Jump to content
Българският форум за музиканти

Малко глупав въпрос :/


...denied

Recommended Posts

Здравейте, искам да задам един малко глупав въпрос, ама никой не се ражда научен. Та ето го въпроса: как да пея death metal в стил да речем cannibal corpse или morbid angel аз мога да грухтя(grow), но едва ли го правя правилно а пък и въздуха не ми стига и искам да знам дали има нещо важно което да правя или някъкви техники. Въпроса найстина е малко глупавичък но нищо не разбирам от пеене(особено на Death Metal ако може да се нарече пеене де <_< ) но ми е интересно и ми се иска да мога така :cheers::dance::beer:

 

Благодаря Предварително :) !

 

 

Rock On! :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ларингсът ти е най-важен там... но имай предвид, че повечето такива банди използват устройства

наречени pitch-shifter, за да направят грухтенето по-дълбоко и равномерно.

 

Например вокалистите на Martyr и Gojira не използват тези устройства и пак звучат добре.

Казват, че и Крис Барнс уж не ги ползвал, ама не ми се вярва...

Всъщност не знам дали ги е имало тези устройства преди 15 години.

 

С крещенето процесът е идентичен. Виж поредицата The Zen of Screaming. Там са обяснени някои работи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията но това не ми помогна особено :rolleyes: не мисля че ще се занимавам професионално (за това едва ли ще използвам някакви неща за гласа си(ефекти)) за това просто исках да знам горе долу как става или какво трябва да репетирам и какво трябва да правя изобщо защото ми е интересно :). Проблема е че не ми стига въздуха особено много и мога да "грухтя" но не много бързо и не за дълго там е целия проблем (целя се в George Fisher :thumbs_up::greenangel: )

Мерси все пак.

 

 

 

Rock On!!! :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами така като не даваш конкретна информация, ще припомняме общи приказки, но все пак важни.

Та за въздуха... Дишай през диафрагмата. Не си отпускай въздуха на веднъж, а постепенно. Пък и с повече тренирока ще стане. Не от първия път, но според мен може да се получи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.