Jump to content
Българският форум за музиканти

Барабани и техните компоненти


Recommended Posts

Понеже моя инструмент не са Барабаните, но искам да направя подарък на един Барабанист, че ме интересува какво мога да му подаря, насочила съм се към палки за барабани, но незнам, по какво мога да разбера че са хубави (да не му взема някакъв боклук). Благодаря предварително...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, ако искаш да му вземеш добри палки бих ти препоръчал Vic Firth или Pro-Mark. Вече друг е въпросът, че има много разновидности на тези двата модела. Има дебели 2А;2B, средна дебелина 5А;5B и по-тънки 7A;7B; Ако нямаш представа с какви свири и няма как да разбереш освен да научкаш по стила :thumbs_up: Ако свири Jazz по-тънките, ако свири много тежка музика по дебелите. Вече има модели и с подписи на барабанисти, ако знаеш кой му е любимец му взимай такива. Дано съм бил полезен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си от София е добре, защото там има най-голям избор в Динакорд или xxxx. Ако незнаеш къде се намират се разрови във форума и потърси има такива теми за музикалните магазини. Аз самият не съм от София и незная точно къде се намират. Цените вървят около 20лв. за чифт палки. А колкото до снимката ако искаш ми я прати, ама незная дали ще се познае от нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за всичко, ако изкаш вез във www.myspace.com/valentina_06 там имам доста снимки. Не съм от София, от Шумен съм, но по нова година ще съм за около седмица във София и ще наобеколя. Аз междувременно се поразрових из интернет и видяхтези четки с които свири Travis Barker. Може ако намеря такива да му подаря за да може вече да свири I Miss You :). Благодаря ти все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! Ако твоят приятел е фен на Travis Barker можеш да му подариш палки Zildjian Travis Barker signature с неговият подпис :)

Ето ти и снимка :

 

Travis-Barker-Drumsticks-l.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря, но от къде мога да ги намеря и колко стръват. Разбрах че си от търговище, някъде в търговище има ли ги тези палки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много сигурен дали ги има в България,но би трябвало.Поразпитай из музикалните магазини :) А колкото до Търговище-тук нямаме музикални магазини :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HI, благодаря все пак, ако не ги намеря, ще му взема каквито намеря,събрах доста интересна информация, за която не бях и подозирала даже, благодарение на вас. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък моите си ги лепнах на стената и си ги гледам,много си ми харесват :surprise:

 

 

 

50997_045.JPG

Редактирано от ^Drum_Master^
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже моя инструмент не са Барабаните, но искам да направя подарък на един Барабанист, че ме интересува какво мога да му подаря, насочила съм се към палки за барабани, но незнам, по какво мога да разбера че са хубави (да не му взема някакъв боклук). Благодаря предварително...

 

ти все едно си купуваш апартамент деа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък моите си ги лепнах на стената и си ги гледам,много си ми харесват :)

 

 

 

50997_045.JPG

 

ха-ха ти си ги закачил като ловен трофей на стената :greenangel:

 

:) ползвай ги защо само да ги гледаш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се че ще си ги закача...не са ми удобни,дълги и тежки...всяка палка която изглежда малко по-готино и не ми е удобна си я закачам на стената :) Ето една подписана лично от един безизвестен барабанист на име Питър Ърскин :) (Това трябваше да е в темата за палките,но като заговорихме шефовете да ме извинят ако може :greenangel: )

 

52598_445.JPG

Редактирано от ^Drum_Master^
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.