Jump to content
Българският форум за музиканти

Относно саунда при Korg серия РА


Емо

Recommended Posts

Колеги,работя с РА60,но все имам чувството, че преобладават касата и баса, а чинелите и другите хармонизиращи инструменти не се чуват добре и ясно. Дали проблема е в баланса на стиловете или в настроиката ,която правя на Динакорда 2х800. Знам,че това е сложна теме и зависи от много неща ,но все пак да попитам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-вероятно от баланса на инструментите. Отиди в трак едит и върни велоситито на касата на 97, след това засили волума със 11 идеи, после смени бас китарата с пикед бас и я засили на 85 и чуй дали е по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм на това мнение, че е от баланса на самите инструменти!

Направи си Аранжимент-а на стила както ти е приатно на теб, а колкото до апаратурата ти..

Със сигурност и тя допринася за заглушаване на някой звуци!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

През говорителите на синтезатора всичко се получава идеално, а после през апаратурата не е същото. Касата и басът заглушават АС -тата и перкусиите. Може би те не могат да пробият ниските честоти които са по-тежки и надделяват,поглъщат нежните инструменти.

Калине, чудно защо при сетовете,които са ми изпращали някои колеги касата на стиловете е напомпана до 127. Може би те са завишавали велоситото на всички ударни и така те са се приравнили до 127. Т.е +20, +30 и т.н и всичко е стигнало до 127.

Редактирано от Емо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Просто е по-лесно да начукаш стила на максимум динамика, а после от Track Control да смъкнеш с малко каса, барабан и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.