Jump to content
Българският форум за музиканти

3/4 Акустична китара


Guest

Recommended Posts

Здравейте на всички.

Утре ще взимам за подарък на една приятелка 3/4 класическа китара (тея мъничките дето са) от музикалния магазин.

Проблемът е, че имам около 20-30 минути път до у нас, а не мога (и не искам) просто ей така да я помъкна китарката без нищо в студа.

Мислех да взема мекия калъф от електричката и така да я превозвам.

Не би трябвало да има проблеми, но пък калъфа ще е доста голям за китарата.

Също обмислях - евентуално от магазина да питам за кашон някакъв, в който да я сложа...

Моля, дайте предложения и коментари как да запазя 3/4 акустичната китарка в студа, докато я пренеса до у нас.

 

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Увий я с одеало и тогава я сложи в калъфа. Това, ако проблемът ти е студа. Одеалото пази не само топли предмети от изстиване, студени предмети от стопляне и т.н., просто пречи на топлината да циркулира между двете повърхности от двете страни на одеалото, но това мисля няма смисъл да ти го обяснявам ;)

 

Спомням си как един път съм пренасях 5 литрова кофа пълна със сладолед от Пазарджик до Пловдив увита в одеало при 35+ градуса. Не се беше разтопил, ама хич :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Представям си как ще ме изгледат хората ако взема китарата и почна да я увивам в одеялото - "сега й е време да спи..." :coolp::surprise:

Всъщност ми се струва, че днес е доста по-топличко и само с калъфа ще е ОК.

Благодарско за идеята. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Представям си как ще ме изгледат хората ако взема китарата и почна да я увивам в одеялото - "сега й е време да спи..." :coolp::surprise:

Всъщност ми се струва, че днес е доста по-топличко и само с калъфа ще е ОК.

Благодарско за идеята. :thumbs_up:

 

 

По принцип на китарите от студа им няма нищо. Единствения проблем който се появява е разстройването, но това е нормално. При промените в температурата материалите се свиват или разширяват. Като се климатизира всичко и е ОК . Аз си пренасям китарата с един куфар, ама кво от това - зимата температурите са ниски и става абсолиутен лед(китарата), докато стигна от работата до репетиционната, но като постой 15-20 мин вътре се климатизираи си е такава, каквато трябва да бъде. Не бой се за кухарката - слагай я в мекия калъф и я транспортирай :thumbs_up:

 

 

 

Поздрави , Рендаков!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.