Jump to content
Българският форум за музиканти

Ах, тези бленди...


EuroDance

Recommended Posts

И аз да се престраша да попитам... Какви марка и модел синтезатори поддържат блендите от следните олдскул чалга творби:

 

http://volvox.data.bg/Toni%20Dacheva%20&am...09.%20Emina.mp3

http://volvox.data.bg/Toni%20Dacheva%20&am...aba%20Zurna.mp3

http://volvox.data.bg/Toni%20Dacheva%20&am...20Lei%20Lei.mp3

http://volvox.data.bg/Toni%20Dacheva%20&am...16.%20Limon.mp3

 

Така... специално този "инструмент", ако мога така да го нарека, от години се опитвам да го изнамеря като семпъл или като пресет зa VST инструмент, даже съм разработил нещо подобно на SimSynth VST, но оригиналът си е оригинал... Звукът съм почти сигурен, че е Square с Pulse Width около 90%, нооо... никога не мога да бъда сигурен. Какви машини просвирват тази така наречена бленда или нещо подобно и има ли VST еквивалент, който да докара подобен звук? Даже подобен не ми звучи обещаващо, амбицирал съм се да намеря абсолютно същата машина, колкото и да ми струва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На прав път си, това е Pulse s XX% коефициент на запълване. Ако не се лъжа тя е от аналогов синт (мисля ЕЛКА), но ти блендата ще я докараш, но при аналоговите синтове звученето е по-различно от цифровите, дори и да са еднакви вълновите форми. Това е така, защото при аналоговите, осцилаторите работят непрекъснато, а с клавиша само му разрешаваш дали да се чува и каква да е височината на тона, а при цифровите, с натискането на клавиша, осцилатора стартира вълновата форма от начало.

 

Т.е. при натискане на клавишите едновременно на цифров и аналогов синт, при синусоидална форма на сигнала, цифровия стартира от 0, а аналоговия от произволна стойност до която е достигнал.

 

Освен при ЕЛКА, подобен резултат се постига с Casio CZ, който е аналогов синт с цифров контрол.

 

 

Дали бях разбран?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно разбран! И освен това ти благодаря за обяснението! Подозирах, че става дума за ELKA, даже бях питал изпълнителката за марката на машината и тя ELKA спомена, но като модел нищо не каза... Такива синтезатори дали все още могат да се намерят освен в някой музикален музей? :D

 

П.П.: Ясно защо само на SimSynth успях да се доближа до истината - той е емулатор на аналоговите синтезатори от края на 80-те... :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че за EK-22! Благодаря отново, вече знам и какъв модел да търся! :hysterical:

Редактирано от EuroDance
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравей колега,

Когато бях с Roland и си направих такъв инструмент от А18 (Clav.)

имаше едно за умекотяване на инструмента непомня точно как се казваше и след това сложих Портаменто +1

 

Опитай почти всички клавири имат Clav.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

здр колега аз имам клавир Роланд Е 70 и имам същите бленди които търсиш . Клавира го продавам и е запазен :hysterical: тел.0888 06 03 74.ако искаш информация за клавира имам и skype/ stefan_klavira/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
здр колега аз имам клавир Роланд Е 70 и имам същите бленди които търсиш . Клавира го продавам и е запазен :) тел.0888 06 03 74.ако искаш информация за клавира имам и skype/ stefan_klavira/

Още ли го продаваш... То не че сега ще мога да си го купя, но ще ми трябва един Roland от сериите E (Е-56 най-ми трябва, но надали ще намеря запазен) след време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

колега гледам че си с ПА80 ще имаш ли вазможност да ми дадеш малко ритми скайпа ми е..bak6i6a благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.