Jump to content
Българският форум за музиканти

Малко помощ за начинаещ?


7246

Recommended Posts

с учитител или без когато имаш желание винаги можеш да научиш нещата, аз ти препоръчвам ако имаш възможност да ходиш на уроци за да не се налага да откриваш сам топлата вода, учителя ще ти показва упражнения и техники и така ще напредваш доста по бързо, на мен единствения урок ми беше когато си купих китарата spotlight_kid ми показа интрото на смоък он дъ уотър и от там сам... сега много ми се иска да ходя на уроци само, че няма при кои.....

та тва е с уроци ще напредваш много по бързо за това не се чуди :headbang:

и таблатура ти написах тогава ...помниш ли? :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 66
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

и таблатура ти написах тогава ...помниш ли? :cheers:

помня, само че не успях да я разчета защото беше с точки вместо цифри.... :headbang: ама стига толкоз офтопик че не помагаме на момчето

 

та по темата, китарата си я нахакваш в лаин-ин или във входа за микрофон на саунд картата и нищо неможеш да прецакаш, за програми Guitar Rig, Revalver, Amplitube тези като за начало трябва да ти свършат работа само че първо трябва да си инсталираш едно драивърче Asio4all за да свириш в реално време

 

айде успех :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз си падам хард.Тъй че рок 'н' рол и метъл:headbang:.Искам да питам още нещо.Скоро ще си взимам електрическа китара и мисля да я включвам към копютъра (първо ще е през една уредба щото има проблеми с един кабел ма тя дълга и широка :cheers: ) та въпросът ми е може ли нещо да изгори (най-вече компа) защо и как мога да го предотвратя.Ще ми препоръчате ли програма за китарата.Нещо което да прави ексторжън примерно??

:D Всички сме били начинаещи :D

 

Та значи първо, казва се дисторшън (distortion), a не ексторжън :D

Второ Alexi е прав за програмките, обаче за да изкараш хубав звук с тях ти трябва една джаджа, наречена DI Box + хубава саунд карта. Едва ли имаш пари и за това, така че на първо време май ще трябва да забравиш за дистера (съкратено от дисторшън). После като посъбереш кинти може да си купиш някое камионче (така се вика на единичните аналогови ефекти за китара) или някое евтино процесорче (тъй пък се вика на цифровите мултиефекти за китара). Относно това кое е по-добро се води война и са се изписали милиони страници, и за да не разгарям битка и тук, няма да казвам нищо повече :green:

 

Ако знаеш английски мога да ти пратя една страхотна книга.

 

Айде толкова засега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мненеие, е, че купиш ли си електрическа ще си ссъсипеш обучението. Научиш ли се на акустична, станеш ли много добър ще ти е лесно на електрическата, просто защото кухарката е по-трудна. Сега хванеш ли рок'н'рол според мен няма да спечелиш, свири си рока, но свири и нещо по-сложно, развивай се. Представям си ситуацията, в която отиваш на купон и там ти дават една кухарка и казват "виж какво намерих, я да посвириш" , а ти казваш "аа, сори, без дистър щом е - мерси" . Както си решиш, но посвири, научи се, по-късно сам ще си избереш китара, а сега най-много да сбъркаш и до година две да искаш нова... ти си решаваш (за пореден път) успех.

П.П все пак са различни инструменти..., но нека другите се изкажат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се кефи на жици, не виждам защо трябва да си взема кухарка :headbang: Ако свириш неща дето не те кефят особено, при това баш отначалото, може много бързо да се откажеш. И не бих казал че акустичната китара е по-трудна от електрическата. Просто са доста различни техниките, пък и на двете се свирят различни работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъпо е да се сравняват акустичната китара с електрическата .Това са два съвсем различни инструмента ,на които се свири по различен начин .Така че ако пича се кефи на рок и метъл ,да си вземе електрическа китара - ако започне да свири на акустична с перце само ще си преебе постановката и ще си докара много вредни навици ,които по-късно когато си купи ел.китара ще му пречат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом според вас трябва да се започне с рок и метъл - така да е . Разни хора, разни мнения, все пак въпроса наистина е какво му харесва (а и какво ще каже учителя). Все пак и аз започнах с рок-а

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами вече и ел. имам :beer:.Старичка на 5 години за 80 лв. я зех (ако може да ми кажете дали е било изгодно) запазена е.И найстина като си дранках на кухарката опитвайки се да докарам някое метал парче с пръсти сега ми е много кофти с перце.Ма ше свикна.А какво ще рече лайн-ин?

И ако може да ми дообясните аджиба може ли или не да докарам дисторшън и другите ефекти и какви са те?Саунд карта имам добра всичко дето трябва ще го кача но искам предварително да знам имало ли е смисъл от цялата работа?Дали ще се получи нещо.

