Jump to content
Българският форум за музиканти

Първата ви китара?


Stresa

Recommended Posts

...един Пълдин, дето си стоеше кротко години наред, а татко дрънкаше блусчета :D

 

Кремона, класическа

 

Орфей, електрическа, тип Гибсън, цигулков... Оле... :headbang:

 

Орфей, пак електрическа, преправяна до неузнаваемост, с вграден дист :cheers::D

 

Clash Stratocaster - красота и много близка до фендърсия звук (според мен, де)

 

Samick ne03 - червена превъзходна (но не е ябълка! :D )

 

Faktor New Line, акустична с активна електроника, тип Ovation

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 48
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

още си спомням как дрънчахме на нея на пеиката пред блока ви, как отчаяно се опитвах да хвана баре за да издокарам Cemetary Gates.... :headbang:

и seek and destroy праскахме и ревахме :cheers::D:D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След тва Washburn Nuno Bettencourt (N2) - eдна от най-удобните китари в света според мен. Некаде '99 или '00 беше.

 

А бре, Сънчу, N2-ката оригинална ли ти е, или е "оригинално" жълто производство(Китай, Тайланд, Индонезия)?

Живо ме интересува...

 

Евентуално дали си попадал на това, което в момента предлагат Фактор и какво ти е мнението...

 

 

Инак моята първа китара беше някакъв чешки боклук, беше ужасна, поради твърде дърводелския модел, магаренцето постоянно се местеше, но пък от друга страна имаше известна доза предимство при пренастройване :beer:

 

След това си взех една "тунингована" Кремона - страшна беше, ако сега я видя някъде ще си я откупя обратно(сантименти, няма как). Грифа беше изтъняван, тялото го беше правил един приятел, бях и накачулил два двойни и един сингъл адаптор.

 

И след това една китарка (жълто производство) тип Гибсън. Обаче много си ме радва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Ами аз понеже не съм толкова напреднала като вас,в смисъл не свиря от много отдавна(но според учителя ми супер много съм напреднала за времето ,което свиря вече,а аз свиря от половин година има няма :D ) и засега имам само една акустична"Флоренция",ама си е доста хубавка.Иначе другия месец ще си взимам електрическа.Fender сигурно.Mного ме радват Showmaster-ите. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно първата ми беше.... тая на баща ми :D (как само звучи, да не земете да си помислите нещо, ей! :) ) та тя беше(а и все още е) акустична орфейка с 3 резонансни отвора, с метални стуни. Това започна някъде '94/'95. Моного бъзо след това си купих акустична Кремона с "пластмасови" струни(все още си я имам). След това ми подариха една стара ел. Орфейка - стрела, 4 адаптера(повече бръмчеше, отколкото звучеше, на нея се упражнявах по лютиерство и електротехника) след което си купих нова ел. Кремона (беше голяма драма и с нея - подлагане на грифа с цел смъкване на струните, защото по конвенционалния начин не ставаше достатъчно ниско, смяна на потенциомерти, замасяване на долно магаре, првих корекции и по горното мостче, за да не ми бягат стуните, мнооого се изтормозих с настройването на октавите... иии т.н.(засвирих на нея един месец след като я купих)) Много време изкарах с тая Кремона, защото все успявах да зема нечия чужда китара (най-често Squier-и) за участия и изяви, после ползвах Squier-а на другия китарист на групата, беше ми даден (за безсрочно ползване, още е в мене) един (наистина добър, пипан от лютиер) Пълдин - тялото тип Ibanez JS, грифа (позициите след 12-то прагче) - издълбани в стил Малмстийн...

Тааа, най-накрая се сдобих с инсртумент, от който съм наистина доволен, въпреки че е нисък клас, но все пак е Ibanez. Сега съм с него и си мисля какво ли щеше да стане, ако бях започнал да се уча с подобем инструмент - или щях сега да съм много добър китарист(малко вероятно) или да съм се отказал (по-вероятното)

.... но това е положението :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

96 - Кремона - Класическа - даде ми я братът на стринка ми :D

2002 - Yamaha - Класическа

 

99 - Yamaha - Pasifika - супер като за 1-ва електрическа

2004 - Ibanez RG1527 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега вече мога да се похваля и с нов бас преди няколко дена ми го подариха...правен е в БГ ..имитацийка на Фендер джаз бас...ихааа супер яка китарка е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така...

 

Ми освен и аз да взема да споделя какви китара съм имал през моя "дълаг" стаж на "китарист" от околко 2 месеца!

 

1) Акустичен Орфей - Познатото на всички разтояние м/у грифа и струните 1.5 см. Липсваха му 3 глави на ключовете, но бях толкова ентусиазиран, че не ми правеше впечатление! Като цяло сложих му нови Фендър струни и почна да звучи малко като китара!

 

2) Акустична Кемона - На тате китарата! Общо взето 3 нива над Орфея, но пак трагична като цяло! Все пак е реликва - на 40 години :ph34r:

 

3) Електричеса Кремона - Моята ел. китара. Купих я от един пич за 40 лева и определено мисля че си заслужаваха. Взех и струни, кабел, колан и нови ключове и грейна. Като цяло ми излезе 80-90 кинта. Все още "свиря" на нея но, се надявам в скоро време да докопам Ibanez-а!

 

Та това е... Мерси за вниманието :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм горд притежател на Орфендер Стратокастер електрическа , 21 прагчета, два единични адаптера, разст. м/у струните - повече от необходимото :greenball:

И освен това съм и притежател на акустична Кремона, която вади страхотен звук, въпреки, че не е в особено добро състояние :greenball:

 

Тва са ми китарите - Кремоната можем да я считаме за първа, щото на нея първо се учих да свиря Смоооооооооуууууууууук ооооооооооооон дъъъъъъъ уоооооооооооооотъъъъъъъъъъъъъъъъъъ, фааааайъъъъъъъ ин дъъъъъ скааайййййййййййййй (на една струна, щото само една имаше :greenball: )

 

След това врънках бащата около година да ми купи електрическа, и ето ме в момента с един Орфендер и една Кремонка :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Първата ми...тя всъщност не беше китара, а цигулка /по-скоро няколко, като се почне от четвъртинка та до цяла :D/

 

после

 

1. акустична Кремонка

 

2. първата електрическа - Peavey Raptor Plus

 

3. китарата от аватара

 

 

+ зелен 5-струнен бас, пак пловдивско производство :)

Редактирано от Burton
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.