Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос-корекции по бас?


HATE

Recommended Posts

Хаха определено благодаря за куража :) Та баса не фалшивее...момчетата с които свиря за музиканти от доста време и като им обясних за какво става на въпрос казаха че няма проблеми.Като цяло проблема ми е със свиренето след 12-то прагче понеже струните са ми малко високички поради измятането.Не са кой знай колко,но си е неудобно :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай сега.... Лъковидно ли е измятането или е в обратна посока :D Ако е лъковидно можеш да го коригираш с тръсрода :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лъковидно е :metalist: Но тук е проблема..като го коригирам от тръсрода започва да ми опира в парво прагче..за това питах за тази пластмаска която държи струните в началото на грифа до ключовете. От Пловдив съм..ако някой знае някакви магазини ще му бъда много благодарен ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е лъковидно няма страшно... поне не изцяло страшно :) Ако опира в 1-ви праг значи или прекалено много го натягаш, или има нужда да го види лютиер, което ще ти струва парички :) Имай предвид, че грифа на баса не се обтяга така, че да е напълно прав. Не се сещам точно какви бяха милиметрите, които трябваше да се спазват, затова ако някой съфорумник ги има под ръка го моля да сподели :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и ако е възможно някой да сподели горе-долу какви пари ще ми струва услугата за корекциите при лютиер .. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СЯ , изправи грифа , сложи си някъкви подплънки на пласмаската , или фани направи нова - голяма философия... колко му е , или от пласмаса пак , или от дръвце - сичко става . Просто да държи струните по-високо , и да ги държи на еднакво разстояние една от друга . После вече ако позволява си свали още струните от магарето и това е . Зкона направи си сам... :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш ентусиазъм дай някакви снимки с детайли, за да можем да ти дадем отговор, който не се върти около предположения :thumbs_up: Ще е много добре ако има такава възможност. А и трябва да знам дали да метна темата в ремонтната секция на форума :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.