Jump to content
Българският форум за музиканти

За китаристите да се сравнят на кво ниво са!


Recommended Posts

Аз имам филма и съм го гледал. Дуелът е кулминацията, но не изчерпва филма. Въпреки че ако ви интересува само свиренето, другото ще ви е безинтересно.

А надсвирването е супер яко, кво да си говорим. Дори бях намерил нотите на парчето, с което малкия забива Mr. Butler :violin:

Е то тва майче е каприз номер 5 на Паганини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 48
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Абе аз доколкото знам малкото мом4е също е у4еник на Сатриани и ве4е си преподава китара в един университет...

 

А филма според мен си заслужава да се изгледа целия освен ако наистина не те интересува само музиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз доколкото знам малкото мом4е също е у4еник на Сатриани и ве4е си преподава китара в един университет...

 

А филма според мен си заслужава да се изгледа целия освен ако наистина не те интересува само музиката.

Значи тоя топик трябва да го направим стики,за да покажем на всички как се раждат неверни митове и легенди :D Ралф Мачио(малкия пич във филма)не свири,никога не е свирил и не е взимал уроци от Сатриани.Ралф Мачио е най-известен от филма Карате Кид,ако си го спомняте,след това той нещо се изгуби.И още веднъж както и писах преди - всичките виртуозни партий в Кросроудс са изсвирени и записани от Вай(дори и тези на хлапето) с изключение на слайд китарите и автентичните блус партий,които са записани от Рай Куудър.Айде и със здраве.

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, кеуеши :D

 

А да сте чували едно надсвирване на Вайчо и господин Рай Кудър?

 

хахаха

 

Вайщини...

на мене Кудър ми харесва около 486723967 пъти повече...

 

 

а парчето, което свири "малкия" джигит във филма , доколкото ми е известно, е изсвирено от.. познайте... : руснак.

 

не ме питайте за името, никога няма да си го спомня...

 

нито сатриани, нито вай ме кефат.

сигурен съм, че на всички ви харесва "Дъ Страт абюз" и неговия "учител" и никой нищо не знае за Р. Кудър!

 

Хеви метъл, копелета!

 

дерзайте!

 

;)

 

 

peace!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че вече достатъчно пъти се каза, че Вай свири всичките партии в прословутото надсвирване и това е чистата истина, за който не вярва - гугъл из йор френд.

 

Но вече ужасно започва да ми писва това преекспониране на легендата, че разбирате ли, Сатриани бил учител на Стив Вай. Ходете четете из нета, хората отдавна са си признали. Когато Вай е бил още младеж, Сатриани го е раздавал малко по-голям младеж, кварталният китарен пич и по-младите са ходели да им показва разни работи. И съответно Стив е отишъл няколко (5-6 според едно интервю) пъти да посвирят заедно и Джо да го светне на тоя и оня трик.

 

Не знам за вас, ама това за мен не означава "да му е бил ученик".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм, бях гледал The Satch Tapes. Та там става дума за тия прословути уцори, появява и Стив Вей, и казва нещо от сорта:

"Той(Сатч) ми беше учител и затова стиловете ни са подобни. Понякога усещам, че има конкуренция между нас двамата, но когато това се случи, просто си спомням какво направи той за мен(имайки предвид тва че го е учил, понеже за тва говорят и двамата) и съм му безкрайно признателен."

 

После Сатриани обяснява как хлапето Стивчо кацнало един ден на вратата му с някаква китарка и със комплект струни и го помолило за помощ :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Хмм, бях гледал The Satch Tapes. Та там става дума за тия прословути уцори, появява и Стив Вей, и казва нещо от сорта:

"Той(Сатч) ми беше учител и затова стиловете ни са подобни. Понякога усещам, че има конкуренция между нас двамата, но когато това се случи, просто си спомням какво направи той за мен(имайки предвид тва че го е учил, понеже за тва говорят и двамата) и съм му безкрайно признателен."

 

После Сатриани обяснява как хлапето Стивчо кацнало един ден на вратата му с някаква китарка и със комплект струни и го помолило за помощ ;)

;)

Евала "Копеле"! :D

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нещата горе долу стоят така-

оба4е самият Вай со4и Сатриани за у4ител

и второ разправя 4е като били тенейджьри

(Сат4 е малко по голям)-

демо тейповете на Сатриани стували

а неговите собствени - НЕ

(предполагам в сравнение с тези на Джо)

което може би е така

като 4уем например албума на Алкатраз с Вай-

вижда се как неможе да се сравни с това което прави Малмстий - и Вай казва 4е е по слаб тогава - но - голямото НО - явно запо4ва да работи адски усьрдно над себе си и то с голям акьл - тоест да анализира това което прави

сам казва - ако бях трьгнал да следвам това което беше изсвирил Ингви - щях да остана бледа негова сянка - трябваше да открия на4ин да бьда себе си

- останалото е история - доказваща - 4е 4овек е способен на много неща

дори да надмине ИНГВИ МАЛМСТИН

затова ба4кане му е майката - макар и никога да не стигнем и една - стотна от това което са Малмстийн,Вай и Сатриани

(плюс още стотина и пове4е други - супер китаристи)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нещата горе долу стоят така-

оба4е самият Вай со4и Сатриани за у4ител

и второ разправя 4е като били тенейджьри

(Сат4 е малко по голям)-

демо тейповете на Сатриани стували

а неговите собствени - НЕ

(предполагам в сравнение с тези на Джо)

което може би е така

като 4уем например албума на Алкатраз с Вай-

вижда се как неможе да се сравни с това което прави Малмстий - и Вай казва 4е е по слаб тогава - но - голямото НО - явно запо4ва да работи адски усьрдно над себе си и то с голям акьл - тоест да анализира това което прави

сам казва - ако бях трьгнал да следвам това което беше изсвирил Ингви - щях да остана бледа негова сянка - трябваше да открия на4ин да бьда себе си

- останалото е история - доказваща - 4е 4овек е способен на много неща

дори да надмине ИНГВИ МАЛМСТИН

затова ба4кане му е майката - макар и никога да не стигнем и една - стотна от това което са Малмстийн,Вай и Сатриани

(плюс още стотина и пове4е други - супер китаристи)

Машшала братчед! ;):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

горе долу пресьздавам това което сьм про4ел от

китарни списания и нета

и ли4но мнение - надявам се ненатрапващо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;) шест месеца мазна баница и по-голем китарис от мене нема да има

Ще го докараш на фаца като другаря Малмстийн ;) Оня диети не го ловят... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.