Jump to content
Българският форум за музиканти

абе интересно ми е?!


Recommended Posts

абе първо да попитам,аз като свиря много ми се потят дланите, и тази която е с перцето(и то почва да ми се "лигави" :angry: ) и тази по грифа!това нормално ли е?и имали нещо което да правя за да намаля това потене поне?и другото е до колко е важен избора на перце? :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

потенето няма нищо общо с перото

не си единствен - аз не се потя - но познавам доста такива китаристи

и не им давам да ми свирят на китарата - щото струните отиват на кино много бързо

питай личния си лекар какво трябва да направиш - мисля че разни бани на ръцете помагат - ама как се прави водата - незнам

а може и нищо да не правиш - просто ще сменяш струни по често

което пък е зле за бюджета

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а за перцето -- ами има перца които са точно за хора като теб (Clayton правят готини, и почти всички друго имат версии които са със non-slip surface).... Ако все пак полойението е наистина лошо и това не помага, можеш да се позаинтересуваш от Gorilla Snot (около $4.50 по US магазини), което е точно gripping aid и е един вид лепило за перцето...ползвал съм го преди и помага обаче е доста messy и трябва в много малки количества (което значи че бая време кара).....

p1785b-bdbd61bbd10a954ebe4f573460f8a3d9.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе първо да попитам,аз като свиря много ми се потят дланите, и тази която е с перцето(и то почва да ми се "лигави" :angry: ) и тази по грифа!това нормално ли е?и имали нещо което да правя за да намаля това потене поне?и другото е до колко е важен избора на перце? :curse:

приятелю,ЗАБРАВИ.няма лек срещу това,просто бърши по 4есто ръцете и китарата :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи да ходя да си зема такиз перца-релефни?тва сигурно ще има резултат!

щото е кофти да седна да правя някво упражнение било то за загряване,и го правя минута две и трябва да спирам да си бърша ръцете! :headbang: па и ше питам лекарката ми кви бани да си правя!а изобщо има ли някои които тея бани да са му помогнали? :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:angry::curse: а добре де а самите перца?то има триъгълни кръгли,тънки,дебели................................ от ко значение е?

Е тва е лорд ъф дъ гитар в действие. :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:angry::curse: а добре де а самите перца?то има триъгълни кръгли,тънки,дебели................................ от ко значение е?

ми то като презервативите има черни има тънки, с вкус на незнам си кво, за вагинален, за анален, орален

 

тва един вид се опитах аналогия да ....... така де

 

всичките вършат една и съща работа ама усещането е различно, дали за тебе, дали за другите

 

:think: :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не бе щото аз имам доста но ползвам само 3-4 които наи ме кефят и са ми най-удобни!въпросът ми бе дали тва е някъв проблем?щото като гледам големите китаристи много много не си сменят перцата,с изключение на тея които докато свирят си ги трошат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

не мога да разбера кво общо има перцето с потенето. кво ти пука. и аз се потя. миеш си ръцете и тва е.

и спри с тия перца най-накрая. що да е проблем. бахти и изказването раиш ли начи :headbang: какъв проблем е това? :curse: фащай което те кефи

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не бе пич,за перцата питам относно свиренето!не потенето :curse::headbang:

в смисал щото един шемет ми разправя че за всеки стил си имало определен вид перца,че трябва да имаш различни перца за различните видове песни и тем подобни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Така. Аз нещо имам фетиш към перцата и имам една скромна колекцийка от към 50 броя :angry::headbang: Да си кажа некомпетентното мнение.

 

Относно потенето, ако ти се изплъзва перцето можеш да го надраскаш с остър нож. Правиш няколко напречни дълбоки черни и край с изплъзването и изтърването на перца. Аз лично не винаги си правя, понеже ползвам перца от една матова материя. Гланцирани перца :curse:

А и да не ти пука че се потиш - тъкмо ще имаш тренинг за сцената - там всеки се поти като свиня :angry: :green: Ако ти е кофти за струните си купи Fast Fret.

 

Вярно е, че за различни неща се ползват различни перца. Също така е вярно и че всеки си има собствени предпочитания. Едни харесват дебели, други дълги :green: Тънките перца дават по-остър тон с по-ясна атака, докато дебелите(2-3мм) имат по замазан звук. Зависи какво търсиш в конкретния случай. Формата на перцето е от значение за това по какъв начин го държиш и каква атака имаш.

 

Аре че много се задълбах. Просто експериментирай - аз като вляза в музикален магазин и рядко си тръгвам без ново перце :D Ама 90% от времето свиря с едно и също....както и повечето китаристи дето ги слушаш.

 

Дано съм бил полезен.

Редактирано от AXE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За потенето - миеш си ръцете със сапун преди всяко свирене и няма да ти се изплъзва перцето .Ако пък толкова много се потиш ,просто отвори широко прозореца :headbang:

Перцата нямат значение ,виждал съм много добри китаристи да ползват различни видове .Аз свиря с Dunlop Jazz III - черните .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така. Аз нещо имам фетиш към перцата и имам една скромна колекцийка от към 50 броя :D:lol: Да си кажа некомпетентното мнение.

 

Относно потенето, ако ти се изплъзва перцето можеш да го надраскаш с остър нож. Правиш няколко напречни дълбоки черни и край с изплъзването и изтърването на перца. Аз лично не винаги си правя, понеже ползвам перца от една матова материя. Гланцирани перца :D

А и да не ти пука че се потиш - тъкмо ще имаш тренинг за сцената - там всеки се поти като свиня :lol: :green: Ако ти е кофти за струните си купи Fast Fret.

 

Вярно е, че за различни неща се ползват различни перца. Също така е вярно и че всеки си има собствени предпочитания. Едни харесват дебели, други дълги :green: Тънките перца дават по-остър тон с по-ясна атака, докато дебелите(2-3мм) имат по замазан звук. Зависи какво търсиш в конкретния случай. Формата на перцето е от значение за това по какъв начин го държиш и каква атака имаш.

 

Аре че много се задълбах. Просто експериментирай - аз като вляза в музикален магазин и рядко си тръгвам без ново перце :lol: Ама 90% от времето свиря с едно и също....както и повечето китаристи дето ги слушаш.

 

Дано съм бил полезен.

брат,тва наистина ми е полезно,мерси!друг е въпросът дали това което искам се засича с техническите ми възможностите :lol::lol:,но имам достатъчно време, един ден ...................... :lol::lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.