Jump to content
Българският форум за музиканти

Новия ми фавофит за екстремни вокали


LOE

Recommended Posts

студиен запис

http://video.google.com/videoplay?docid=3188241316922595394

 

 

концерт

http://video.google.com/videoplay?docid=-5882378310410280579

 

инджой :)

 

aз лично не очаквах на концертите да звучи като на записите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги ме е озадачавала немалката аудитория на този стил, но изглежда хората намират в хардкора начин за изпускане на парата. Гледам, че в репетиционните много момчета се занимават с такава музика, така че определено има фен база.

 

Въпросът ми е само, екстремното пеене може ли да се определи като пеене изобщо? :surprise: Аз поне не долавям нищо освен задържане на един тон... нито текст, нито мелодия от певеца?!

 

Само се надявам хората, които опитват да възпроизвеждат тези звуци да имат адекватна подготовка, защото е много вероятно да се нараниш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хе хе, а огромната аудиотирия на чалгата не те ли е озадачавала?

 

Аз писах екстремен вокал, не екстремен певец... не всеки вокал е певец, и не всеки певец е вокал :thumbs_up: Тук не става дума за мелодия а за звук, вокала е предимно ритмична част, също както ударните инструменти, а уникалното при тоя момец е колко глас вкарва, защото повечето екстремни вокали до една или друга степен си пазят гласа, и компенсират с пинизи, а тоя, лично аз мисля че си причинява доста кофти неща, макар че само времето ще покаже. Ако може да прави ТИЯ неща без да си троши гласните струни... тогава с удоволствие ще му сваля и шапка дори :surprise:

 

Текст има, колкото и странно да звучи :) но лирично не е нищо особено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз писах екстремен вокал, не екстремен певец... не всеки вокал е певец, и не всеки певец е вокал

 

Мен, прочети си пак това изречение... :P Нямам представа откъде си добил това разграничение, защото навсякъде това се води "extreme singing", а не "extreme vocalizing", но разбирам накъде биеш, така че I Gotcha, No worries! ;)

 

 

Абе не знам за вокала, обаче барабанистчето... ;) все едно слушам картечница!

 

А иначе ми стана интересно от звука, който вокалът прави към края на парчето -- като грухтене, обаче в същия момент се чува и едно свистене/свирене като от кипнал чайник?! Все едно пускам казанчето в тоалетната и то се пълни едновременно. Ахнах! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.