Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

JoiNT_NaTuRe не ме разбирай погрешно

твоята идея е най-свежарска и най-добре изпълнена

Аз мисля, че някой трябва да се хване и да обобщи нещата (това може да си ти :cheers: )

Дадох примера с фотофорума, защото логото е изчистено и макар, че всички снимат в логото няма фотоапарат (щото някой може да каже ама аз снимам с Nikon пък в логото виждам Canon 20D например :D )

Така и в този форум ще стане.

Ще има китара в логото и ще наскочат басистите, барабанистите и останалите музиканти, които ще искат да не са пренебрегнати.

Против кое няма да се бунтуват останалите музиканти ?!

... може би петолинието, различните ключове (фа, сол, до)

микрофон, сцена, певец може би и т.н.

Трябва да отъждествява обществото във форума и да се приема добре от всички групи. Когато се обмисли добре съм сигурен, че няма да има недоволни :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 142
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ето и още едно предложение, то си е малко приспособено от едни пиктограми, които бях правил преди не много време, идеята е обобщаваща, а другото, което я отличава, е възможността логото да се раздели на 3, които да се ползват при конкретни поводи.

 

ЦЯЛО ЛОГО:

all.gif

 

ПАРЧЕТА:

1.gif

 

2.gif

 

3.gif

 

p.s. Соло5, в логото на Фотофорума има 2 фотоапарата, единият е растерно изображение, вторият е разработката на двете Ф, които буквално повтарят снимката. Спиш-ката гледаш, както казват рускоговорящите. :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@solo5

Друга ми беше мисълта, нещо не сме се разбрали.

Споделам ти мнението за обобщеността.

Но именно баланса е труден... Защото едно обощено лого много лесно може да стане или прекалено постно, или прекалено претрупано. Фото форум е първото...

 

 

Имам някои идеи, обаче ТРЯБВА ДА ЗНАМ КАКВИ РАЗМАРИ ИСКАТЕ ЛОГОТО, КЪДЕ ЩЕ СТОИ, КАКЪВ ЩЕ Е ФОНА И КАКЪВ РАЗМЕР (като килобайти) ВИ ТРЯБВА! Това е към админите!

Редактирано от JoiNT_NaTuRe
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идейка...

 

logo2a.jpg

 

 

logo2b.jpg

:)

:D:cheers:

много идейна идейката

 

после ще се хвана да направя един готин тапет и там приключвам,останлите предложения са си баш за лого..ако нещо евентуално ми щъкне може да вляза на слобо време с три фуса :lol:

гледам че в добри ръце остава идеята+ тези които още не са се престрашили.

:cheers::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Соло5, в логото на Фотофорума има 2 фотоапарата

прав си :cheers:

ама са мазнати да не познаеш моделите

и най-вече да покажат, че 2-те Ф са всъщност обктиви :D:cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, ама докатно разбереш, че са апарати и ти умрял коня.

Нали смисъла на логото е като го видиш и да разбереш закво става въпрос?

Пък нека си има скрити детайли, закачки за окото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не казвам, че логото на фотофорум е добро, напротив, против всички закони на лого дизайна и против здравата логика е дза правиш лого, в което да има растер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахах :cheers:

В моето лого има растер.

Зависи от растера. Тамошния е изпикавка.

Но ако е с добър контраст и подходящи цветове и търпи интерпоалиране - няма проблем.

И ако е достатъчно голям.

Щото с 5 мегапикселов растер - и на билборд да го опънеш това лого в пълен размер няма проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе за растера в логото според мен му е рано още... Печатарите нали знаеш кво ще направят, като подадеш нещо такова за тениски примерно, или печаташ с 1 цвят... логото трябва да е подготвено за подобно нещо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щото с 5 мегапикселов растер - и на билборд да го опънеш това лого в пълен размер няма проблем.

:cheers:

не се сърди ама това изказване .... :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не случайно казах с родходящи цветове и контраст! :think:

Ей сега си направих експеримент, моя растер го увеличих 200%без специален инторпоалатор, направо от фотошопа - ми на 100 процента няма промяна в качеството.

Буквално.

Защото всъщност само контурите са наприсувани на ръка и после сканирани, останалото е оцветявано на фотошоп.

Ако лепна снимка на листенце - това е друг въпрос.

Както казах зависи от растера.

А и ако си си свършил кадърно работата, като го дадеш на печатарите логото, и растер да е - с 1 цвят добре ще излезе.

Върнете на втора страница да видите какво имам предвид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак съм аз, викам да проявим малко чувство за хумор, и така, следващото хм, "предложение", моля да не го гледат музиканти под 18 г. :P

 

13w2.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.