Jump to content
Българският форум за музиканти

Монитори - кои от тези ?


MEDELLIN

Recommended Posts

Ами да но Ямахата виждам че като цяло няма добро отзиви ... НС10 тея старите ги водят кофти макар че уж стандарт били а тея HS в описанието пише е са подобрени десятки ...

 

А за кабелите имах предвид този - http://www.monstercable.com/productdisplay.asp?pin=2315

 

Мисля че тои свързва монитора към звуквата карта нали.Не знам само в самия монитор същия жак ли влиза ( щото има вход за такъв жак ) или влиза в другия вход - по големия които е друг . Разбирам че може и да няма голям смисъл но щом " позлатения по малко разваля " звука пак си заслужава значи.

 

А ако наистина разликата от Техникса с обикновенните колони и мониторите е само 10 % ... направо се обезсърчих.Честно ли ? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако наистина разликата от Техникса с обикновенните колони и мониторите е само 10 % ... направо се обезсърчих.Честно ли ? ;)

E, то при звуковъзприятието по принцип всичко е субективно, но там някъде.

Редактирано от Dylan_101
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен KRK и Ямаха NS10 нямат абсолютно нищо общо ама както написа Дилян то слуховото възприятие е

субективно, но от всички 3 комплекта монитори които имам най са ми удобни Алесис МК2, а са най ефтините, просто най съм им свикнал

или както беше казъл Сънчо всичко е на вкус, слушаш харесваш и взимаш, тва е :icon_shithappens:

Кво го мислите толкова :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Ами аз взех че си взех :thumbs_up: мониторчета вече - КРК РП6 . САунда е друга планета,но изисква навикване . Искам да питам как се настроиват ниските тъи като отзад има за настроики само на обшия волум и високите а за ниски няма настроики.В инструкциите обаче пише че може да се настроиват ... Някаква помощ ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ниските зависят от това, на какво място и разстояние от стена се намират мониторите.

 

Потенциометъра за високите служи за евентуална компенсация в зависимост от акустиката.

 

Прочети документацията по-внимателно :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да да аз това го знам - за отраженията и регулирането чрез ниските ама си помислих че има пряко нагласяне на ниски.Но загрях че те говорят за субуфера на КРК - тоест инструккциите са писани предвид че притежаваш комплект с уфер :hysterical: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То на цялата RP серия документацията е едно и също книжле :hysterical:

 

Пък и по принцип за RP-5 и RP-6 е строго препоръчително да има и субуфер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина баса на КРК6 в сравнение с голямата ми уредба която ползвах до сега и съм и свикнал е много по слаб и съм доста объркан в момента ... Дали наистина е по добре да взема суб. Аз по принцип смятах крк8 да взема но от дуга страна стаята ми е 3 на 4 а големите монитори рзбрах че трябва повече да се усилват за да излезе реалния звук ,а това не ме устроива в тая малката стая ... Но сега пък басите не се усещат много ... Деазнам.Чудя се дали да не правя музиката на голямата си уредба а миксинга на мониторите ...

Редактирано от MEDELLIN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе мен ако питаш, субуфер не ти трябва, освен ако не държиш да се занимаваш професионално с миксинг.

 

Аз си бачкам на RP-5 без субуфер и като си слушам после контролно нещата в професионално студио и са си ок.

Естествено всичко го гледам на най-различни аналайзери, така че имам представа какво се случва с ниските като цяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.