Jump to content
Българският форум за музиканти

Ремонт на китари


Recommended Posts

Значи имам аз една китара орфейка, обаче за съжаление е в доста окаяно състояние и ми се иска да я поправя, защото в момента не разполагам с пари за нова. Но не знам къде в София мога да я дам на поправка (в нета намерих някакъв лютиер от Казанлък - малко ми е далечко :greenangel: ). Ако беше например само магарето и скъсаните струни проблема бих могъл да пробвам своите майсторски умения, но уви от влагата в мазето не само струните са ръждясали, ами и тялото се е пукнало там където се свързва с грифа. Така че ще бъда много благодарен ако някой може да ми каже къде по Софията има място, където да я поправят или поне полезен съвет как да я поправя сам ( идея си нямам какво да го правя това пукнато тяло).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре бягай при лютиер! Има теми аз лютиерите в бг с адреси и контакти! :greenangel:

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност и грифа ти е изметнал щом е бил на влага....

Предполагам ,че ремонта ще ти струва малко -по малко от цената на нова китайска китара.

Няма да сбъркаш ако се обадиш на Галин Пенев в Казанлък 0887681552 или Диката в Пловдив на 032 242628.

От софианци знам името на Никола Минев .

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в софия има валери градинарски това е 4овека няма други 0898 955 472

:hysterical:

Точно така!

Само дето е Валери Градинарски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще се включа,тьи като не ме касае този ремонт в случая...обаче-

пичове,аре пьк да "няма други".имам удоволствието да познавам Галин от Казанльк.трябва да ви кажа,че като видите какви акустични китари прави,ще си забравите имената за 2 минути и повече!!!хавата е сериозна.то за ремонтите е ясно....

ина4е за валери градинарски -ок,хубави неща чувам,така и трябва.нека се знае обаче и за други хора,нищо,4е не са от софия,които много вдигат летвата!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казанлък е Меката на лютиерството в България. В града има близо 30 ателиета. Половината от лютиерите са завършили образованието си в Кремона - Италия и работят на световно ниво. Редовно ежегодно участват на Международните фестивали на лютиерите и печелят престижни награди. Няколко десетки лютиери, които произхождат от Казанлък, в момента работят в Европа, Америка и Япония, както в световно известни фирми, така и в частни ателиета. За наше щастие Галин Пенев е в България. Почит към добрия майстор.http://www.penevguitars.hit.bg/. Рудолф

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.