Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой иска да си купи китара за 130 лева?


the_gorer

Recommended Posts

Такааа, сещате се за темата за готините китари Менте, нали?

Много хора (основно хлапета) изразиха възторг от онези Ментета, най-вече защото цената им беше 200 лева.

Аз намерих същите Ментета за около 130 лева (според курса на съответната валута за деня).

Не, няма грешка.

Ето за какво става въпрос:

 

a6041hj5.jpga22b1yf0.jpg

a2cd1ah9.jpga4e91pa8.jpg

a40e1az2.jpg

 

 

Но има два проблема:

 

Проблем 1: По принцип не пращат за България. Това съм го уредил - попитах хората и те се навиха да пратят до БГ.

С други думи, този проблем отпада.

 

Проблем 2: Искат за доставката на китара до България безумната сума от още около 132 лева, което оскъпява цялата китара и я прави 130+134 = 264 лева.

Но са съгласни да пратят две или повече китари на цената на една китара - пак за 134 лева!

 

Това означава, че ако се съберем 2,3, 4 или повече души и ако поръчаме по една китара на човек, ще платим 134 лева за доставката на ВСИЧКИТЕ КИТАРИ.

И след като си разделим парите за доставката всяко отделно Менте ще излезе на собственика си много, ама много Тънко!

Ако сме трима души, ще ни излезе по около 180 лева на китара и това включва всичко - китарата + доставката.

Това, ако не е Далавера, аз не знам какво е...

 

КОЛКО ДУШИ СА НАВИТИ ДА НАПРАВИМ ТАЗИ ВРЪТКА?

КОЛКО ДУШИ НАИСТИНА ИСКАТ ДА КУПЯТ ТАКАВА КИТАРА?

ПИШЕТЕ, ЗА ДА ВИДИМ ЩЕ УСПЕЕМ ЛИ ДА СЕ СЪБЕРЕМ ДОСТАТЪЧНО ХОРА, ЗА ДА НИ ИЗЛЕЗЕ МЕНТЕТО СУПЕР ТЪНКО

 

Две забележки от сега:

1. Тийнове, ако не сте питали мама и татко, спестете си писането, а на мен отговарянето.

2. Умници, пишете другаде кои китари са готини и кои не. Ние сме фенове на Ментетата. ;):):metalist:

 

Не ми пращайте ЛС.

Пишете в темата.

Искам всичко да се вижда тук.

Нека да пишат САМО хората, които са сигурни, че желаят да си купят Менте и са сигурни, че ще участват в Далаверата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 47
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз съм навит!

Кажи само кога ще се извършва поръчката?

Кога, на кого и как да давам парите?

Как ще се оправяме с доставката (след като пристигнат в БГ де) ?

Редактирано от _-BlackDragon-_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работим така: преценяваме колко хора искат Менте.

Делим 134 лева на броя на участниците и установяваме по колко лева се падат за доставка на човек.

След това събираме полученат сума за доставка с цената на китарата (която е около 130 кинта).

След като се установи по колко кинта на човек се падат, всеки желаещ ми праща Парите.

от там нататък аз поръчвам с тях китарите и ги чакаме да дойдат.

 

От сега казвам:

 

1. Ако тези китари се окажат супер кошмарни и непотребни ментета - НЕ НОСЯ ОТГОВОРНОСТ!

2. Ако китарите бъдат повредени при доставката от чужбина - НЕ НОСЯ ОТГОВОРНОСТ!

3. Ако китарите бъдат повредени когато ги разпращам на всички поръчали чрез Еконт - НЕ НОСЯ ОТГОВОРНОСТ!

4. Ако доставката от чужбина се забави и се проточи с месеци - НЕ НОСЯ ОТГОВОРНОСТ!

 

Не забравяйте, че и аз самият ще купувам от тези ментета, така че всички ще пострадаяме, ако станат такива гафове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам Менте 2 - Bakers, по възможност. Ако не може - и на другото съм навит - т.е. пиши ме и мен за едно от тези Ментета :)

 

Само не разбрах - това с доставката на две или повече китари на цената на една. Значи ли, че ако поръчаме, да кажем, 5 китари, ще ни ги таксуват ВСИЧКИТЕ 5 за тия 264 лв? ;)

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам Менте 2 - Bakers, по възможност. Ако не може - и на другото съм навит - т.е. пиши ме и мен за едно от тези Ментета :)

 

Тук става дума само за Ментетата от снимките в ТАЗИ тема.

