ползвате някоя зъботехническа машина .

Най добрият и мултифункционален вариант си остава една оберфреза на Елтос.Към нея може да прикачите жило което се продава отделно ( в Бриколажа ги има).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колко оборота в минута достигат т.нар. "оберфрези"?

Защото си мисля, че и сдрелка ще стане номерът, но трябва да се слага редуктор, за да и вдигне оборотите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до ок. 30 000/мин.

 

Но ако си купиш прилична фреза + гъвкажия удължител= доста над 200 лв., което е доста по-скъпо дори от 1 ориг. дремел.

Но ако ще ползваш самата фреза редовно-заслужава си.

 

Лично аз съм фен на китайските машинки. Може да не са толкова надеждни, но ако се развалят, поне няма да те е яд, при положение, че струват 3-4 пъти по-евтино от the real thing. а и става дума за хоби-употреба, т.е. не са подложени на постоянно натоварване и .т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пекмане, ти с китайски дремел ли жулиш, дя?

Кажи едно-друго за машинката, прави ли проблеми, твърде шумна ли е... Въобще опиши кусурите (със сигурност има такива)

Говорих с metalhammer в ICQ и човекът ме светна, че китайските дремели, които се продават в TCM, имат солидно биене на оста и отделно имат навика да се саморазглобяват - падал им нита, който фиксира патронника. Мисля си, че това с нита може да се оправи, но биенето е сериозен проблем, защото машинката става неизползваема за фини работи - а нали това и е предназначението.

Отделно, едно такова биене със сигурност ще чупи абразивните накрайници, а това вече е опасно за околните! Може да ослепее някой.

25 кинта не са много пари, но в моя случай ме мъчи разиграването напред-назад до Габрово и то заради нещо, което има вероятност да се повреди веднага след включването. Все пак, може да взема една такава пръдня и да видим дали ще се скапе.

А някой да е пробвал с оберфреза и гъвкав накрайник?

И какво всъщност представлява наконечника на жилото, искам да кажа направен ли е като писалка и удобен ли е за хващане и работене?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Вижте в ето тази тема от форум каво казва момчето, с ник Veseliq: http://modsbg.com/forum/viewtopic.php?t=94...%F0%E5%EC%E5%EB

Той говори за този модел фрезичка: http://www.einhelluk.com/ProductTemplate.a...kintUniqueID=43

Това чудо вдига 35 000 оборота в минута, има си поставка, гъвкав накрайник и струва само 35 кинта. Предполагам, че тази фирма Einhell е голема работа, оти ми звучи по швабски едно такова... :think: <_<

 

PS:

 

4419170.jpg

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааа, аз сега загрях, че Айнхел е супер сериозна фирма и че един фен ми обяснява веднъж да си вземам само техни продукти, щото били железни отвсякъде.

Ами ето - това е алтернативата на оригинален Dremel, заебаваме TCM.

Но фенът от представителството на Айнхел нещо не вдигал телефона. :wall:

Пише го в същия форум. :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз нямам дремел. Говорех за китайските неща по принцип- шлайфове, фрези и др.

Einhell имат две хоби-серии - Bavaria(жълти на цвят) и Global(зелени). Бавария са китайски(!), а зелените май ги правят някъде в Европата, ама не знам къде.

Общо взето има разни фабрики в китай, които си произвеждат определена гама продукти, някоя европейска фирма идва, налага някакъв качествен контрол в/у производството на същите неща, променя ги малко (обикновено само цвета <_>

Аз имам такава жълта фреза на Айнхел и засега си работи перфектно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе бацат си добре. все пак си имат и гаранция ако нещо се обърка и нещата вземат неочакван обрат <_<

само внимавай щото няма резервни пръсти с куфарчето <_<:lol::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.