Jump to content
Българският форум за музиканти

Изработка на Кабибети за бас/китара


Recommended Posts

Ето работата ми през последния месец!

Имах 2 кабинета 2по12 стари и грознички, те се нуждаеха от освежаване - тапициране с вата и тепих, ъгълчета, дръжки.

Също сътворих сам кабинет 4по8инча с обем нейде 120-130 литра от ОСБ профил с дебелина 20мм.

И накрая един 1по10инча с филтър(той работи заедно с 4 по 8 и свири само среди) (но има и копче което изключва филтъра).

Говорителите не са кой знае какви, но вадят доста приличен звук като са в компания един с друг :hysterical:

Поствам няколко снимки и който има някакви въпроси - да пита :)

Иначе ще запиша и семпли, но след седмица нейде :)

 

 

http://www.putfile.com/liquiddeath/images/164893

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в крайна сметка за бас ли са или китара - много ми е интересно ако са за китара заради фазоинвертора и проектиран ли е той и въобще трябва ли да го има??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, за китара са и да - фазоинвертора е проектиран да е точно там и си върши идеално работата!Все пак и икитарите имат нужда от баси :hysterical:, особено за метъл...

Но кабинетите стават и за бас(за това така съм кръстил темата).Просто това за какво се използват зависи от говорителите, а те в случая са басови.А и в крайна сметка винаги при желание могат да се заменят ..... примерно със селесчън....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво много ми харесват как изглеждат . Виждам че сиот София -къде да си намеря ъгълчета че тука си сковах една кутия като използвах материала от стар лампов радио грамофон и набутах в полученото 100 ватов китарен пговорител ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В конрад, който е в пресечка на бул.Христо Ботев(първата в дясно като тръгнеш от петте кюшета към пл.Македония).

Като го направиш постни някоя снимка да се зарадваме и ние :lol:

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.