Jump to content
Българският форум за музиканти

Ролята на маркетинга


Recommended Posts

3. Говорим за бизнес (маркетинг) с МУЗИКА.

 

Точка.

 

Не я делим на 'любима' и 'гадна'. Няма раздел "Хеви Метъл Бизнес" в тоя форум, няма и "Чалга Бизнес" раздел. Дори в широкото понятие РОК, което характеризира болшинството участници, не бива да се увличаме от факта, че вътре в това болшинство има болшинство дето под 'рок' разбира Метъл.

 

Жанрови и стилови предпочитания не бива да объркват основното в дискусията: музикален маркетинг.

 

Дори не трябва така яростно да скачаме срещу Чалгата (и аз не я обичам) като причина за всичките ни беди. Трябва да разберем явлението, за да можем по-добре да му противостоим. И пнеже се спомена, че само в чалгата имало маркетинг и реклама - защо само там? Ако 'врагът' си има атомна бомба, трябва ли да се откажем от придобиването на наша собствена такава? Тя трябва ли да е индиго-копие на 'тяхната'? (Спомнете си Давид и Голиат).

 

Приканвам към по-малко спорове около вкусовете ни, по-трезв анализ на деловите подходи във всички музикални форми: от Опера до Поп-фолк и от Метъл до Етнически Джаз. Маркетинг е нужен всекиму; какъв точно - да дискутираме тук.

= = = =

 

С тия 3 уговорки, ще споделя някои мисли - но по-късно. Сега трябва и аз да си погледна бизнеса - щото и аз трябва хляб да ям (и бира да пия).

 

До скоро!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Мойе ли една кратка реплика. Бицев, маркетинга не е само маркетингови проучвания. Но без тях и информацията която дават, да изработваш маркетинг стратегия е все едно да се опитваш да наплюеш муха в тъмна стая 200 кв. м. В смисъл, аз разбирам профи подхода ти към нещата (защото и аз това съм учил и работя, макар и не музикално обвързано), само че дай да не отхвърляме всичко казано преди това :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

значи пак сме в началото на темата;

 

каква е ролята на пазарното проучване за бизнеса?

 

колко регионални пазара има?

колко билета има продадени на корн в полша?

например?... или в Швеция ? а в Тайланд?

значи това е пазарният дял на нео метал стилът на тези пазари?

в българия имаха 8 000...

ако грънч група сложи творба на гигеер за обложка,голяма ли е

грешката?

 

клоуфингер нео метал ли са или индустриал?

 

всички тези питанки са важни както за бизнесмените,

така и за музикантите.

корн са отдавна на върха на стила си...имат и специфичен звук на който

 

вече започнаха да изменят...

 

като всяка голяма група тяхната уникалност е факт.

но това значи ,че щом са уникални ,не са масово явление на нито 1

регионален пазар...

тоест маркетинг е нужен за да разберен приблизителните параметри

на уникалността, която искаме да продадем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както и да я дъвчите тази тема факт е, че има финансова криза и тя първо удря 'изкуството' особено муз индустрия. по концерти почна да се ходи по-малко. и да маркетирате даден продукт в момента положението е трагично и няма да има успех, независимо колко е добър или ценен е той. отгоре на тва в бегето цари нихилизъм граничещ с хейтърство, което пък от своя страна допринася за липсата на респект към изпълнители, независимо колко са добри и какви са, и естественото му продължение- липса на интерес за посещение на културни мероприяти с оглед на това , че има много по-ваажни егзистенциални проблеми за решаване. аре фак оф.

треа има наркотици и безплатен и безразборен секс, за да се движи нещо по принцип в този бранш.

в бегето няма никакви ценности, нито пък има класа или изградена култура за посещение на културни меропиятия. повечето музиканти се оплакват, че никои не им ходи на свирките а и те от своя страна не ходят.

в крайна сметка маркетинга в беге не играе никаква роля. хвърлят се някакви пари за пр и клипове и накрая нищо. аху-иху и после тиху.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.