Jump to content
Българският форум за музиканти

Wilmaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah!


TrumpetNick

Recommended Posts

Намерих за много подходящо да започна деня със The Flintstones Ако не сте в настроение или в се спи още, сигурен съм, че това ще ви даде добро начало за деня :thumbs_up:

 

James Morrison (Aust) trumpet, Bill Watrous (USA) trombone, and the Daryl Mckenzie Jazz Orchestra

 

The Flintstones (arr. J Morrison)

 

Saxes: Lachlan Davidson, Greg Clarkson, Ian Whitehurst, Cheryl Clarke, Stuart Byrne

Trumpets: Shane Hughes, Greg Maundrell, Vinnie Bourke, Ross Irwin, Danny Madden

Trombones: Ian Bell, Roger Schmidli, Daryl McKenzie, Joe O’Callaghan

Piano: Phil Turcio

Guitar: Jack Pantazis

Bass: Jo To

Drums: Dean Cooper

Percussion: Phil Binotto

Melbourne International Festival of Brass, 2005

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая тема ми е омръзнала повече и от Смоук он дъ уотър, но бива де - лек старт не е зле. Аз лично, бих предпочел това изпълнение, на което кафето ми влиза по-лесно :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно беше :metalist:

Искам само да попитам солиращия тромпетист ли е Shane Hughes?

 

James Morrison...както си пише :thumbs_up: Shane свири lead ако не се лъжа...

Редактирано от Schagerl
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е ясна. Готина. Хармонията е "rhythm changes". И тва е ясно. Обаче нещото, което ми направи впечатление е аранжимента. Много готино е оркестрирана темата, Б част е с готина смяна на пулсацията. Има две жестоки солита за целия бенд (едно точно след темата и едно преди последната мисля?). Тва със "соли"-тата ме разби - понеже сега се уча да пиша такива неща и знам колко е трудно да разпишеш нещо за 30 човека бенд :) Изкефи ме и вмъкването на някои популярни джаз мелодии и цицати в "соли"-тата (напр. Hot House).

 

Много гот :rockon:

 

Версията на Свилен също е много готина. Тя пък е бибоп пиниз, много яки сола и всичко. :rockon:

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.