Jump to content
Българският форум за музиканти

Струни


emancipaciq

Recommended Posts

Хора имам малко тъп проблем ама съм начинаещ и цент нищо не знам.Абе как се слагат струни? :rockon: Имам акустична Кремона.Ето я image467hz9.jpg

Липсва ми 1-ва струна.Купил съм струни ърни бол,мога да я закача долу на магаренцето ама не мога да ги закача горе на ключовете (май така са казваха) image469xy6.jpg image470ef4.jpg

 

Мога да ги мушна от едната страна ама колкото и да бутам не ще да излиза от другата.Помагайте.Благодаря предварително :rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти emancipaciq,

не искам да те обиждам, но не точно проблемът ти е тъп...

И аз съм бил абсолютно начинаещ(не че сега съм кой знае кво де) и не съм имал понятие от нищо, когато ми се е налижило да сменя струни, ама се справих някак си.

Нали виждаш как са поставени останалите струни, аналогично трябва да е ис 1-ва.

Това , че стуната не иска да се покаже от другата страна на отвора , може да значи че: или отвора е запушен с нещо, или струната е със закривен край и не може да мине, като второто ме съмнява.

Така че според мен разгледай отвора през който трябва да мине струната да няма нещо там....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам има изглежда тва е вътре в ключа,имам предвид все едно оф не моа да го обясня каточе ли са 2 улея един в-у друг и долния е малко завъртян от едната страна(където влиза) на половина са показва отвора а от другата страна го няма :rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е стара китара, и има някаква вероятност самият ключ да не е читав нещо. Моят съвет е следният - имаш няколко варианта:

1)Молиш някой приятел/роднина/съсед/квото и да е познат, който свири на китара да ти помогне

2)Отиваш в музикалния магазин, от който си си купил струните, носиш китарата и струните и ги молиш да помогнат - не би трябвало да откажат

3)Ръчкаш, въртиш и сучеш, докато стане

 

Успех,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам модераторите да сложат "Важна тема-как се слагат струни"най отгоре в раздел китара.През 2 седмици го четем това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А успях да я туря :rolleyes: ся са чудя да сменям ли и другите (че да не са прее*е нещо) или да изчакам да са скъсат и тогаа :recourse:

Редактирано от emancipaciq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смени си.

хубаво си сменяй, недей чакай да се късат, моля те.

ти като цъкаш мач и не искаш да има плондер, дето да лети накриво нали? искаш където пратиш топката-там да отиде. да, ама като се играе с топката и тя се прецаква по малко. сеш'се :rolleyes: по някое време требе се сменя, без да чакаш да почне да лети накриво.

 

П.П. не знам дали играеш мач :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок почвам и без тва не са сменяни от 10 години пък и то никой не е свирил на нея така че :recourse:

п.п мерси още веднъж :rolleyes::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.