Jump to content
Българският форум за музиканти

Малко помощ за начинаещ?


7246

Recommended Posts

Здравейте :) !

Искам да питам може ли малко помощ понеже сега започвам да се уча?За да стана добър трябват ли ми учител?Защото за сега си търся таблатури в мрежата и ги свиря.Има ли сайт на български магазин с каталог?

 

Благодаря предварително...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 66
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравей. Хубаво е, че си започнал, но дай малко повече информация:

каква китара имаш, учил ли си музика, някой от родителите ти дали е музикант(за да ти помага, имам в предвид)

 

Значи специалист не съм. В началото бях самоук, но установих, че не съм гении, т.е няма полза от това. Докато си намеря учител свирих по самоучители, като ползвах Рок Буквар на Юлиан Марков - с касетка - адски много ми помогна и ме вдигна до нивото на простия рок'н'рол за нула време. После започнах да ходя на уроци и според мен това е правилното, защото ако нещо не разбираш учителя ти го показва, гледа грешките ти и ти препоръчва музика, уроци и т.н.

Хубаво е да започнеш с класика (акоустична китара с найлонови струни), защото съм убеден, че класиката е нещо много трудно (много трудно), но и много интересно, което много те развива.

Разбира се, аз съм на мнение, че трябва да свириш каквото ти харесва, но за да станеш много добър, за по-кратко време има неща с които трябва да започнеш, които момчетата и момичетата тук (които са много кадърни) могат да ти покажат, а най-добре започвай уроци. Успех.

П.П. Сори за лекцията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с учитител или без когато имаш желание винаги можеш да научиш нещата, аз ти препоръчвам ако имаш възможност да ходиш на уроци за да не се налага да откриваш сам топлата вода, учителя ще ти показва упражнения и техники и така ще напредваш доста по бързо, на мен единствения урок ми беше когато си купих китарата spotlight_kid ми показа интрото на смоък он дъ уотър и от там сам... сега много ми се иска да ходя на уроци само, че няма при кои.....

та тва е с уроци ще напредваш много по бързо за това не се чуди :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами значи китарата ми е акустична с 3 метални и 3 найлонови струни.Марката е Encore.За желанието и аз така мисля.А що се отнася до свиренето на това което ти харесва съм много съгласен.Имам предвид с тази китара се опитвам да свиря метал (интро предимно) като smoke on the water, in the end, one step closer, satisfaction и др.Никой от родителите ми не е музикант и не могат да ми помагат.

 

Благодаря ви за съветите и помоща.Полезно ще ми бъде :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте :) !

Искам да питам може ли малко помощ понеже сега започвам да се уча?За да стана добър трябват ли ми учител?Защото за сега си търся таблатури в мрежата и ги свиря.Има ли сайт на български магазин с каталог?

 

Благодаря предварително...

ТАБУЛАТУРА се казва :D:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рок Буквар не се издава вече мисля, преди се продаваше в Малкия Цум на последния етаж в дясно от стълбите. Пробвай да видиш дали има нещо. Ако не пусни ниякоя обявка, познавам двама дето имат, но не ми се ходи до банкя да го търся единия, ако го намеря ще ти пиша лс да ти го дам.

 

Още нещо: китарата ти е с 6 найлонови струни, горните може да изглеждат метални, но силно се съмнявам да са.

 

Още нещо: мразя нотите, теорията на музиката - това е нещо ужасно. Но когато започнеш да ги четеш и да ги рабираш можеш да общуваш с хората. Иначе се получава : " ми тука натискаш на 4-то прагче третата струна и после пускаш и плъзгаш към 8-мо прагче", а да не ти обяснявам акорди как се разказват. Друго си е да каежш "Ла минор с добавена втора" или слайд/глисандо от Си към Ми бемол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено отиди на учител!!! Аз съм самоук, но много по бързо се напредва с учител!!! Аз свиря от 9-10 години сам, и съм на нивото на един приятел, който ходи на учител и свири от 2-3 години!!! Така че сам си направи изводите!!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТАБУЛАТУРА се казва 

 

Мерси ша се поуча :D.А за Рок Буквара ще ми е малко трудно щото сам от Ямбол :D.За нотите и уроците съм съгласен.Ще си потърся учител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе ако тряба ше ти го купим и ще ти го пратим :D Ама ти сигурен ли си, че точно с рок'н'рол искаш да се занимаваш? Ако знаеш английски, има хиляди уроци из нета.

И задължително да си намериш даскал. Гледай да не е някой мухльо, дето гледа само да ти прибере парите (моя първи даскал беше точно такъв - сега затва съм толкоз зле :D ).

 

Айде успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз си падам хард.Тъй че рок 'н' рол и метъл:headbang:.Искам да питам още нещо.Скоро ще си взимам електрическа китара и мисля да я включвам към копютъра (първо ще е през една уредба щото има проблеми с един кабел ма тя дълга и широка :cheers: ) та въпросът ми е може ли нещо да изгори (най-вече компа) защо и как мога да го предотвратя.Ще ми препоръчате ли програма за китарата.Нещо което да прави ексторжън примерно??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.