Jump to content
Българският форум за музиканти

Малко помощ за начинаещ?


7246

Recommended Posts

Просто мисля, че за 3 седмици свирене (колко са точно?) вече електрическа , процесор, просто се залъгваш, че свириш. За три седмици със ZOOM 505 II мога да науча баба ми да свири каквото кажеш от Металика... и ще звучи. Но както си решите, вероятно не съм прав, затова нямам намерение да споря. Ако човека иска да си дрънка - за какво са му и уроци даже, да се учи сам....

Айде успех, аз отивам да си престроя мирогледа с "Andante" на Джулиани.

 

Едит: Люлин седем :metalist: ? това ми е през улицата, аз съм Ники, приятно ми е ;) (10)

Ще ми е много интересно да чуя баба ти да свири.

 

Нещо май имаш проблем с това да приемеш че има и други мнения, освен твоето. Като ти се свири на електрическа свириш не електрическа. It's as simple as that. Освен това като си начинаещ на кухарката ще свикнеш да свириш с много напрежение в пръстите, което е МНОГО вредно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 66
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Просто мисля, че за 3 седмици свирене (колко са точно?) вече електрическа , процесор, просто се залъгваш, че свириш. За три седмици със ZOOM 505 II мога да науча баба ми да свири каквото кажеш от Металика... и ще звучи. Но както си решите, вероятно не съм прав, затова нямам намерение да споря. Ако човека иска да си дрънка - за какво са му и уроци даже, да се учи сам....

Напълно съм съгласен с теб!! :pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз че ше си дрънкам ше си дрънкам.Мога и сам да се уча да.Ама с учител е по-добре.И найстина не електрическата сега ми е кофти защото съм свикнал (до някаква степен) на кухарката.Ама ше се опрая :no:.

 

 

П.П. Аз свиря за мое удоволствие.Като свиря се изпълвам и то като свиря това което на мен ми харесва. :guitar: :pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе свири и на двете китари, свири каквото те кефи, нищо не ти пречи да се развиваш паралелно и на акустична и на електрическа :nono: хващаи някои даскал за ушите и почваите, жица да има <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва с въпроса за китарите, лично аз мисля, че с колкото по-хубава китара и по-добър саунд започнеш да се учиш, толкова по-бързо ще напреднеш!!!!!

Аз мисля, че на Малмстиин, ако му дам старата ми китара (Орфей) и стария ми дисторжън, бая ще се озори да свири тея неща????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а бе според мен не е много хубаво да почне с няква скъпа китара и як дист, тази му е идеална за учебна цел и драифчетата които осигуряват тези програми са перфектни като за начали, иначе с някои як металски дист само ще си маже човека поне първите няколко седмици\месеца да си посвири така, да научи акордите ала бала....и после да тръгва да опъва жици. Иначе си прав Емчо, но за начинаещ си мисля че е по добре да тръгне с не толкова добра техника, да си свири с савсем леко драифче да се научи да свири чистичко и тогава да почва да опъва жици :lol: това е само мое мнение, може и да греша все пак не съм педагог, иди при некои добър даскал и тои ще ти каже наи добре :lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преподавал съм частни уроци по китара и барабани в продължение на около 10 години. Аз самия съм самоук. По въпроса за учителя и ученика отговорът е нееднозначен. Всичко зависи от 2 неща: талант и хъс за работа. Много често при мен са идвали начинаещи (не че аз съм велик...), разочаровани от класическите методики на преподаване. Единственото, което МОЖЕ да направи един учител е да те научи как да се учиш. Прочетох едно мнение, че би трябвало да се започва от класическата китара. Според мен не е задължително. Всичко е строго индивидуално. Пако де Лусия не може да свири на електрическа китара, както и Джими Хендрикс на класическа нали?Тук не говорим само за умения и техника. Имал съм и ученици хеви-метъли, които после съвсем естествено минават и през класиката, но първо започват с Metallica. Ако имаш достатъчно развит слух, ще можеш да се оправиш и сам. Вместо да разчиташ на табулатури (които някой вместо теб е извадил), опитая да вникнеш и да чуеш като начало по елементарни парчета, а после и по сложни. Китарата е струнен инструмент, а при тях са важни не само изсвирените тонове, а и начина на извличането им. Това е един много тънък момент, който не може да се "чуе" от табулатурата или нотите. Теорията пък изобщо не е страшна най-вече що се отнася до непбходимия минимум за един китарист. Скоро започвам работа над школа за китара, в която ще синтезирам опита си през годините, но това е друга тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по-добре е да се започне с по-трудна китарка и след това да се мисли за по-хубава...аз лично три месеца си бях нагласил много високо струните и се свиреше доста трудно ...вчера когато ги пуснах както си бяха се почуствах като Бог...та трябва да се учиш на по-трудно щото на лесно много лесно се свиква

