Jump to content
Българският форум за музиканти

Всичко свързано с Roland E50


misho.d

Recommended Posts

  • Отговори 53
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 10 months later...

Аз си направих ъпдейта на Роланда Е50. :huh: има една много полезна функция на пръв поглед това, че на бутона v-link могат да се задават допълнителни функции, като например да се спира само аранжимента.

Ако някой е добавял екстрите за терци на тоя клавир нека ми пише. скайпа ми е niki_midi

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

След дълга и упорита борба със звученето на Е50 стигнах до някаде и то в положителна посока.

 

Борбата включва: преминах през всички друм сета, записах барабани и на 9ти канал, изчислих и направих 3лентови колони и др.

 

Последната стъпка искам да споделя с вас (да попитам) след консултация с техник реших да вградя малък ЕКВАЛАЙЗЕР-3банд на изхода на клавира (вградил съм си адаптера вече)

 

Питам, какво е вашето мнение по въпроса ?

 

За хора с теория, за хора с практика.

Редактирано от misho.d
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
  • 1 year later...

Roland E-50 има много добър стил композер. Може да си направите стил и да го редактирате до най-малката подробност. Ако сте по-добри с програмата XT Style Work там модела го има. Може на компа да си правите стила и после само го зареждате в машината. Системата работи. Лично я ползвам. За тия които незнаят какво е стил композер само ще отметна че това е като секвензер но служи за правене на стил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Редакции на стил или миди може да правите в реално време докато свирите през бутона Make Tools. Това е особено полезно когато сте си направили или взели стил или файл и трябва само да си подредите подходящи инструменти. Кагато ви хареса това което чувате може веднага да го запишете. За да прицените дали това е полезна функция ще ви кажа, че незнам при корг па да го има. Там редакциите в реално време немогат да се запомнят. Освен това я си представете че искате да чуете инструмент който започва да свири някъде. При Роланда има бутонче което директно ви праща при първата нота в трака и така не се налага да чакате или да превъртате постоянно докато си харесате инструмент. При корг май не е така..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.