Jump to content
Българският форум за музиканти

Малко помощ за начинаещ?


7246

Recommended Posts

:bravo: Как ще си вдига струните, за да НЕ му е удобно, бе? :(

 

Настройваш си ги да са максимално ниско, но да НЕ дрънчат. Каквато китара има - такава. Важното е колко и как свири. Иначе нека Ингви цял живот да се упражнява на китара с 1см между струните и грифа, пък ще стане виртуоз друг път. Това само ще внесе вредни напрежения в пръстите още от самото начало :(

 

Лично мнение, но все пак...

упс малко съм си оплескал поста исках да кажа че с по високи струни е идеално за блус и хард рок но за друго не става....пък ако иска да жули некви металщини с много сола и такива ми ти работи да ги свали кокото може по-ниско в смисъл да не тропат и да се кефи...но не знам според мен с високи струни се получава по хубав тон /може да се заблуждавам ма така ша си свиря/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 66
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

упс малко съм си оплескал поста исках да кажа че с по високи струни е идеално за блус и хард рок но за друго не става....пък ако иска да жули некви металщини с много сола и такива ми ти работи да ги свали кокото може по-ниско в смисъл да не тропат и да се кефи...но не знам според мен с високи струни се получава по хубав тон /може да се заблуждавам ма така ша си свиря/

ЕЕЕЕЕЕЕ аз не съм много съгласен с твоето твърдение, че за блуз трябва да са ти вдигнати струните!!! все пак в този стил свирене има много повдигания на струните!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е, че с по-високи струни се вади по-чист и ясен тон. Просто се търси баланса удобство-тон, с оглед на приоритетите :bravo: Ингвистите (ква дума само) предпочитат много ниски меки струни, понеже свирят по 15 ноти в секунда и така е най-удобно. Блусарите пък, дето свирят по 3-4 прочувствени тона в минута, предпочитат високи и твърди струни, които им дават повече състейн и чистота на тона.

 

Та така - всеки с приоритетите си. Аз не съм блусар, но имам подобен сетап - твърди струни, малко по-високо от нормалното.

Като за начинаещ обаче, според мен, е най-добре ниски и меки струни, понеже пръстите още не са свикнали. После всеки си избира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таблатурите често не са верни. А пък и тях пак трябва да си ги вадиш един вид щото там виждаш само тоновете и акордите. Ама ритъма, трайностите, акцентчета и т.н. трябва да можеш да ги чуваш. Затова аз ти препоръчвам да си свалиш GuitarPro или Powertab. Аз лично ползвам 2-рото, тука е въпрос на кое повече ти харесва. Guitar pro tabs, Powertab tabs <- е от тука може да си сваляш таблатури за програмите. А, ако тръгнеп на класическа китара да знаеш, че в начало е доста глупаво, обаче после с времето става по интересно. Аз ходих 2-3 месеца, купиха ми електрическата и спрях. От тогава съм самоук, но онова което научих за тези 2-3 месеца още ми помага адски много. Тъй че , ако тръгнеш не се отказвай. Ходи поне няколко години. Аз сега отново искам да тръгна, обаче не ми остана време. Следващата година съм 12 клас и няма да мога да смогна... Класиката е яка! Доста!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с АХЕ .

За начинаещ е най-добре да се учи на меки струни (9-42 примерно) ,смъкнати максимално ниско (но без да дрънчат) .Още повече като почне да учи легато техниката ще му бъде голям зор с високи и твърди струни и както каза АХЕ ,ще си докара вредни навици и напрежение в ръцете .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то си е ясно че ако са високи струните пича траа да за брави дабъл хенд и легато просто е почти невъзможно да се изкарат с високи струни затова и зависи какво точно иска да свири

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха значи нагласянето на струните се прави само за да бъдат по-ниски или по-високи.Т.е. ако помижа всички струни еднакво звукът пак ще е същият...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

пич найш ко?

я фани да си свириш и заеби струните на кво разстояние са ти

аз ако видиш на ква китара свирех в началото

и нз някой дали ще ми повярва че на китара с 0.75см разстояние между струните и грифа почнах да уча интерлюда на Сайлънт Найт Бодом Найт и го докарвах доста добре с оригиналната бързина

 

П.С.:и после кат си зех ибанеца батее и се чувствах БОГ

П.С.С.:Не че сега не се де :metalist: (майтап)

 

3xП.С.:мисълта ми е че квото и да и напраиш на тази ти китара в момента

няма да стане нито толкова по-добра,нито ше ти е кои знае колко по-удобна

по-добре фащай да събираш пари за някоя резачка и след една година вече на нея ше и мислиш на кво разстояние да са и струните тремолото колко да е високо праговете кви ше са и и т.н.имам предвид че нищо не моеш да промениш чак толкова на такава китара че да си струва усилията и нервите (като смъкнеш струните ше почнат да звънят щото праговете са непраилно поставени,ше си играеш да ги дигаш пък тях после и куп други проблеми)

Редактирано от Ohial Ixela
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всъщност засега не я пипай ти китарата

като отидеш на учител и му каеш че искаш да си я поуправиш малко китарката той или щи каже 'дай 10 кинта да ти я стегна' или ше насочи при някой който за 10 кинта щи я стегне и така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на мене разстоянието на струните от грифа е 7мм а от прагчето 5 мм.Добре ли е или да ги свалям.Ако ги сваля звука същият ли ще е имам предвид като ноти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на мене разстоянието на струните от грифа е 7мм а от прагчето 5 мм.Добре ли е или да ги свалям.Ако ги сваля звука същият ли ще е имам предвид като ноти?

Ако трудно ги стискаш ги свали малко. Като ги свалиш трябва да си я настроиш наново, проверяваш на 5, 7, 12 и 19 (примерно) прагчета да не дрънчи (да се удря струната в съседни прагчета) и ако не дрънчи, си готов. Звука ще си е същия с минимална разлика в тона, която на твоето ниво може би няма и да забележиш :D

 

Ако си доволен обаче, не я барай. Ако не си доволен намери някой разбирач да ти я пипне. Някой авер дето ще го направи за 1 бира :D , не за 10 кинта :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам лееееееекичък проблем.Скъсах най-долната струна.Колко върви горе долу стуната и ттрябва ли да отрварям китарата за да я сменя???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се опитвам ли да я сменя сам??

:metalist:

 

Поотделно вървят по 1.50 - 2 кинта. Нищо не трябва да отваряш. Махаш старата, пъхаш новата и я навиваш с ключа. Има известен майсторлък, ама не е ядрена физика :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да отваряш китарата?..... :metalist: Тя със заключване ли е, щото се еъмнявам. Сваляш струната и слагаш др. или отиди в най-близкия магазин и направо си вземи един нов комплект и ги смени :D. Вземи си по-мекички/тънки/ струнки 9:42 и дерзай :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.