Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнения за микрофон...


Da_Fuse

Recommended Posts

Преди време четох едно резюме за този мокрофон, в което общо взето се казваше, че е доста приличен за цената си. Та, въпросът ми беше някой сблъсквал ли се е с този микрофон или поне от същата серия на тази фирма и какви са му впечетлеенията?

 

Ето и малко инфо за него - Ц(в)ък :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно тоя производител и този модел те интересува или по принцип нещо в тоя ценови диапазон?

 

аз за този микрофон нищо не мога да ти кажа за други в този ценови диапазон знам това и онова :hysterical:

 

... а, и за какво искаш да го ползваш - вокали, акуст. китари, е-китари, за всичко и тн ... и това е важно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами принципно и двете ме интерсуват и този конкретно и в този диапазон, а ще го ползвам за вокали и акустични китари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично имам t.bone SC1100 от този ценови клас и мога да ти кажа че съм доволен от резултатите за глас и акустична китара. Става добре и за флейта както и за други инструменти. Някъде имам съм качвал из нета семпли с него ама трябва да погледна къде и ще пусна линк. В общи линии този микрофон си заслужава парите

 

Други в този клас са:

Rode NT1-A

Studio projects B1

Studio projects B3

Studio projects C3

MXL 2006

 

това са микрофоните които най-често се споменават по форуми и ревюта като добри за този ценови клас (разбира се от моите наблюдения - друг може да има други наблюдения).

 

Този дето ти си показал нито съм го чувал, нито съм мяркал някъде някой да е писал за него - нямам грам представа за него. При Rode или C3 съм почти сигурен че няма да сбъркаш - от това което съм чел разбира се, нямам собствени наблюдения, но страшно много хора ги хвалят.

 

Най-евтиния микрофон от този тип който се ползва за студийна работа е Technica AT4050, но "малкият му брат" Technica AT4040 е по-евтин и е много близък до него. Сигурно ще ти е скъпичък ама нема все пак си наясно от къде нагоре започва "професионалната лига".

 

поздрави и дано съм бил полезен

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блаогдаря за изчерпателния отговор! Относно този Joemeek JM47, бях чел ревю за него в списанието ProTechnica, където казваха, че за цената си, едвалине бил несравним със опциите си lowcut и -10db както и със своя "топъл" и "мек" звук... Моето мнение и питане тръгна от там.

 

Имам още един въпрос относно микрофоните T-Bone и фирмата като цяло - каква е по националност каде се произвеждат микрофоните (малко реторичен въпрос) и т.н.

 

Предварително благодаря! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

T-Bone е марка на thomann.de и най-вероятно са китайски. Предполагам копират големи марки и модели ама не мога да ти кажа как го правят защото до сега никога не съм пробвал Neumann или нещо от тоя клас и нямам база за сравнение.

 

ProTechnica го издава Динакорд и е една голяма рекламна брошура - някой неща превеждат, други раздухват за да си продават нещата. Имай винаги едно на ум като го четеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.