 

 

П.П. А и имали значение кой от двата края на кабела да бъде в китарата (аз си миля че няма ама знам ли?Това са работи с койти не съм се знимавал тъй че въпросите ми ще са тъпички отначало...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А честито! Каква е китарата? Кремона? За 80 кинта, като за първа китара, е добре, дори доста добре.

 

Line In ти е линейния вход на саунд картата.

Но понеже нито микрофонния, нито линейния вход са съобразени с нивата на електрическата китара, за да можеш да изкараш някакъв звук (особено дистер) от софтуерните ефекти, ще ти трябва нещото наречено Direct Injection Box, което да адаптира нивата на импеданса и напрежението. Такова чудо струва 60-100 лева, но можеш да си поръчаш и къстъм мейд на този потребител, което ще ти излезе доста по тънкажно :(

 

За краищата на кабела - няма значение :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами марката на китарата не я знам.Момчето от което я взех не помни пак и пребоядисвана и не си личи нищо.А къстъм мейда колко излиза.Пак ли толкова?Препорачай някой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до 100-тина лева предполагам че ще можеш да си намериш едно процесорче Zoom 505 или 502II, не са от най-добрите процесори но за начало е просто идеален за първите 1-2 години друг няма да ти трябва :beer: иначе вземи си смъкни някоя от гореспоменатите програми и пробваи какъв звук ще издокараш ако ти хареса няма смисъл да си даваш парите за процесор :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Хех са понеже съм много добът та да се направя и аз на разбирач :(

по принцип има значение от коя страна ще пъхнеш кабела в китарата/в компа/в процесора/anywhere else/etc.

само че има значение само при професионалните кабели и тия дет са от 15-20 кинта и нагоре (аз ползвам Proehl и там има едни стрелкички дето тряя да сочат към китарата)((то и при обикновените има значение ама изключително малко и пренебрежимо))

в интерес на истината мое да звучи смешно ама дори има значение колко дълъг щи е кабела...

ама тъй като предполагам че твоя е правен или най-малкото е обикновен аудио кабел ,пък и с тия програмки дет ше ги ползваш и с таз китара и без Di Box просто няма да може да се забележи влиянието на звука от такива на пръв поглед абсурдни фактори като дължина на кабела,посока на свързване,дължина, цвят...ебавам се :( ...жакове и т.н.

другото дет питаш...ми заеби ги тия ми ти акустични глупости (ае хич не са глупости ама друго имам предвид) и ръгай китарата направо в контакта и почвай с жицата щото туй му е майката (китарата не я включвай в 220V никога...само образно го казвам :( )

 

@ NitroBGA

да по принцип щях да мисля че си прав само ако един ден както си седяхме на една беседка в люлин7 с една акустична малка кухарка (май орфей ма не съм сигурен много зле беше и ме е мъчила 1 година да свиря метал на нея)

и както си седяхме и си пиехме биричката дойде един познат и като я хвана изсвири holy wars hangar 18 syphony of destruction и ashes in your mouth (той си пада малко Megadeth фен :D )

та тая китара никога не бях и предполагал че може да се изсвирят такиа работи на нея и то толкова чисто и добре...та ако не беше ставало тва щях да съм напълно съгласен с теб :beer:

 

П.С.:Пък и боли ме оназ работа ако на купона ми дадат акустична и че няма да мога да изсвиря почти нищо на нея...не е ли се пак да свириш първо за свое удоволствие и после за удоволсвието на другите...пък и ако пича тряя да загуби 3-4 години да свири на кухата и да стане некъв master само за да може на купона да забавлява останалите дет не са пияни кат талпи и не спят мисля че е неудачно...по-добре да свири 3-4 години на пиано...ще бъде много по-отполза защото ще си развие теоретичните познания за музиката,и също така и музикалното мислене кат цяло...нешо което при акустичната няма да стане до такава степен

П.П.С:и постановката на ръцете между акустична и електрическа е толкова различна че лично според мен (не твърдя че съм 100% прав просто така мисля аз) е повече вредно отколкото полезно да се почне с нея при положение че целта е да се свири с електрическа

Редактирано от Ohial Ixela
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Просто мисля, че за 3 седмици свирене (колко са точно?) вече електрическа , процесор, просто се залъгваш, че свириш. За три седмици със ZOOM 505 II мога да науча баба ми да свири каквото кажеш от Металика... и ще звучи. Но както си решите, вероятно не съм прав, затова нямам намерение да споря. Ако човека иска да си дрънка - за какво са му и уроци даже, да се учи сам....

Айде успех, аз отивам да си престроя мирогледа с "Andante" на Джулиани.

 

Едит: Люлин седем :metalist: ? това ми е през улицата, аз съм Ники, приятно ми е ;) (10)

Редактирано от NitroBGA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.