Jump to content
Българският форум за музиканти

Бас Модул


Ивелин

Recommended Posts

Здравейте, басисти! :)

Знаете ли защо има контрабасисти? Ами за да правят контра на басистите... :wacko:

Сега сериозно - можете ли да ми кажете някакъв уникален бас-модул - съотношение цена/качество да е добро.

Искам да го ползвам на Midi, за бас - лява ръка (знам че това би ви издразнило - все едно да питам барабанист за drum-машина) :ph34r: , но кой би знаел най-добре от басист, right? :P

Мерси предварително за отзивчивите изпълнители на основата в музиката! ;)

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опасявам се,че е така. Но все пак - това е все едно да постнеш питане във форум за професионални жигола,относно употребата на вибратори като заместители. :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми прилича повече като искам да си купя кола... Каква да си взема?

 

Най-напред се ориентирай какво ти трябва. Какво значи бас модул? модул??

Какво да има в тоя модул?

 

Това за мидито което говориш ме замисля да не би да имаш предвид процесор за бас управляван по миди.

 

Конкретизирай се повече защото така няма да стане :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз не разбрах за какво става дума ама гледам свири на синти и предполагам че става дума за някакъв хардуер който го ръгаш в синтезатора и той почва да се прави на бас .. ако е така тука си на грешен адрес. в този случай по скоро колеги клавиритси биха ти помогнали защото те са по наясно какви модули има на пазара, какви системи, какви модели и марки - ние басисте определно не сме наясно кви са вашите играчки :-)

 

... или ако бъркам вземи драсни по конкретно какво имаш предвид

 

поздрави от ритъм секцията която ти искаш да уволниш набързо :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много сте готини пичовете тук! (демек басистите)

Весело ми е да си пиша с вас! :)

Но относно проблема си, най-добре е да питам някой колега, който се занимава с това, защото пo всичко личи, че грам идея нямате за какво става дума (което си е мой проблем, че въобще ви занимам).

Тези машинки за т.е. нодули - са звуци на бас-китари (или синти-басове), които се контролират по MIDI път.

Имам едно нещо, което колегите наричат "гребен" или па английску му: Acoustic Pick-Up , слага се най-отдолу (последните 2 октави - най-ниско звучащите) на клавиатурата на пиано (акустично), и чрез тази джаджа, може да се чува едновременно бас със пианото, но самия "гребен" няма вгреден звук, за това си търся модул.

Малко светлина в тунела? :)

Аз не искам да уволнявам никой басист - много е приятно да се рабити с такива птици като вас (особено ако човек знае вицове за басисти) хохохо... ;)

Но като отида в пианобара - за барабанисти и басисти (живи или полуживи) не искат и да чуват...

А търся готин звук, заради любовта към музиката!

 

Поздрави на ВСИчКИ, от един полуфабрикат (както нарича един басист - лявата ми ръка) !!! :D

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех Ивчоооо.... с тоя твой въпрос ни утрепа.... Наистина някой твой колега- клавирист трябва да е по- наясно. На нас като ни потрябва бас линия - хващаме баса и си я изсвирваме....

 

А тва дет` не искат басисти в пиЯно- баровете - има логика, явно са патили хората... :) :) Ходи обяснявай на басист разликата м/у "пиано" и "пияно"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех Ивчоооо.... с тоя твой въпрос ни утрепа.... Наистина някой твой колега- клавирист трябва да е по- наясно. На нас като ни потрябва бас линия - хващаме баса и си я изсвирваме....

 

А тва дет` не искат басисти в пиЯно- баровете - има логика, явно са патили хората... :) :) Ходи обяснявай на басист разликата м/у "пиано" и "пияно"...

Хахаха - да бе Ице - върви обяснявай, че после нямаш сестра ;)

Радвам се да те скив! :D

Кога ше джемнем малко с фретлеса? (Чакам с нетърпение) !!! Носталгия към добрия стар фрет... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми най-добре, викам аз, е да потърсиш за въпросните модули от твоите колеги, и ако се колебаеш между няколко различни, ела тука и ще получиш отговор кой от тях е най-готиния (от басистката гледна точка :) демек - най-добрата в тоя случай) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми най-добре, викам аз, е да потърсиш за въпросните модули от твоите колеги, и ако се колебаеш между няколко различни, ела тука и ще получиш отговор кой от тях е най-готиния (от басистката гледна точка :D демек - най-добрата в тоя случай) :ok:

Супер - непременно ще го направя!

Благодаря!

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.