Забрави за онези другите Ментета - Bakers и Rocktile. Тях няма как да ги купим толкова Тънко.

 

Ментетата, предлагани за 130 лева в тази тема са евтини китари, които се произвежсат в Лондон.

Четох много добри и много лоши ревюта за тях.

 

Най-често хората се оплакват от боята и от това, че прагчетата дращет - дращенето се оправя за 2 минути с водна шкурка.

Но, акао боята е преебана, ще се дават Пари за спрейове. ;)

 

Имали страхотни ключове, свирело се добре на тях и били много подходящи за метъл, защото адаптерите вадели много силен аутпут и даже някои хора се принуждавали да намалят от волюм пота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, и за тези Ментета съм съгласен.

 

Иначе не ми чети глупостите от горния пост, усетих се навреме ;)

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, и за тези Ментета съм съгласен. А и погледни горния ми пост, че го редактирах по времето, в което си писал твоя и си ме изпреварил:

 

Значи ли, че ако поръчаме, да кажем, 5 китари, ще ни ги таксуват ВСИЧКИТЕ 5 за тия 264 лв? ;)

Ако поръчаш две или повече китари, ще ти ги доставят на цената на ДОСТАВКАТА на една китара.

С други думи, китарите си ги плащаш като пич, само дето ползваш намаление при доставката (която е около 134 лева на китара).

 

Ако се купят 3 китари, делим 134 на 3 и получаваме, че всеки човек ще даде около 45 лева за доставката на неговата китара.

Това значи, че 45+130 = 175 лева за цялата китара.

 

Но не вярвам, че ако поръчаме 100 китари ще са навият да ги пратят за същите пари като за една. :)

С други думи, търсят се двама-трима души за комбина, а не цяла орда.

 

Има и още нещо: Ще искам на всеки участник по 5 лева допълнително, защото при вкарването на български левове в банката ги прекарват през курс продава и след това при конвертирането в друга валута това се прави още веднъж. Получава се разлика от 4-5 лева на всяка отделна сума, която някой трябва да покрие.

И се сещате, че този някой няма да съм аз.

С други думи - всеки да си покрие неговия масраф.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм навит!

Но...дай линк да почета за тях. Снимки, сайт и форуми?

Че се зарибих яко...!!!

 

Само с митница какво става?

 

Тенкс!

 

;)

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, ако наистина сте сериозни и, ако наистина ще вземате китари, мисля да спрем дотук.

В смисъл, вече се събраха 4 китари и ми се струва, че това е достатъчно.

 

Даже не съм сигурен дали ще се навият да пратят 4 китари на цената на една.

Ще трябва да говоря с тях - току-виж нямало ограничения в бройката.

 

ПС:

Сега видях въпроса за митницата.

Ами внасям от Европейския съюз.

Дали ще има проблем?

Като видят, че са 4 китари, да не вземат да решат, че ги внасям за да ги продавам и да не ме обуят с някое ДДС?

Как мислите?

Някой запознат да обясни.

Или май да пусна отделна тема, за да не спамим тук.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така пичове, по всяка вероятност няма да плащаме ДДС на местна основа.

 

Обаче ще трябва да говоря с продавачите и да ги попитам дали в цената на Ментетата е включено тяхното ДДС. Да не да се окаже, че ще ни сложат още мангизи отгоре за тяхното ДДС. Предполагам, че няма и, че тяхното ДДС е включено. ама знае ли човек?

Ще трябва също и да ги попитам до колко китари могат да изпратят при цена на доставката като за една китара.

 

 

Готови ли сте да поръчваме Ментетата?

 

Моля, потвърдете и да направим сметката.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато всички потвърдят, ще пиша на продавачите да попитам дали са съгласни да пратят N на брой китари на цената на една.

Ако откажат, ще трябва д амахнем някого от сметката.

 

@Martyr, 15-ти е твърде късно. Тук говорим за задвижване на нещата до един-два дена, за да не изтървем Далаверата.

 

Молбата ми за потвърждение е към хората, които изявиха желание и потвърдиха в първите постове.

Потвърдете отново.

Ако нямате мангизи в момента - не потвърждавайте, а пишете, че се отказвате!

Ще ви изключа от сметките и ще добавя някой от другите мераклии.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.