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обясни какво трудно?Имам предвид как да го направя трудно?Как да си настроя китарата (щото момчето от което я взех ми го беше налгасил и мноо са кефя да забивам смоке он тхе ватер примерно :lol:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обясни какво трудно?Имам предвид как да го направя трудно?Как да си настроя китарата (щото момчето от което я взех ми го беше налгасил и мноо са кефя да забивам смоке он тхе ватер примерно :bravo:)

става въпрос за разтоянието между грифа и струните колкото по-ниско са струните толкова по лесно се свири и китарата е по-мека един вид....и обратно високи струни-трудна китара..запомни че лесно се свиква с хубавото и лекото тъй че започни с по-високи струни....както споменах моите бяха високо вчера ги смъкнах и беше мноо добре тъй като свирех мноо по лесно но днес пак си ги дигнах защото не искам да се разлигавя..и сега ако дам мойта китара квато е стегната на някой който е свирил на китара с ниски струни ще му е ужасно трудно,,цепиш ли.Пък и да знаеш че тона извлечен от високите струни е много по готин ,ако искаш да свириш блус и хард рок и неща бе збързи сола си дигни струните..тва знайш как става нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:bravo: Как ще си вдига струните, за да НЕ му е удобно, бе? :(

 

Настройваш си ги да са максимално ниско, но да НЕ дрънчат. Каквато китара има - такава. Важното е колко и как свири. Иначе нека Ингви цял живот да се упражнява на китара с 1см между струните и грифа, пък ще стане виртуоз друг път. Това само ще внесе вредни напрежения в пръстите още от самото начало :(

 

Лично мнение, но все пак...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преподавал съм частни уроци по китара и барабани в продължение на около 10 години. Аз самия съм самоук. По въпроса за учителя и ученика отговорът е нееднозначен. Всичко зависи от 2 неща: талант и хъс за работа. Много често при мен са идвали начинаещи (не че аз съм велик...), разочаровани от класическите методики на преподаване. Единственото, което МОЖЕ да направи един учител е да те научи как да се учиш. Прочетох едно мнение, че би трябвало да се започва от класическата китара. Според мен не е задължително. Всичко е строго индивидуално. Пако де Лусия не може да свири на електрическа китара, както и Джими Хендрикс на класическа нали?Тук не говорим само за умения и техника. Имал съм и ученици хеви-метъли, които после съвсем естествено минават и през класиката, но първо започват с Metallica. Ако имаш достатъчно развит слух, ще можеш да се оправиш и сам. Вместо да разчиташ на табулатури (които някой вместо теб е извадил), опитая да вникнеш и да чуеш като начало по елементарни парчета, а после и по сложни. Китарата е струнен инструмент, а при тях са важни не само изсвирените тонове, а и начина на извличането им. Това е един много тънък момент, който не може да се "чуе" от табулатурата или нотите. Теорията пък изобщо не е страшна най-вече що се отнася до непбходимия минимум за един китарист. Скоро започвам работа над школа за китара, в която ще синтезирам опита си през годините, но това е друга тема.

ми извличането на тона си зависи от пика нали? (е и от саунда ма тва вече е малко трудно да докараш саунд дет са го правили с техника за 10000$ нали?)

е на табулатурите (бах така ли се казва много тъпо ми звучи друго си е 'таблатура' :bravo: ) та на табулатурите си пише стакато легато суиип бенд ала бала...

ако друго си имал предвид с 'извличането на тона' ще се радвам да поясниш

 

П.С.:а плюс тва ако ми извадиш солата на Dragon Force - Valley Of The Damned примерно по слух (без да ги забавяш ала бала и такиа други шмекерий :( ) те признавам

а докато на таблатура си ги има извадени 1:1

или

друга - Dragon Force - My Spirit Will Go On (същото е и с тази песен

има я на таб 1:1 ама късмет сам да си я извадиш)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.